Aktualności

Michigan International Speedway nie ma nikogo, kto mógłby winić siebie za przegraną w wyścigu pucharowym

W niedzielę na Michigan International Speedway odbędzie się pierwszy i jedyny wyścig sezonu 2022 NASCAR Cup Series. Jest to oczywiście godne uwagi, ponieważ MIS – 2-kilometrowy tor znany z jednych z największych prędkości w sporcie – był miejscem dwóch dorocznych wyścigów pucharowych w latach 1974-2020.

Zmieniło się to w zeszłym sezonie, kiedy NASCAR dodał wiele nowych utworów do swojej premierowej trasy koncertowej i musiał zrobić trochę miejsca w harmonogramie, aby uwzględnić te zmiany. Nie do pomyślenia, jak mogłoby się wydawać jeszcze kilka lat temu, MIS – tor przesiąknięty tradycją i strategicznie zlokalizowany w pobliżu siedziby Forda i General Motors – wyszedł na przysłowiową krótką końcówkę kija, przegrywając jeden ze swoich dwóch długoletnich pucharów wyścigi.

Tak więc, gdy Cup Series zmierza w ten weekend do Irish Hills w Michigan, wydaje się sprawiedliwe, aby zapytać: czy MIS został okradziony z wyścigu, na który zasługiwał, czy też było uzasadnione przeniesienie wyścigu z Michigan?

Liczby nie kłamią: Michigan zasłużyło na odebranie wyścigu

„src=”https://www.youtube.com/embed/4zYiPUurQoE?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Tory wyścigowe są oceniane na podstawie wielu czynników: jedzenia, udogodnień dla fanów, gościnności, pogody, jakości wyścigów, które produkują itp. Ale przede wszystkim tory są oceniane na podstawie liczby osób, które pojawiają się na ich imprezach.

Jeśli dowód na to, że tor zasługuje na wiele wyścigów pucharowych, jest w liczbach, to Michigan International Speedway w ostatnich latach nie powiodło się. Zgodnie z artykułem w Detroit Free Press z października 2021 r., MIS może pochwalić się imponującą liczbą miejsc na ponad 137 000 w 2005 r. Od tego czasu tor drastycznie zmniejszył liczbę miejsc do około 56 000, aby uwzględnić zmniejszającą się frekwencję.

To zaskakujący spadek, który mówi wiele o tym, jak ludzie postrzegają MIS. Chociaż Michigan nie jest jedynym torem Cup Series, w którym usunięto tysiące miejsc w ciągu ostatnich kilku dekad, ponieważ zainteresowanie tym sportem zmalało, nie zmienia to faktu, że jest to problem. Wielki problem.

Jeśli MIS chce ponownie udowodnić, że zasługuje na dwa wyścigi Cup Series, musi powstrzymać krwawienie i znaleźć sposób, aby przekonać ludzi do zakupu biletów i stawienia się. Jednym ze sposobów, w jaki może to zrobić, jest oczywiście bycie znanym z dobrych, bliskich wyścigów i świetnych finiszów. Jednak wyścigi na torze Michigan zawsze były bardzo rozproszone, a kierowcy pokonywali znaczne odległości między sobą na torze, a jeden kierowca często zdobywał dominującą przewagę i dążył do wygodnego zwycięstwa.

Być może pierwszy wyścig w ten weekend na MIS z nowym bolidem Next Generation, który zadebiutował w tym sezonie, urozmaici show, ale jeśli nie, tor ma opcje, aby uczynić wyścig lepszym.

Inne utwory NASCAR podniosły się na talerzu, podczas gdy MIS popadł w stagnację

” src=”https://www.youtube.com/embed/BXiy5R02v2A?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

W NASCAR innowacja ma kluczowe znaczenie. Nie różni się to od sposobu, w jaki zespoły wyścigowe działają w czołówce, aby znaleźć największą prędkość w swoich samochodach, tory wyścigowe muszą być gotowe do innowacji i wprowadzania zmian, jeśli chcą pozostać w grze.

Mając to jako tło, oto co wydarzyło się w ciągu ostatnich 3-5 lat:

  • Martinsville Speedway zainstalował światła i przeniósł jeden ze swoich wyścigów z dnia na noc.
  • Atlanta Motor Speedway został odnowiony, zawęził swój wyścigowy rowek i dodał bankowość.
  • Indianapolis Motor Speedway przestawił się z legendarnego, 2,5-milowego owalu na organizację Cup Series na wewnętrznym torze szosowym.
  • Podczas wiosennego wyścigu Bristol Motor Speedway przekształcił się w tor szutrowy.
  • Charlotte Motor Speedway zbudowała „ROVAL” składającą się z części toru owalnego, częściowo toru bramkowego i przeniosła tam swój wyścig jesienny z tradycyjnego toru quad-owalnego.
  • Phoenix Raceway zakończył wart 178 milionów dolarów projekt renowacji, którego celem jest poprawa ogólnego doświadczenia fanów.
„src=”https://www.youtube.com/embed/mwlepyAdehA?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Co do Michigan? Cóż, wiele się wydarzyło na dobre podczas 10-letnich rządów byłego prezesa toru Rogera Curtisa. Zanim Curtis opuścił MIS w 2016 roku, dyrektor naczelny toru nadzorował kilka kluczowych ulepszeń, w tym instalację barier SAFER, renowację toru i różne nowe udogodnienia dla wentylatorów.

Jednak odkąd Curtis odszedł, niewiele się wydarzyło na MIS – poza ciągłym spadkiem frekwencji i torem zatrudniającym nie jednego, ale dwóch nowych prezesów, z których ostatni przejął ster niecały rok temu. Nadszedł czas, aby Michigan spróbowało czegoś radykalnego – nie, nie wysypywanie brudu na jego powierzchnię, ale może zawężenie wyścigowego rowka i dodanie trochę bankowości jak Atlanta.

Czy to zadziała? Może nie. Ale z pewnością warto spróbować. Jedyną rzeczą, na którą MIS nie może sobie pozwolić, jest trzymanie się status quo. Ponieważ status quo wyraźnie nie działa.

Michigan musi dokonać zmian lub zaryzykować utratę wszystkiego

Michigan International Speedway w 2021 r. | Sean Gardner/Getty Images

Ze względu na strategiczne położenie Michigan International Speedway – nieco ponad godzinę drogi od siedziby General Motors w Detroit i mniej więcej w tej samej odległości od siedziby Forda w Dearborn – kierowcy Chevroleta i Forda zawsze byli dumni z dobrych wyników na podwórku swoich producentów. Tymczasem kierowcy Toyoty czasami lubili odgrywać rolę spoilera.

Ponieważ Michigan od dawna jest miejscem, w którym przedstawiciele dwóch producentów tego sportu zebrali się z pełną mocą, tor nie był uważany za zagrożony przegraniem wyścigu, nawet gdy poddały się inne filary harmonogramu Pucharu, takie jak Atlanta i Darlington daty wyścigów w ciągu ostatnich kilku dekad.

Ale potem, z pozornie niewielkim ostrzeżeniem, stało się to w 2021 roku. A Michigan po raz kolejny utknął z tylko jednym wyścigiem pucharowym w 2022 roku.

Chociaż jest z pewnością możliwe, że MIS może w końcu odzyskać jedną ze swoich przegranych ras, tak jak zrobiły to Atlanta i Darlington w ciągu ostatnich kilku lat, nie licz na to. Przynajmniej dopóki tor nie zdecyduje się iść z duchem czasu i wprowadzić kilka znaczących zmian, jak wielu innych.

Tak samo ważne jak Michigan jest dla producentów samochodów i chociaż kierowcy i zespoły chcą im zaimponować za każdym razem, gdy pojawiają się na MIS, to nie wystarczy, aby w pojedynkę uczynić żużel miejscem, za które kibice są gotowi zapłacić duże pieniądze. oglądać wyścigi.

Czy utwór zrozumie to, zanim będzie za późno? W trosce o jakąkolwiek przyszłość w NASCAR – i możliwość odzyskania drugiej daty w Pucharze – miejmy nadzieję.

Tak jak Transmisje sportowe na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zapisz się do naszego Kanał Youtube.

POWIĄZANE: NASCAR kpił z Indy i spowodował nieodwracalne szkody, porzucając owal

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button