Rozrywka

Micky Dolenz potrzebował zupy, zanim zaśpiewał pierwszą piosenkę The Monkees

Micky Dolenz śpiewał w wielu piosenkach The Monkees. Początkowo nie sądził, że będzie w stanie zaśpiewać pierwszą piosenkę zespołu nr 1. Następnie miska zupy zmieniła wszystko.

Micky Dolenz i Peter Tork Monkees | Photo Bank / NBCUniversal przez Getty Images

Jeden z autorów piosenek The Monkees powiedział, że Micky Dolenz początkowo śpiewał słynną piosenkę „nieśmiało”

Tommy Boyce i Bobby Hart napisali wiele piosenek dla The Monkees. W swojej książce z 2015 roku Psychodeliczna guma balonowa: Boyce i Hart, Monkees i zamienianie chaosu w cudaHart omówił jedną z nich. „Około 22 w poniedziałek wieczorem, 25 lipca 1966, Micky Dolenz przybył do studia i nauczyliśmy go słów i melodii „Ostatni pociąg do Clarksville” – napisał Hart.

„Podobnie jak podczas większości naszych wspólnych sesji, Micky słuchał, gdy omawialiśmy piosenkę, śpiewając razem z podkładami” – kontynuował Dolenz. „Po nieśmiałym śledzeniu kilku przeglądów, już wyczerpany Dolenz spojrzał w górę i powiedział: 'Nie wiem, chłopaki. Nie sądzę, żebym mógł zaśpiewać tę piosenkę”.

” src=”https://www.youtube.com/embed/OA-KO04_KgM?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

ZWIĄZANE Z: Dlaczego autorzy piosenek The Monkees uważali, że ich piosenki nie brzmią zbyt podobnie do The Beatles

Dlaczego Micky Dolenz jadł zupę, zanim nagrał piosenkę?

Hart ujawnił, jak Boyce zareagował na potrzeby Dolenza. „Wydawało się, że Tommy natychmiast ocenił sytuację” — wspomina Hart. „Objął ramię Micky’ego i zapytał: „Jesteś głodny, Mick? Chodźmy na drugą stronę ulicy do Norma i napijmy się zupy”.

„Czekałem cierpliwie w studiu, wiedząc, że ten przestój był równie ważną częścią procesu nagrywania” – powiedział. “[I] wiedziałem, że za mniej więcej pół godziny Micky i Tommy wrócą do Studio A. Hart pochwalił reklamy Dolenza w ostatecznej wersji „Last Train to Clarksville”.

” src=”https://www.youtube.com/embed/CDBFev_XfYA?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

ZWIĄZANE Z: Micky Dolenz Monkees nauczył się śpiewać piosenki „poprawnie”, gdy był w musicalu Eltona Johna

Jak „Last Train to Clarksville” zespołu The Monkees i jego album nadrzędny znalazły się na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii

W Stanach Zjednoczonych „Last Train to Clarksville” stał się pierwszym singlem The Monkees na pierwszym miejscu. Piosenka osiągnęła przez tydzień pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100, pozostając na liście przebojów łącznie przez 15 tygodni.

The Monkees wydali „Last Train to Clarksville” na swoim debiutanckim albumie. Album znalazł się na szczycie listy Billboard 200 przez 13 tygodni, pozostając na liście przebojów łącznie przez 102 tygodnie. Pozostał na liście Billboard 200 dłużej niż którykolwiek z kolejnych albumów grupy.

„Last Train to Clarksville” był tylko skromnym hitem w Wielkiej Brytanii. Według The Official Charts Company, piosenka zajęła 23 miejsce w Wielkiej Brytanii. Pozostała na liście przebojów przez siedem tygodni.

W przeciwieństwie, Małpy był tam wielkim hitem. Przez siedem tygodni był numerem 1, utrzymując się na wykresie przez 37 tygodni. Pokonał wszystkie kolejne albumy grupy w Wielkiej Brytanii

„Last Train to Clarksville” to świetna piosenka, nawet jeśli Dolenz miał trudności w studiu.

ZWIĄZANE Z: Dlaczego Micky Dolenz i The Carpenters The Monkees stracili szansę na nagranie „Staroświeckiej piosenki o miłości” Three Dog Night

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button