Rozrywka

Miejsce ostatniego spoczynku królowej Elżbiety II: Wewnątrz kaplicy w zamku Windsor

Po pogrzebie w Opactwie Westminsterskim królowa Elżbieta II zostanie pochowana w kaplicy pamięci króla Jerzego VI w Windsor.

CZYTAJ: Wzruszający hołd dla królowej Elżbiety II, który mogłeś przegapić

Kaplica pamięci króla Jerzego VI jest przybudówką do kaplicy głównej i została dodana od strony północnej, za przejściem North Quire w 1969 roku. Jest ona ogólnie otwarta dla publiczności i odbywają się tam trzy nabożeństwa dziennie.

Ładowanie gracza…

OBEJRZYJ: Czego można się spodziewać po pogrzebie królowej

Ojciec królowej Elżbiety II, król Jerzy VI, i jej matka królowa Elżbieta są pochowani w kaplicy pamięci – stąd nazwa. W kaplicy znajdują się również prochy siostry Jej Królewskiej Mości, księżniczki Małgorzaty. Przed pochowaniem w kaplicy pamięci zmarłego w 1952 roku ojca królowej Elżbiety pochowano w podziemiach kaplicy.

SPÓJRZ: Księżniczka Kate nosi naszyjnik królowej i kapelusz na pogrzebie monarchy

CZYTAJ: Książę William ujawnia, jak radzi sobie z żalem za zamkniętymi drzwiami

Czarna kamienna płyta jest wmurowana w podłogę prywatnej kaplicy i zawiera imiona rodziców królowej Elżbiety II, Jerzego VI i Elżbiety, wypisane złotymi literami, wraz z latami narodzin i śmierci pary. Tablica pozostaje pusta pod ich nazwiskami, z miejscem na dodanie imienia królowej Elżbiety II.

Po pogrzebie zmarły mąż królowej, książę Filip, zostanie przeniesiony z Królewskiego Krypty Kaplicy św. Jerzego do Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI, gdzie zostanie złożony wraz ze swoim wieloletnim partnerem.

Wewnątrz Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI

Kaplica św. Jerzego opisywana jest jako miejsce kultu rodziny królewskiej oraz kościół służący lokalnej społeczności. Na stronie królewskiej czytamy: „Zbudowany przez królów, ukształtowany przez historię rodziny królewskiej i nadal będący miejscem zarówno wspaniałych wydarzeń królewskich, jak i prywatnych rodzinnych chwil”.

CZYTAJ: Król Karol III: W swojej ostatniej nocy jako książę – w tym goszcząc przyjęcie – przed śmiercią matki

Kaplica św. Jerzego od dawna była miejscem wielu królewskich ceremonii, w tym pogrzebu zmarłego księcia Filipa w zeszłym roku, ślubu księcia i księżnej Sussex w 2018 roku oraz zaślubin księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanksów w 2019 roku. W kaplicy pobrali się także król Karol III i królowa małżonka Camilla.

Kaplica św. Jerzego była miejscem wyboru wielu królewskich wesel

Którzy członkowie rodziny królewskiej są pochowani w zamku Windsor?

Kaplica św. Jerzego jest miejscem pochówku każdego króla i królowej od 1820 roku.

W kaplicy św. Jerzego pochowanych jest dziesięciu byłych władców. Pięć znajduje się w grobowcach pod chórem, a pozostałe pięć w grobowcach w kaplicy.

Wewnątrz kaplicy pamięci króla Jerzego VI

Królowa Elżbieta II dołącza do swoich rodziców, króla Jerzego VI i Królowej Matki w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI. W tym samym miejscu znajdują się również prochy jej siostry.

W kaplicy pochowany jest również książę Filip.

Upewnij się, że nigdy nie przegapisz KRÓLEWSKIEJ historii! Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać wszystkie wiadomości o gwiazdach i królach bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button