Rozrywka

Mike Myers użył tej samej kultowej linii w „Shrek” i „Austin Powers”

Podobnie jak wielu komików, Mike Myers stał się znany ze swoich niezapomnianych linii w głównych rolach. Aktor, który ukuł frazy „Och, zachowuj się” i „Tak, kochanie” miał kolejną kultową linię, której użył w obu animowanych filmach Shrek i trzeci Austin Powers film.

Kultowa linia „Austin Powers” ​​i „Shrek” Mike’a Myersa

Austin Powers jest znany ze swoich haseł. Flirtująca postać wielokrotnie powtarza w całej serii: „Idziesz właściwą drogą, aby uzyskać klapsa”. W rzeczywistości Myers powiedział to nawet w teledysku Madonny do „Beautiful Stranger”, w którym zagrał swoją niesławną postać.

Według IMDb, wers „Jesteś na najlepszej drodze do spłaszczonego dna” znalazł się w kolejnym z projektów aktorów. Na początku Shrek Film, którego premiera odbyła się w 2001 roku, kiedy Osioł zaczyna denerwować Shreka swoim brzęczeniem, ogr mówi: „Idziesz właściwą drogą, aby uzyskać klapsa”. Najwyraźniej Myers był zirytowany przez jednego z reżyserów, co doprowadziło do improwizacji, która trafiła do filmu.

Myers przywrócił to zdanie Austin Powers w Złotym Członku kiedy powiedział: „Idziesz właściwą drogą, jeśli chodzi o klapsy, i nie obchodzi mnie, kto o tym wie”.

Myers inspiruje swoje gwiazdy do improwizacji

6/10/99 Mike Myers występuje w filmie „Austin Powers: Szpieg, który mnie przeleciał”. Zdjęcie Kino Nowa Linia.

Guru Miłości aktor wykorzystał swoją hollywoodzką moc, by przekonać kierownictwo studia, by dał mu swobodę twórczą Shrek. Po śmierci komika Chrisa Farleya, oryginalnego głosu wilkołaka, Myers wkroczył, by wypełnić rolę.

Według USA Today, Myers czuł, że jego zwykły głos nie będzie działał dla postaci i przekonał DreamWorks do wydania ponad 4 milionów dolarów na przerobienie całej roli, aby mógł używać szkockiego akcentu. Myers wyjaśnił: „Zawsze myślałem, że Shrek wychował się w klasie robotniczej. A ponieważ Lord Farquaad (złoczyńca) był grany po angielsku, pomyślałem o szkocie”.

Nie tylko Myers improwizuje w swoich filmach. Wieloletni aktor, Rob Lowe, jest odpowiedzialny za jeden z najzabawniejszych momentów w Austin Powers: Szpieg, który mnie przeleciał.

W swojej książce Historie, które opowiadam tylko moim znajomym: autobiografia, Lowe powiedział, że scena, w której próbuje przeciwstawić się Doktorowi Złu, była całkowicie swobodnym dialogiem. The Ogień św. Elma aktor wyjaśnił, że od razu wpadł na pomysł, aby Myers odbił gigantyczny glob z jego głowy, i to było komediowe złoto. Lowe twierdzi, że była to jedna z jego ulubionych scen w filmie.

Cameron Diaz, która spędziła dużo czasu z Myersem Shrek, grając rolę Fiony, również nie wstydziła się improwizować swoich kwestii. Podczas konkretnej sceny Diaz niechcący beknął do mikrofonu i moment ten trafił do filmu. Eddie Murphy, który użyczył głosu Donkey, natychmiast to podchwycił i powiedział do Shreka: „Jest tak samo paskudna jak ty!”

Myers improwizuje dużą część swoich linii

Według Screen Rant, Myers powiedział kiedyś prawie 40% wierszy w Austin Powers filmy były improwizowanymi dialogami. Jedną z najbardziej niesławnych scen improwizacji była sytuacja, w której Dr Evil (Myers) ucisza Scotta (Seth Green) i każe mu „Zip it!” Zabawa trwała przez ponad minutę, gdy aktorzy odgrywali swoje komediowe umiejętności.

ZWIĄZANE Z: Jim Carrey podobno improwizował najbrudniejszy dowcip w „Masce”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button