Rozrywka

Mikel Arteta „potrzebuje pierwszej czwórki” w tym sezonie, gdy Arsenal rozpryskuje się w letnim oknie

Legenda Arsenalu, Nigel Winterburn, uważa, że ​​Mikel Arteta „potrzebuje” miejsca w pierwszej czwórce w nadchodzącym sezonie.

Kanonierzy byli boleśnie bliscy zakwalifikowania się do Ligi Mistrzów po raz pierwszy od sezonu 2016/17. Dopiero krach pod koniec sezonu sprawił, że skończyli dwa punkty za zawziętym rywalem z północnego Londynu, Tottenhamem, co przedłużyło występ Artety poza czołowymi rozgrywkami w Europie do trzech i pół sezonu.

Jednak przez cały rok pokazywano ogromne pozytywy, które pokazały, że przesłanie Hiszpana wyraźnie docierało do graczy, którzy występowali na wysokim poziomie w przebłyskach. Ale były lewy obrońca Winterburn, który poparł proces Artety, uważa, że ​​Kanonierzy zmarnowali „doskonałą” okazję, przegrywając zbyt często.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gabriel Jesus chce przeniesienia Arsenalu, ponieważ wątpliwości Dominica Calverta-Lewina okazują się kluczowe

W rozmowie z Bet365 w imieniu Daily Star Sport ikona Arsenalu powiedziała: „Miał wielu graczy do przeniesienia i zaczął budować drużynę, którą wciąż robi. Powiedziałem to otwarcie, na początku ubiegłego sezonu nie myślę, że dostaniemy się do pierwszej czwórki.

„Ale to był idealny scenariusz dla Artety, ponieważ nie było europejskiego futbolu, więc mógł dużo pracować z zawodnikami, co musisz zrobić jako młody menedżer, ustalić styl gry.

„Po Bożym Narodzeniu, pozycja, w której się znaleźli, powinni byli zająć czwarte miejsce. To była świetna pozycja. Ale nie osiągnęli sukcesu w niektórych meczach, kiedy musieli.

Czy myślisz, że Mikel Arteta poprowadzi Arsenal do czołowej czwórki w przyszłym sezonie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Arsenal nie miał kwalifikacji do Ligi Mistrzów pod koniec sezonu (Zdjęcie: Getty Images)

– Było kilka meczów, ale Arteta wie i to będzie jego największym żalem. Transfery, konsekwencja, u siebie forma była dobra, ale zdecydowanie za dużo porażek w zeszłym sezonie.

Arsenal przegrał w zeszłym sezonie 13 razy w lidze, co oznacza, że ​​kwalifikacje do Ligi Mistrzów byłyby niezwykle szczęśliwym wyczynem. Pięć z nich pojawiło się w ostatnich 10 meczach sezonu, gdy nogi zmęczyły się, a kluczowi gracze, tacy jak Kieran Tierney i Thomas Partey, zostali odsunięci na bok z powodu przedwczesnych kontuzji.

Nigel Winterburn uważa, że ​​Arsenal przegrał w zeszłym sezonie zbyt wiele meczów (Zdjęcie: Allsport/GETTY)

Arteta i dyrektor techniczny Edu starali się naprawić swój niezwykle szczupły skład, który ostatecznie udowodnił ich upadek, rozpoczynając letnie okno transferowe na przedniej stopie. Zapewnili już rozgrywającego Fabio Vieirę z Porto za 34 miliony funtów, a także chcą wylądować pokroju Gabriela Jesusa i Raphiny.

Winterburn twierdził, że poprawi to szanse Kanonierów na zdobycie kwalifikacji do Ligi Mistrzów, czy to poprzez ukończenie w pierwszej czwórce, czy wygranie Ligi Europy. Przyznał jednak, że Arteta nie może ponownie spaść po tym, jak otrzymał wsparcie na rynku transferowym.

Arsenal podpisał już kontrakt z Fabio Vieirą z Porto (Zdjęcie: Arsenal FC przez Getty Images)

Winterburn wyjaśnił: „Nie może tego zrobić ponownie i zmierzyć się z pierwszą czwórką, liga będzie ponownie silniejsza w tym sezonie. Podoba mi się to, co robi, ale wciąż jeden lub dwóch siedzi na płocie, myśląc, że musimy zobaczyć więcej menedżer.

„Ale z Ligą Europy w tym sezonie, aby zwiększyć zamieszanie, będzie musiał rotować graczy, dlatego potrzebujemy większego składu. Myślę, że w tym sezonie potrzebuje pierwszej czwórki”.

CZYTAJ DALEJ:

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button