Rozrywka

Mikella DeBina: Porwana 15-letnia Hawajska nastolatka, uratowana przez personel restauracji i jadłodajnię, która zauważyła jej płacz

HILO, HAWAJE: Zaginiona 15-letnia dziewczynka została uratowana przed podejrzanym o porwanie przez dwóch dobrych Samarytan, którzy widzieli ją płaczącą w restauracji w sobotę 17 września. rzekomo uprowadził ją, aby pojechać do hawajskiej restauracji Cafe Pesto na jedzenie. Podejrzany został zidentyfikowany jako Duncan Mahi.

REKLAMA

Dyrektor generalny restauracji powiedział, że jeden z jego pracowników znalazł zaginioną dziewczynę. Bridge Hartman, który pracuje jako gospodarz, został zaalarmowany, gdy podejrzany zachowywał się nieswojo przed restauracją obok Mikelli. Hartman zauważył płaczącą Mikellę i szybko wkroczył do akcji. Chwycił ją i krzyknął na wszystkich w restauracji, żeby ścigali i łapali porywacza.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak dobry samarytanin stawił czoła śmierci, by uratować 98-letnią Mae Amburgey i rodzinę z powodzi w Kentucky

Christine King: Dobry Samarytanin powstrzymuje człowieka przed WYRZUCENIEM DZIECKA z wiaduktu w Filadelfii

REKLAMA

Kobieta, zidentyfikowana jako Kori Takaki, jadła lunch, kiedy zdała sobie sprawę, że coś jest nie tak i pobiegła z pomocą. „To wszystko po prostu wydarzyło się tak szybko, kiedy ją przyprowadzał i powiedział: „To jest ona. To jest ona”. A ja byłem jak, o mój Boże”, Takaki powiedział KHON. Mikella został wyleczony, zanim Takaki przyjechał, a Mahi zdołał uciec swoim samochodem. Później rozpoczęto obławę w całym hrabstwie.

REKLAMA

„Kori Takaki, ona jest naszą bohaterką, a także kolejnym młodym mężczyzną, który oderwał ją od porywacza” – powiedziała matka Mikelli, Cher Angelel. Takaki towarzyszył Mikelli na zapleczu kawiarni, gdy policja zaczęła szukać jej rzekomego porywacza. „Wydawała się naprawdę przerażona” – powiedział Takaki. – Trzęsła się. Ale wydawało mi się, że mam na myśli, tak dobrze, jak mogłem sobie wyobrazić.

Mikella została zabrana do Hilo Medical Center przez gliniarzy, którzy połączyli ją z rodziną. Angelel oznajmiła tłumowi ludzi, którzy pomagali w poszukiwaniach, że jej córka została uznana za bezpieczną. „Widzieliśmy ją w Facetime. Uśmiechnęła się i pomachała. Nic jej nie jest!” – powiedział Angelel. Duncan Mahi został aresztowany wkrótce potem, poinformował The Sun. Tymczasem Hartman napisał na Facebooku: „Cieszę się, że jest bezpieczna w domu”.

REKLAMA

Mikella została rzekomo uprowadzona w piątek, 16 września, kiedy była ze swoim chłopakiem na plaży w zatoce Anaehoomalu. Ciotka Mikelli, Laurene Debina, powiedziała Hawaii News Now, że podejrzany podszedł do nich, gdy byli razem, zmusił Mikellę do związania swojego chłopaka, a następnie uprowadził ją. „Kazał mojej siostrzenicy związać jej chłopaka, założyć go na ślepo, a potem ją zabrał” – powiedziała Laurene, dodając, że gliniarze wykryli sygnał z telefonu dziewczyny w pobliżu lotniska Kona, około 20 mil dalej. W pobliżu znaleźli też torbę z jej sukienką. Mahi jest teraz w areszcie, a jego zarzuty są w toku.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button