Rozrywka

Miliony Brytyjczyków marzą o francuskim stylu życia z powodu piekarni, zabytków i sera

Miliony Brytyjczyków marzą o życiu we francuskim stylu życia z powodu piekarni, zabytków i sera.

Badanie przeprowadzone na 2000 dorosłych wykazało, że cztery osoby na dziesięć uważają, że francuski styl życia wydaje się lepszy niż Brytyjczyków, a 24 procent marzy o jego doświadczaniu.

Ponad jedna piąta (21 procent) rozważałaby przejście przez kanał, a 15 procent mieszkało w tym kraju w przeszłości.

Odwiedzanie kawiarni i kawiarni jest głównym powodem, dla którego chcesz mieszkać we Francji, a następnie piekarni, rogalików i ciastek.

Inne powody, dla których znalazła się na liście 30 najlepszych, to zwiedzanie Alp, zamków i plaż, a także zanurzenie się w galeriach sztuki, jedzenie brioche i nauka języka.

Brytyjczycy mówią, że odwiedzanie kawiarni i kawiarni jest głównym powodem chęci zamieszkania we Francji (Zdj.: Paweł Libera 2013/Getty) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Okazało się również, że Brytyjczycy uważają francuski styl życia za swobodny (44 proc.), kulturalny (42 proc.) i towarzyski (39 proc.).

Jednak 42 proc. uważa, że ​​Francja to „kraj smakoszy”, z rogalikami (35 proc.), szampanem (27 proc.) i brioszkami (20 proc.) jako najlepsze produkty z tego kraju.

Piekarnia St Pierre zleciła badanie i stworzyła quiz, dzięki któremu ludzie mogą dowiedzieć się, jak francuski jest ich styl życia – https://stpierrebakery.co.uk/blog/how-french-are-you/.

Założyciel Paul Baker powiedział: „Oczywiste jest, że bez względu na brytyjskie postrzeganie francuskiego stylu życia, z pewnością marzymy o tym, by nim żyć.

„Automatycznie myślimy o ciastkach, kawie, winie i serze, a to tylko jedzenie i picie”.

Badanie wykazało również, że 28 procent dorosłych czerpie inspirację z francuskiego stylu życia, jeśli chodzi o gotowanie (46 procent), zainteresowanie dziełami sztuki (43 procent) oraz gust filmowy i telewizyjny (41 procent).

Podczas gdy trzeci wierzy, że popkultura, w tym programy takie jak „Emily w Paryżu”, dała im wyobrażenie o tym, jak wyglądałoby życie we Francji.

Jeśli chodzi o język, 26 proc. już mówi po francusku, a kolejne 14 proc.

Wiele osób już korzysta z produktów spożywczych pochodzących z całego kanału, przy czym najpopularniejsze są bagietki (44 proc.), brie (29 proc.) i brioche (25 proc.).

Ratatouille (16 proc.) i suflet (11 proc.) to również najlepsze wybory, jak wynika z badań przeprowadzonych przez OnePoll.

Bagietki należą do najpopularniejszych francuskich potraw dla Brytyjczyków (Zdjęcie: @CarloA/Getty) Przeczytaj więcej Pokrewne artykuły

To nie tylko jedzenie, z którego Brytyjczycy czerpali inspirację, ponieważ wierzą, że 23 procent codziennego słownictwa pochodzi z Francji.

Wśród słów i wyrażeń, które według narodu mają francuskie pochodzenie, są banały (47 procent), bagietka (46 procent) i szofer (45 procent).

Jednak na liście ponad 40 słów lokalnych we Francji, pięć procent stwierdziło, że nie rozpoznaje żadnych słów jako francuskich.

Paul Baker z piekarni St Pierre Bakery dodał: „Podróże były ostatnio wyzwaniem dla nas wszystkich, a nasze kubki smakowe również tęskniły za podróżami po świecie. Między innymi dlatego Brytyjczycy coraz częściej wyszukują i cieszą się nowymi smakami.

„Fakt, że jedna czwarta z nas wierzy, że gdybyśmy przyjęli francuski styl życia, chętniej spróbowalibyśmy nowych potraw i napojów, mówi wszystko.

„Wspaniałe jedzenie tworzy wspaniałe wspomnienia i jest to ważne, gdziekolwiek jesteś na świecie.

„Jesteśmy inspirowani Francją i chcemy pomóc Brytyjczykom zasmakować francuskiego stylu życia dzięki naszej autentycznej brioche, aby uczynić każdy dzień nieco bardziej wspaniałym”.

Ankieta została zlecona dla uczczenia Narodowego Dnia St Pierre’s Brioche, który odbywa się 14 maja.

30 NAJWAŻNIEJSZYCH POWODÓW, DLA KTÓRYCH BRYTYJSCY CHCIELIBY MIESZKAĆ WE FRANCJI

Zwiedzanie kawiarni/kawiarni Zwiedzanie piekarni Rogaliki/piekarnie Bagietki Jedzenie na mieście Picie francuskiego wina Zwiedzanie zabytków Francji, np. Luwru, Pompidou Jedzenie francuskiego sera Zwiedzanie Lazurowego Wybrzeża Zwiedzanie francuskich zamków Zwiedzanie francuskich plaż Architektura Zwiedzanie Alp Historia Odkrywanie ukrytych klejnotów Zwiedzanie winnic Przemawianie / Nauka języka francuskiego Zakupy Chleb Brioche Galerie sztuki Spotkania i spotkania towarzyskie z mieszkańcami Pejzaże miejskie Słuchanie języka francuskiego Nauka gotowania francuskich potraw Odwiedzanie restauracji z gwiazdką Michelin Francuska moda Próbowanie nowych francuskich potraw, np. ślimaków System transportu publicznego Narciarstwo Paryski Tydzień Mody Czytaj więcej Artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button