Aktualności

Moja córka nie zaprosiła mnie na ślub — co mam zrobić?

Drogi Newsweeku,

Jestem matką czwórki dzieci – trzech dziewczynek, a mój syn jest najmłodszy. Nasz syn wpadł w kłopoty domowe z dziewczyną. Pewnego razu nasza najmłodsza córka próbowała wyrzucić swoją dziewczynę z domu, kiedy on i jego dziewczyna nie spełnili naszych życzeń i opuścili nasz dom. Moja córka i syn zostali aresztowani po tym, jak ja i jego dziewczyna zadzwoniliśmy na policję, ponieważ kłótnia stała się fizyczna i wymykała się spod kontroli.

Po tym incydencie, w związku z zaręczynami tej córki we wrześniu ubiegłego roku, w lutym urządziłem dla nich specjalne przyjęcie zaręczynowe-niespodziankę z obiema stronami rodziny w wiejskim klubie. Niecałe dwa tygodnie po tej imprezie ta córka usłyszała mojego syna w tle naszej rozmowy telefonicznej (ponieważ był w moim domu) i straciła zmysły i powiedziała, że ​​kończy nasz związek.

Młodsza kobieta kłócąca się ze starszą kobietą.
Młoda kobieta kłócąca się ze starszą kobietą siedząca na sofie.
iStock/Getty Images Plus

Powiedziała, że ​​nigdy jej nie chroniłem i że ma do mnie pretensje i poprosiła, żebym więcej się z nią nie kontaktował. Próbowałem jej powiedzieć, że nigdy nie spodziewałem się, że będzie w tym samym pokoju z moim synem ani z nim porozmawia.

Kilka tygodni temu poprosiła swoje dwie siostry, żeby poszły z nią i „kilkoma innymi osobami” na zakupy sukni ślubnych, zauważając, że „nie spodziewa się, że mama tam będzie”. Nie mogę uwierzyć, że rzeczywiście poszłaby do tego stopnia. Mieszkała z nami do 26 roku życia i wspieraliśmy ją przez szkołę farmacji. Chyba już nas nie potrzebuje.

Carol, Connecticut

Słuchaj i potwierdzaj sobie nawzajem uczucia

Wendy Oneill jest psychologiem klinicznym z Londynu w Wielkiej Brytanii, która pracuje z osobami i rodzinami z problemami emocjonalnymi.

Przykro mi słyszeć o konflikcie, który masz ze swoją córką. Wyobrażam sobie, że jest to szczególnie bolesne i bolesne w świetle planowania i przygotowań, które mogą mieć miejsce w związku z jej ślubem i sugestią, że możesz nie być obecny na nadchodzących zakupach sukni ślubnych.

Twoja córka wydaje się cierpieć i zastanawiam się, czy nie czuje się zdradzona i zaskoczona, słysząc w tle głos brata. Spodziewam się, że twoja córka czuje, że zerwanie jej relacji z bratem było wynikiem tego, że próbowała chronić ciebie i twojego męża w twoim domu. Być może czuje, że związek między tobą a twoim synem został naprawiony, a ona sama trzyma się incydentu z bratem, co mogło przyczynić się do tego, że poczuła się zła i wyraziła to tobie, gdy usłyszała jego głos.

Planowanie ślubu to bardzo ekscytujący czas w życiu człowieka i zauważyłem niepewny język, którego używała twoja córka w tekście dotyczącym twojej nieobecności. To sprawia, że ​​myślę, że może być szansa na naprawienie twojego związku, a może nie sądzi, że chciałbyś z nią być.

Wydaje mi się, że siadanie i słuchanie się nawzajem oraz uznawanie jej uczuć może uzdrowić tę kłótnię. Jeśli w tej chwili wydaje się to zbyt trudne, czy mógłbyś napisać do niej list i wyjaśnić, co się stało, i przyznać, jak może się czuć?

Pomocne może być również, aby ktoś neutralny pośredniczył w rozmowie z wami.

Życzę Ci dobrze.

Poznaj podstawowe przyczyny dynamiki rodziny

Verele Anne Vorstman, psychoterapeutka z Londynu w Wielkiej Brytanii z doświadczeniem w konfliktach rodzinnych i szeregu innych problemów.

Wydaje się, że znajdujesz się w sytuacji bolesnej zarówno dla siebie, jak i dla swojej rodziny. Nie czujesz się doceniony, nie jesteś wspierany, a teraz jesteś nawet wykluczony. Wygląda na to, że istnieje zamieszanie ról, a to, czego brakuje, to zdrowy sposób radzenia sobie z konfliktami w twojej rodzinie. Wykluczenie i fizyczne walki to niedojrzałe sposoby radzenia sobie, które powodują eskalację sytuacji. Być może zainteresuje Cię przeczytanie o „trójkącie dramatycznym”.

Istnieją dwie strony tej sytuacji: podejście umiejętności i strona leczenia. Moim zdaniem oba wymagają uwagi, aby osiągnąć głębsze rozwiązanie.

Jeśli chodzi o umiejętności, ważne jest, aby rodzice byli na tej samej stronie w odniesieniu do swoich dzieci. W przeciwnym razie dzieci otrzymują za dużo władzy i tak się stało. Twoja córka rządzi — dzieli się, żąda i decyduje.

Innym istotnym aspektem jest to, aby rodzice wspierali i ułatwiali zdrowe sposoby radzenia sobie z konfliktami. Obejmują one współczujące słuchanie wszystkich i współpracę w celu rozwiązania, które jest dobre dla wszystkich. Absolutnie bez przerywania, bez krzyków, bez fizycznego podejścia, bez murowania, bez poniżania. Pomocne może być tutaj podejście „bez przemocy”. Wymaga to dużo praktyki i w twoim przypadku zdecydowanie sugerowałbym profesjonalne doradztwo, aby utrzymać jasne granice.

Jeśli chodzi o leczenie, członkowie rodziny często nieświadomie powtarzają dysfunkcjonalne wzorce swoich przodków. Można je rozwiązać, stosując metodę terapeutyczną z konstelacji rodziny, która usuwa przyczynę dynamiki i sprawia, że ​​zmiana zachowania jest znacznie łatwiejsza. Polega na zadaniu kilku pytań — Dlaczego w ogóle pojawił się ten wzór? Dlaczego w rodzinie są słabe granice i walka o władzę? Dlaczego brakuje współczucia, współpracy i połączenia? Co sprawiło, że odłączyłaś się od swojej kobiecej mądrości i mocy?

Zwykle istnieje stara trauma, od której wszystko się zaczęło i nie została rozwiązana, przekazywano ją z pokolenia na pokolenie. Możesz to zatrzymać, energetycznie uwalniając to, co nie jest twoje, ponownie łącząc się z zasobami i uzdrawiając to, co twoje. Jako matka możesz samodzielnie wykonać konstelację rodzinną i uwolnić swoje potomstwo. Jest potężna, skuteczna, głęboka, współczująca i znacznie szybsza niż terapia mówieniem w takich przypadkach. Mam nadzieję, że to pomoże.


Newsweeka „Co mam zrobić?” oferuje czytelnikom fachowe porady. Jeśli masz osobisty dylemat, daj nam znać poprzez [email protected] Możemy poprosić ekspertów o porady dotyczące związków, rodziny, przyjaciół, pieniędzy i pracy, a Twoja historia może zostać opublikowana w WSID w Newsweeku.

Jeśli masz podobny dylemat rodzinny, daj nam znać poprzez [email protected] Możemy poprosić ekspertów o radę, a Twoja historia może zostać opublikowana w Newsweeku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button