Rozrywka

Morderstwo Jacka Woodleya: 10 nastolatków zamieszanych w przerażające zabójstwo 18-latka dostaje łącznie 124 lata więzienia

Dziewięciu z dziesięciu nastolatków uznanych za winnych zamordowania Jacka Woodleya ma się odwołać od swoich wyroków skazujących. Jack Woodley, lat 18, został dźgnięty w plecy nożem w stylu Rambo po tym, jak banda młodych bandytów otoczyła go i zaatakowała w Houghton-le-Spring w październiku zeszłego roku. Niefortunny incydent miał miejsce, gdy Woodley wracał do domu z wesołego miasteczka. Według Daily Mail, nastolatki podobno zamordowały 18-latka „wyłącznie dla podniecenia i przyjemności”.

REKLAMA

Dziesięciu nastolatków w wieku od 14 do 18 lat zostało skazanych w czerwcu po długim procesie przed Sądem Koronnym w Newcastle, w którym świadkowie opisali, jak Jack został „odizolowany” przez tłum, który był „jak zombie atakujące zwierzę”. Jeden 15-latek przyznał się, że zadał śmiertelny cios nożem, ale ława przysięgłych uznała wszystkich 10 winnymi morderstwa. Woodley miał rozpocząć pracę w poniedziałek po tym, jak został zaatakowany i był w drodze po klucze do nowego mieszkania, ale 16 października został uderzony, kopnięty, podeptany i dźgnięty nożem.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

Brutalne zabójstwo Lilii Valutyte: 9-letnia dziewczyna, zasztyletowana, gdy bawiła się z siostrą zaledwie „metry od mamy”

Kim jest Jay Reist? Studentka z Columbia University, 29 lat, poddawana resuscytacji po „podejrzeniu” ataku na metro w Nowym Jorku

REKLAMA

Prokuratorzy powiedzieli, że grupa wyszła „szukając poważnych kłopotów tego dnia” i próbowała „stworzyć konflikt” z Woodleyem na festiwalu, ponieważ „szukali jakiejkolwiek wymówki, by kogoś zaatakować”. BBC poinformowało, że Woodley odmówił, kiedy wyzwali go na bójkę, ale poszli za nim z targów w towarzystwie około 30 do 40 młodych ludzi. Gdy Woodley zbliżył się do Britannia Inn, podbiegł 16-latek i uderzył go od tyłu, wywołując bójkę, podczas której 15-latek śmiertelnie dźgnął Woodleya w plecy. Sędzia Rodney Jameson QC powiedział, że każdy młodzieniec, którego nie można zidentyfikować, był odpowiedzialny za śmierć Woodleya, ale ich zaangażowanie było różne.

REKLAMA

ack Woodley został dźgnięty nożem w plecy
Jack Woodley został dźgnięty w plecy nożem w stylu Rambo (Prokuratura Koronna)

Powiedział, że każdy z młodzieńców miał możliwość wycofania się z ataku, ale „mentalność tłumu przejęła kontrolę i Jack kosztował życie”, chociaż powiedział, że nie wszyscy „zamierzali zabić”. „Miał wiele na co czekać i musiał mieć duże nadzieje na przyszłość”, powiedział, dodając: „Żadna z tych nadziei nie zostanie teraz spełniona”. Powiedział, że uczta była postrzegana przez niektórych młodych ludzi jako „okazja” do walki o „trywialną rywalizację” między sąsiednimi społecznościami, a Woodley został oznaczony przez napastników jako „miasteczko”.

REKLAMA

Skazując grupę, sędzia powiedział: „Żaden wyrok nie może przywrócić Jacka jego rodzinie i bliskim ani zmniejszyć bólu, jaki będą musieli znosić teraz i w przyszłości. Może wydawać się niesprawiedliwe, że będziesz mógł żyć na wolności, gdy jesteś jeszcze młody mężczyźni, podczas gdy Jack nie może z powodu tego, co zrobiłeś. Uważa się, że sprawa była jednym z pierwszych przypadków, w których aż 10 oskarżonych zostało uznanych za winnych jednego morderstwa, według ChronicleLive. „Zdecydowałeś się postawić interesy własne i współoskarżonych nad interesami Jacka i jego rodziny. Zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, aby odmówić im sprawiedliwości. Jestem pewien, że z wielu powodów żałujesz tego, co się stało, ale żal nie jest wyrzutem sumienia – dodał sędzia.

REKLAMA15-latek z ostrzem, który przeniósł się na północny wschód, aby uciec przed miejskim gangiem i kulturą noża, ma służyć co najmniej 17 lat. 16-latek, który dokonał ataku, musi odsiedzieć co najmniej 13 lat i sześć miesięcy. 17-latek, który należał do grupy, która poszła z chłopcem po nóż na krótko przed atakiem, będzie służył co najmniej 15 lat. Najmłodszy oskarżony, który miał wtedy 14 lat, a teraz 15, ma odsiedzieć osiem lat, ponieważ sędzia powiedział, że jego młodość i niskie IQ oznaczały, że „nie można go winić tak bardzo, jak większość innych w sądzie”. 15-latek, który miał wtedy 14 lat, przed atakiem wymienił przyjacielskie „uderzenia pięścią” z ofiarą i krzyknął „wydobyć helikopter”, będzie służył co najmniej 13 lat. 18-latek, który miał wówczas 17 lat i którego sędzia powiedział, że to „płaczący wstyd”, „wpadł” w kłopoty z przezwyciężeniem niskiego IQ i ADHD, aby znaleźć pracę, w której był dobrze postrzegany , musi służyć co najmniej 11 lat. 16-latek, który miał wtedy 15 lat, będzie służył co najmniej 11 lat po tym, jak sędzia powiedział, że był widziany przez kilka sekund na nagraniu z telefonu komórkowego, idącego w kierunku bójki z głową zakrytą kapturem lub kominiarką, chociaż młodzież nie została wymieniona przez żadnych świadków i nie złożyła żadnego zeznania przed policją ani sądem. 15-latek, który miał wtedy 14 lat, będzie służył co najmniej 10 lat, ponieważ sędzia powiedział, że był „wojownikiem” z historią agresywnych zachowań, ale niskim IQ, co oznacza, że ​​był „łatwo prowadzony”. 18-latek, który miał wówczas 17 lat i również należał do grupy, która dostała nóż, ale sędzia uznała, że ​​nie jest „szczególnie bystrym ani oczywistym liderem”, będzie służył co najmniej 15 lat. 16-latek, który miał wtedy 15 lat, który powiedział sądowi, że zmagał się z Woodleyem, ale nie zdawał sobie sprawy, że to ofiara i próbował powstrzymać atak, musi odsiedzieć co najmniej 11 lat. Całkowity minimalny okres dla wszystkich pozwanych wynosi 124 lata i sześć miesięcy.

REKLAMA

Jack Woodley pozostawił swojego ojca, Johna Woodleya, matkę Zoey McGill, ojczyma Chrisa McGilla i rodzeństwo Jaydena, Jensona i Tylera. Zoey powiedziała, że ​​cała rodzina będzie „na zawsze nawiedzana tym, jak przerażające były obrażenia Jacka”.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button