Rozrywka

Mrożące krew w żyłach zdjęcia znalezione na aparacie zaginionych turystów pokazują tajemnicze ostatnie chwile, zanim dziewczyny zniknęły w panamskiej dżungli

Niesamowite zdjęcia znalezione na aparacie należącym do dwóch zaginionych wędrowców ujawniły ich tajemnicze ostatnie chwile, zanim obie dziewczyny zniknęły w dżungli w Panamie.

Kris Kremers, lat 21 i Lisanne Froon, lat 22, poszły na spacer po malowniczych lasach wokół wulkanu Baru w Boquete – i nigdy nie wróciły.

6

Jedno z ostatnich zdjęć zrobionych aparatem należącym do jednej z dziewczyn

6

Zawartość plecaka znalezionego w pobliżu rzeki i przekazanego przez miejscową kobietę

6

Dwa miesiące po zniknięciu dziewczynek znaleziono stopę w bucie

6

Studenci z Amersfoort w Holandii spędzili sześć miesięcy planując swoją wymarzoną podróż do Panamy, mając nadzieję, że spędzą trochę czasu z plecakiem, wolontariatem i nauką hiszpańskiego.

Para wędrowała po dżungli przez dwa tygodnie w ramach wycieczki z plecakiem – i planowali zostać przez kolejne cztery tygodnie z rodziną goszczącą, aby zostać wolontariatem w lokalnej szkole.

Ale po tym, jak 1 kwietnia 2014 roku pomachali na pożegnanie miejscowej rodzinie na poranny spacer, już nigdy nie widziano ich żywych.

Do dziś zniknięcie i tragiczna śmierć Krisa i Lisanne pozostają wstrząsającą tajemnicą.

Dramatyczny moment rosyjskiego nowego czołgu za 4 miliony funtów zniszczonego przez wyrzutnię rakiet za 18 tysięcy funtów
Ostrzeżenie o Ibizie dla Brytyjczyków jako miejscowych kurortów imprezowych po zadźganiu nożem przez turystę?

W oszałamiającej teorii Dick Steffens, były detektyw z Amsterdamu, twierdził, że Kris może nadal żyć po tym, jak została przemycona do handlu seksualnego przez porywacza wędrującego po dżungli.

Podczas gdy niektórzy uważają, że Kris i Lisanne zginęli w wypadku, były gliniarz uznał śledztwo policyjne w Panamie za tandetne i powiedział, że należy je przerobić.

Niepokojące dowody wykazały również, że było wiele nieudanych prób odblokowania telefonu Kris – co wywołało kolejną teorię, że Kris umarła, a Lisanne gorączkowo próbowała uzyskać dostęp do swojego telefonu, aby uzyskać pomoc.

Początkowo alarm został podniesiony w związku ze zniknięciem dziewczynek po tym, jak 2 kwietnia opuściły prywatną pieszą wycieczkę po Boquete.

Rozpoczęto desperackie poszukiwania uczniów, a ratownicy przeczesali dżunglę i pobliskie wioski.

Ale do 6 kwietnia dziewczynki wciąż brakowało.

Rodziny Krisa i Lisanne postanowiły polecieć do Panamy i zabrać ze sobą holenderskich detektywów.

Dżunglę przeszukiwano przez kolejne dziesięć dni z pomocą gliniarzy z Holandii – ale po dziewczynach nie było śladu.

Gdy poszukiwania zaczynały się kończyć, miejscowa kobieta wręczyła niebieski plecak, twierdząc, że znalazła go na polu ryżowym wzdłuż brzegów rzeki.

ZNAJDŹ BRONY

W plecaku znajdowały się dwie pary okularów przeciwsłonecznych, 83 dolary w gotówce, dwa staniki, butelka wody – i, co ważne, paszport Lisanne.

Zawierał także aparat Lisanne i oba ich telefony.

To mrożące krew w żyłach odkrycie, że w środku nocy 8 kwietnia między 1:00 a 4:00 aparatem zrobiono 90 zdjęć, co rodzi pytania o to, kto je zrobił.

Tylko kilka zdjęć pobranych z karty pamięci pokazało wyraźne obrazy, z których większość przedstawiała prawie całkowitą ciemność.

Zdjęcia zrobione z aparatu pokazywały niektóre rzeczy dziewczyny rozrzucone po skałach

6

I jeden obraz wydaje się przedstawiać tył głowy Kris – prawdopodobnie z krwią wokół dolnej części jej włosów

6

Zdjęcia przedstawiały rzeczy dziewczyny rozłożone na skałach, plastikowe torby i opakowania po cukierkach, kopce brudu i lustro.

A jeden z obrazów przerażająco ukazywał tył głowy Kris z tym, co niektórzy detektywi uważają za krew wyciekającą z jej skroni.

Według jednego z internetowych detektywów zdjęcia zrobione aparatem tydzień po zniknięciu dziewczyn mogły zostać zrobione z lampą błyskową, aby oświetlić ścieżkę, gdy potykały się przez ciemną dżunglę.

Ale inni sugerowali, że przerażające zdjęcia mogły zostać zrobione przez kogoś innego po zabiciu dziewczyn.

Tożsamość osoby, która wykonała zdjęcia, pozostaje tajemnicą.

Zapisy rozmów telefonicznych uczniów również tragicznie ujawniły, jak desperacko próbowali zadzwonić na policję.

POZOSTAJE ZNALEZIONO

W ciągu czterech dni podjęto 77 oddzielnych prób wezwania gliniarzy – korzystając z numerów alarmowych zarówno w Holandii, jak iw Panamie.

Spośród dziesiątek połączeń tylko jednemu udało się połączyć, ale zerwał się już po dwóch sekundach z powodu braku zasięgu.

Ale dzienniki połączeń dały glinom z grubsza zarys czasu, jaki dziewczyny spędziły zaginionych w dżungli.

Oba ich telefony w końcu wyczerpały się do 11 kwietnia – dziesięć dni po ich zniknięciu.

Po przeszukaniu obszaru, w którym znaleziono plecak, gliniarze odkryli, że ubrania Krisa zostały starannie złożone wzdłuż brzegu rzeki.

A dwa miesiące później, według La Estrella de Panama, znaleziono kość miednicy i stopę – wciąż w bucie – w tym samym miejscu.

Niedługo potem znaleziono szczątki obu kobiet.

Kości Lisanne wyglądały, jakby rozkładały się naturalnie – ale kości Kris były tajemniczo białe, jakby zostały wybielone, co rodziło pytania, czy ktoś był zamieszany w jej śmierć.

’WYPADEK’

Ich przyczyny śmierci nigdy nie zostały ustalone.

Tragiczna śmierć Krisa i Lisanne pozostaje niepokojącą tajemnicą.

Gliniarze wypytywali miejscowych, przewodników wycieczek i innych turystów, ale tylko zdjęcia i dzienniki połączeń dostarczyły skrawka dowodów na to, co się stało.

Jednak holenderscy autorzy Marja West i Jürgen Snoeren twierdzą, że rozwiązali zagadkę w swojej książce Zagubieni w dżungli.

Po zagłębieniu się w wszystkie dowody i locie do Panamy, aby przeprowadzić własne śledztwo, para doszła do wniosku, że śmierć dziewczynek była wypadkiem.

Autorzy powiedzieli The Daily Beast: „Dla nas to również było zaskoczeniem, ale nasz wniosek musiał być taki, że to był wypadek. Dotarcie tam zajęło nam trochę czasu”.

Snoeren zadzwonił do Westa i powiedział jej: „Z tym wszystkim, co teraz czytam w aktach policyjnych, nie może to być nic innego… była pewna sekwencja i czas, który musiał być spowodowany przez gwałtowne powodzie, typowy dla regionu i pory roku.

Mój partner jest tak leniwy, że muszę zostawić pieniądze w uchwycie na papier toaletowy, ale to działa
Molly-Mae Hague ujawnia brak opalenizny, gdy gwiazda Love Island natychmiast brązowie

„Te błyskawiczne powodzie uniemożliwiły wystawianie scen lub strategiczne umieszczanie przedmiotów”.

Zagadka pozostaje nierozwiązana do dziś i nadal nie ma pewności co do tragicznej śmierci dwóch holenderskich studentów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button