Rozrywka

Musimy walczyć z marnotrawstwem Whitehall i obudzić indoktrynację, aby być bardziej wydajnym narodem

WALKA Z marnotrawstwem w Whitehall musi być centralną częścią narodowych wysiłków zmierzających do ograniczenia rosnących kosztów życia.

Pomoże również sfinansować obniżki podatków, aby ciężko pracujący Brytyjczycy zatrzymali jak najwięcej własnych pieniędzy.

3

Pracuję z kilkoma znakomitymi urzędnikami państwowymi, którzy są świadomi kosztów, ale widzę powszechne dowody kultury marnotrawstwa.

Zasadniczo w rządzie powinno istnieć święte zrozumienie, że wszystkie jego pieniądze pochodzą od prywatnych obywateli i nie należy wydawać ani jednego funta, chyba że jest to naprawdę konieczne.

Whitehall nie traktuje wydajności wystarczająco poważnie.

Zawsze wiedziałem, że jest problem z marnotrawstwem, ale wkrótce zobaczyłem, jak źle można wydać pieniądze, ponieważ na początku roku objąłem stanowisko ministra ds. możliwości Brexitu i efektywności rządu.

Sesje indoktrynacyjne

Zbyt duża część Whitehall cieszy się z ignorowania drogich budynków biurowych, które są puste, lub finansowania marnujących czas kursów.

Niestety, nie tylko marnowanie pieniędzy, ale to, na co są marnowane, jest tak szkodliwe dla naszego kraju: coraz częściej oznacza to podziały obudzonej agendy, mające na celu nastawienie ludzi przeciwko sobie lub zmuszenie kraju.

Wraz z reformującym się urzędnikiem państwowym przechodzę oferowane kursy „uczenia się i rozwoju”.

Znaleźliśmy wiele, które nie przyniosły żadnych korzyści dla umiejętności urzędników służby cywilnej i zostaną one usunięte.

Zostaną one zastąpione takimi, które prowadzą do wymiernych umiejętności i lepszych usług publicznych.

Jest to konieczne, ponieważ niektóre sesje to sesje indoktrynacyjne — jedna nazywała się nawet Check Yo! Przywilej.

Z pewnością marnowanie cudzych pieniędzy na takie bzdury jest samo w sobie oznaką przywileju?

Dlatego poprosiłem o zlikwidowanie wszystkich kursów na temat „różnorodność”, „włączenie społeczne” i „dobre samopoczucie” w Kancelarii Rady Ministrów i zachęciłem wszystkich Sekretarzy Stanu, aby zrobili to samo w swoich departamentach.

W tym tygodniu byłem zachwycony, widząc, jak zajmuje się tym prokurator generalna Suella Braverman w swoim wydziale, gdzie w zeszłym roku pracownicy spędzili 2000 godzin na takich kursach.

Urzędnicy państwowi byli nawet zapraszani na sesje pytań i odpowiedzi z „wiedźmą”.

Kiedy w tym roku przybyłem do Kancelarii, było również jasne, jak rozdęty stał się ten wydział.

Teraz rozpoczną się redukcje zatrudnienia, przy wzorowym wsparciu Stałego Sekretarza, ponieważ opracowany przez nas plan CO2025 kładzie podwaliny pod przebudowę departamentu.

Moje wielokrotnie relacjonowane wizyty w innych miejscach w Whitehall ujawniły zbyt dużo niewykorzystanej powierzchni biurowej.

Dlaczego podatnicy mieliby finansować drogie biura w centrum Londynu, które zbierają kurz?

Pustka kwatery Biura ds. Poważnych Oszustw z widokiem na Trafalgar Square była szczególnym zaskoczeniem.

Tak więc dzięki naszemu programowi Places for Growth tysiące urzędników państwowych, a nawet całe organizacje rządowe, w tym powiązane quango, są wyprowadzane z Londynu.

Będzie to dobre dla kraju, a także dla urzędników państwowych, którzy mogą spodziewać się wyższej jakości życia w naszych wielkich powiatach i miastach.

Zyska także Londyn, ponieważ opuścimy budynki, takie jak 1 Victoria Street i 102 Petty France, dwa charakterystycznie brzydkie przykłady powojennej zabudowy.

A żadna część walki z marnotrawstwem nie jest ważniejsza niż walka z oszustwami.

Dlatego w tym tygodniu powołano Urząd ds. Oszustw Sektora Publicznego (PSFA), którego celem jest walka z oszustwami na kasę publiczną i kradzieżą pieniędzy podatników.

To nowe ciało będzie kosztować 11 milionów funtów w pierwszym roku, a celem jest odzyskanie 180 milionów funtów skradzionych w wyniku oszustwa.

Oczywiście jest to mile widziany powrót i ponownie pokazuje dobrą stronę służby cywilnej, ponieważ specjaliści od oszustw to imponujący zespół.

To nowe ciało miało zostać uruchomione w zeszłym miesiącu, ale w noc przed wydarzeniem inauguracyjnym mandaryni skarbu postawili czerwone linie w swoim mandacie, usuwając jego najważniejsze uprawnienia i czyniąc organizację bezzębną.

Nie miałby prawa do bezpośredniego informowania ministrów Skarbu Państwa, ani gwarantowanej roli w opracowywaniu polityki zwalczania nadużyć finansowych z Ministerstwem Skarbu – a Skarb Państwa nie miałby obowiązku konsultowania się z PSFA przy podejmowaniu ważnych decyzji o tym, jak zapobiegać oszustwom.

Przyznaj się do błędu

To właśnie tego typu przeszkody skłoniły lorda Agnew do rezygnacji, a jego poparcie było kluczowe dla uzyskania właściwego mandatu.

W związku z tym to ważne ciało zostało uruchomione z przywróconą władzą.

Szacuje się, że w wyniku oszustwa Covid utracono 4,9 miliarda funtów.

Niektórzy korzystali nawet z kredytów Covid na zakup samochodów sportowych.

Chociaż rząd wydaje prawie bilion funtów z pieniędzy podatników każdego roku, nawet odzyskanie niewielkiej ich części jest przydatne.

Uruchomienie PSFA było zwycięstwem podatników, ale opór, z jakim się spotkałem, ilustrował kulturę w Ministerstwie Skarbu, tak jak chce utrzymać nadmiernie uregulowaną i nadmiernie opodatkowaną gospodarkę, której sprzyja UE, utrzymując nasze prawo podatkowe w zgodzie z unijnym.

Pomimo wielu znakomitych urzędników publicznych, z którymi pracuję, nadal istnieje niechęć do przyznania się do błędu, co często pogarsza sytuację.

To dzięki uchwyceniu szczegółów ta kultura się zmieni. Prowadzenie ciasnego statku nigdy nie było ważniejsze.

  • Jacob Rees-Mogg jest ministrem ds. możliwości Brexitu i efektywności rządu.
Jacob Rees-Mogg mówi, że był zszokowany ilością pieniędzy marnowanych przez Whitehall

3

Rees-Mogg był zdumiony, gdy stwierdził, że Biuro ds. Poważnych Oszustw jest puste

3

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button