Rozrywka

„Nadzwyczajny adwokat Woo”: Koreańscy mężczyźni uderzają w feministyczny program, fani mówią „przepraszam za pragnienie równych praw”

Dramat K „Extraordinary Attorney Woo” zyskuje na popularności na całym świecie dzięki potężnemu przekazowi, jaki promuje dramat ENA; ale teraz stało się to gorącym tematem dyskusji w tak wrażliwym kulturowo kraju, jak Korea Południowa. 5 sierpnia doniesienia z koreańskich społeczności internetowych ujawniły, że kierowany przez kobiety „Nadzwyczajny adwokat Woo” był atakowany przez koreańskich fanów płci męskiej, którzy twierdzą, że serial narzucał feministyczne idee, pokazując mężczyznom negatywne światło, które ich zdaniem nie jest prawdą w rzeczywistości.

REKLAMA

Nie ma kłamstwa w tym, że kobiety są marginalizowane, nie tylko w Korei Południowej, ale w innych krajach świata, bardziej niż można sobie wyobrazić. Jednak OP (Original Poster) twierdzi, że przypadki przedstawione w ostatnich kilku odcinkach stale przedstawiają mężczyzn w złym świetle, począwszy od odcinka 10 „Extraordinary Attorney Woo”, w którym klient płci męskiej, który został niesłusznie uwięziony za zakochanie się w kobieta z autyzmem. W serialu kilka niedawno zbadanych przypadków przedstawiało postacie kobiece jako ofiary, ale w rzeczywistości miało na celu wspieranie Young-woo (w tej roli Park Eun-bin) – prawniczki, w jej podróży do samopoznania jako prawniczka z autyzmem.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

Obsada „Nadzwyczajnego adwokata Woo” zapowiada wyjazd na Bali, oto dlaczego Kang Tae-oh go pominie

K-dramaty prowadzone przez kobiety, takie jak „Ewa”, „Dlaczego ona?” i „Extraordinary Attorney Woo” odnotowują wzrost ocen

REKLAMA

„Nadzwyczajny adwokat Woo” skrytykowany za antymaskulinistyczny spisek

Po tym przypadku, w którym pojawiła się dziewczyna z autyzmem, odcinek 11 „Nadzwyczajnego prokuratora Woo” zawierał sprawę mężczyzny, który zdradzał swoją żonę i próbował wyłudzić od niej pieniądze, które wygrał na loterii. Nie tylko to, ale ostatni odcinek, który został wyemitowany w czwartek, 4 sierpnia, pokazał przypadek kobiet, którym zdecydowanie zalecano dobrowolną emeryturę ze swoich firm.

REKLAMA

Po takich niedawnych przypadkach w serialu, niektórzy mężczyźni Knetz wyrazili swoje niezadowolenie z tego, że serial stał się „dramatem feministycznym”, gloryfikującym narrację, że mężczyźni są sprawcami zbrodni, a kobiety są jedynie ofiarami. Inny Knetz również zastanawiał się, dlaczego twórcy „Extraordinary Attorney Woo” promowali pseudofeminizm, pokazując tylko mężczyzn w nikczemnych rolach.

REKLAMA

„To przekonało mnie do oglądania”

Globalni fani serialu mają jednak odwrotną reakcję, ponieważ stwierdzili, że serial próbuje tylko poruszyć przypadki, które mogą w jakiś sposób śledzić podróż kobiecej postaci Woo Young-woo. Fani krytykują te komentarze, wykrzykując swoją mizoginię, a jeden z fanów mówi: „I? Płacz z tego powodu”. Jeden z fanów powiedział: „Przepraszam, że chcieliśmy równych praw, byliśmy w głupim, głupkowatym nastroju”. Jeden z fanów powiedział: „Ale 12. odcinek naprawdę przekroczył granicę… tyle pomysłów feministycznych i lewicowych w całym odcinku, których po prostu nie mogę osłonić. Bracie, opiera się na prawdziwym przypadku. .?” Fan odpowiedział: „Nie chodzi o to, że „ramy zawsze polegały na przedstawianiu mężczyzn jako złych, a kobiet jako słabych”, które stworzył pisarz.

REKLAMA

Jeszcze jeden fan powiedział: „Prawie każdy film portretuje mężczyzn walczących ze złymi mężczyznami/kobietami, ale te postacie nazywane są bohaterami i nikt nie narzeka na zbyt wiele męskości. Co to za podwójny standard?” Inny fan powiedział: „To musi być ich wyrzuty sumienia”. Jeden z fanów powiedział: „Mężczyźni wyrażający niechciane opinie, przykład 2554676546547”. Jeden z fanów żartował: „To właśnie przekonało mnie do oglądania”. Jeszcze jeden fan powiedział: „Chciałbym usłyszeć niektóre z przemyśleń tych ludzi na temat dramatów z męskimi MC. Czy to od razu należy do kategorii zewnętrznej – za przedstawienie mężczyzny / mężczyzn, którzy pokonują przeszkody? nie. to po prostu normalne cholerny pokaz.” Inny fan powiedział: „Jeśli dramat zdenerwował mizoginistów z Korei, muszę go obejrzeć”.

REKLAMA
REKLAMAREKLAMAREKLAMAREKLAMAREKLAMA

REKLAMAREKLAMA
REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button