Rozrywka

Najgorsze na świecie ataki w zoo, gdy lew odrywa człowiekowi palec – od Harambe po zabójcze tygrysy

Jest to miejsce, które rodziny odwiedzają, aby spędzić magiczny dzień i zbliżyć się do niebezpiecznych dzikich zwierząt w rzekomo bezpiecznym środowisku.

Ale czasami odwiedzający zoo mogą podejść zbyt blisko zwierząt.

Dźwięki czystego podniecenia w powietrzu mogą zmienić się w przeszywające krzyki, gdy rzadkie wydarzenia przybierają przerażający i tragiczny obrót na gorsze.

I nie zawsze odwiedzający zoo, którzy byli celem zwierząt, atakowali również swoich opiekunów.

W niedzielę „popisowy” wsadził rękę do dużej zagrody dla kota, aby pogłaskać i drażnić warczącego lwa – ale szybko pożałował swojej decyzji, gdy bestia ugryzła palec i oderwała go.

W filmie opublikowanym na Twitterze można zobaczyć, jak pracownik zoo w Jamajce wkłada palec do połączonej łańcuchem klatki na oczach około 15 gości.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Ignoruje warczenie lwa, a nawet klaszcze niebezpieczne zwierzę, po czym wykrzykuje przekleństwa, gdy chwyta go za palec.

Przerażony tłum obserwuje, jak dozorca rozpaczliwie próbuje wyrwać palec z paszczy lwa, zanim zostanie on całkowicie odcięty, i upada do tyłu.

(Zdjęcie: @oneciag/Twitter)

Pomimo ataku, pracownik podobno wstał i podszedł do pojazdu, zanim odjechał.

Ten szokujący incydent jest jednym z wielu ataków uchwyconych na szokujących materiałach wideo lub przerażających zdjęciach.

Tutaj podsumowaliśmy niektóre z najbardziej przerażających ataków na zoo.

Kobieta poturbowana na śmierć przez tygrysa Kobieta została zaciągnięta na śmierć przez tygrysa po wyjściu z samochodu na pekińskim parku safari

W lipcu 2016 roku tygrys został brutalnie poturbowany przez kobietę podczas przejazdu przez wybieg w pekińskim zoo.

Kobieta, o imieniu Zhao, wysiadła z samochodu w Badaling Wildlife World, kiedy tygrys syberyjski rzucił się na nią i wciągnął ją w krzaki.

Jej matka została poturbowana na śmierć przez drugiego tygrysa, gdy próbowała ją uratować.

Pani Zhao została podobno niepełnosprawna po przerażającym incydencie.

Instruktor wielorybów zaatakował podczas występu Sea World Trener SeaWorld Dawn Brancheau, który został zabity przez orka (Zdj .: ORLANDO SENTINEL FILE)

Instruktor wielorybów Dawn Brancheau został wciągnięty pod wodę i miotany podczas występu w SeaWorld w Orlando, gdy przerażeni widzowie obserwowali go.

40-latka została złapana za długi kucyk przez orka Tilikum, zanim zamachnął się nią do ust podczas incydentu w lutym 2010 roku.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Personel desperacko próbował oswoić orkę, gdy goście zostali wyprowadzeni, ale Dawn zmarła tragicznie, zanim jej ciało zostało odzyskane.

Sekcja zwłok wykazała, że ​​zmarła z powodu tępego urazu głowy, szyi i tułowia, a część skóry głowy została „przymusowo oderwana od głowy”.

Kobieta zabita przez tygrysa w parku safari Catalina Torres Ibarra zabita przez tygrysa w Chile, sierpień 2021 r. (Zdj .: catastrofe_krakatoa/instagram)

Catalina Torres Ibarra została tragicznie zabita przez tygrysa w zagrodzie dla dużych kotów w parku safari w Chile po tym, jak rzekomo została wysłana do czysta.

21-latek został poturbowany na śmierć przez tygrysa i podobno nie został ostrzeżony, że drzwi klatki są otwarte.

Podobno kazano jej wykonywać obowiązki sprzątania przed śmiertelnym atakiem w Rancagua w sierpniu zeszłego roku, gdzie doznała przerażających ran szyi i zmarła „na miejscu”.

Gorilla ciągnie trzyletniego chłopca, który wspiął się do swojej zagrody Harambe, został zastrzelony przez opiekunów zoo w Cincinnati Zoo w stanie Ohio, po tym, jak 4-letni chłopiec spadł z 15 stóp do fosy wystawowej goryli w zoo i został przeciągnięty (Zdjęcie: NBCNEWS.COM)

Goryl Harambe stał się światową sensacją po tym, jak został zastrzelony przez opiekuna zoo w Cincinnati Zoo w 2016 roku.

17-letni goryl złapał i zaciągnął trzyletniego chłopca, który wspiął się do jego zagrody.

Następnie opiekun zoo zastrzelił Harambe – cały incydent uwieczniono na kamerze.

Wywołało to debatę na całym świecie, czy to była właściwa decyzja, by zastrzelić Harambe.

10-minutowa próba sprawiła, że ​​goryl przeciągnął malca przez wodę, a także podpierał go i popychał.

Chłopiec był hospitalizowany przez krótki czas, ale uszedł z incydentu stosunkowo bez szwanku.

Kobieta poturbowana przez niedźwiedzia polarnego Kobieta poturbowana przez niedźwiedzia polarnego, berlińskie zoo, 2009 (Zdj .: Youtube)

Gość berlińskiego zoo został straszliwie poturbowany przez niedźwiedzia polarnego po tym, jak w 2009 roku wskoczyła do zagrody podczas karmienia.

32-latka została zaatakowana przez bestię, która – mimo wysiłków sześciu dozorców próbujących odwrócić uwagę niedźwiedzia – wielokrotnie ugryzła ją w ręce i nogi.

W końcu personelowi udało się odciągnąć niedźwiedzia i zaciągnąć ją w bezpieczne miejsce.

Została zabrana do szpitala i wymagała operacji na jej ranach.

Niepokojące obrazy z incydentu pokazują kobietę krzyczącą z bólu, gdy niedźwiedź zacisnął na niej szczęki.

Mężczyzna ucieka przed śmiercią po skoku na wybieg dla niedźwiedzi Mężczyzna wskakuje na wybieg dla niedźwiedzi, Berne Bear Park, Szwajcaria, 2009

Mężczyzna ledwo uniknął śmierci po tym, jak prawie został rozerwany na strzępy, gdy wskoczył do zagrody dla niedźwiedzi.

Szokujący incydent miał miejsce, gdy w 2009 roku odwiedził Berne Bear Park w Szwajcarii.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj

Mężczyzna przysiadł na 20-metrowej ścianie nad czteroletnim niedźwiedziem Finnem, zanim wskoczył do zagrody.

Niedźwiedź szybko chwycił mężczyznę, ciągnąc go jak szmacianą lalkę, zanim zatopił w nim ostre jak brzytwa zęby

Wezwano policję i wystrzelono kulę w klatkę piersiową niedźwiedzia.

Mężczyzna został szybko wyciągnięty z ogrodzenia i leczony w szpitalu z powodu poważnych obrażeń głowy i nóg.

Zookeeper poturbowany przez tygrysa Zookeeper poturbowany przez tygrysa Taifun Rosja 2017 (Zdj .: Reuters)

Właściciel zoo został poważnie poturbowany przez tygrysa syberyjskiego na oczach zszokowanych gości w rosyjskim zoo w 2017 roku.

Wielki kot rzucił się na kobietę, która przynosiła zwierzęciu jedzenie – ale cudem uratowali ją gapie, którzy krzyczeli i rzucali w bestię przedmiotami.

Mężczyźni podnieśli nawet stół i krzesła z pobliskiej kawiarni, przerzucając je przez płot, aby odwrócić uwagę 15-letniego mężczyzny o imieniu Taifun lub Tajfun.

Dramatyczne zdjęcia uchwyciły kobietę leżącą na plecach na ziemi z tygrysem na niej, bawiącą się z nią.

Widać kobietę krzyczącą z przerażenia, gdy zwierzę – które nigdy wcześniej nie zaatakowało opiekuna – macha na nią łapami.

Ale szybko myślący obserwatorzy odwrócili uwagę bestii, pozwalając jej wstać i uciec w bezpieczne miejsce, zanim została przewieziona do szpitala.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button