Rozrywka

NASA udostępnia wspaniałe zdjęcia Marsa, w tym zbliżenie „starożytnego marsjańskiego stawu”

NASA udostępniła Oszałamiające zdjęcia Marsa, w tym zamknięcie starożytnego stawu.

Łazik NASA Curiosity Mars od lat przemierza czerwoną planetę, robiąc oszałamiające zdjęcia.

4

Od 2014 roku łazik przemierza górę na Marsie

4

Zespół odpowiedzialny za łazik skupił się na bogatym w glinę regionie pełnym siarczanów, aby znaleźć dowody na istnienie wody na planecie, dostarczając informacji o klimacie Marsa, które naukowcy wciąż starają się zrozumieć.

Minerały powstały, gdy jeziora i strumienie były kiedyś rzeczywistością w kraterze Gale, który teraz leży u podnóża Mount Sharp, trzymilowej góry, przez którą łazik Curiosity podróżuje od 2014 roku.

Wyżej na górze znajduje się „strefa przejściowa”, w której zdjęcia Curiosity ujawniły wysuszone strumienie i wydmy, które utworzyły się nad osadami jeziora.

„Nie widzimy już osadów jeziornych, które widzieliśmy przez lata niżej na Mount Sharp” – powiedział Ashwin Vasavada, naukowiec projektu Curiosity w NASA’s Jet Propulsion Laboratory.

Oszałamiające wideo ukazuje tornado plazmowe o wysokości 12 000 mil wystrzeliwujące ze Słońca
Siedem planet pojawi się na nocnym niebie jednocześnie DZIŚ – najlepszy czas na oglądanie

„Zamiast tego widzimy wiele dowodów na suchsze klimaty, takie jak suche wydmy, po których od czasu do czasu biegały strumienie. To duża zmiana w porównaniu z jeziorami, które przetrwały być może miliony lat wcześniej”.

Łazik znajduje mniej gliny, a więcej siarczanu, gdy wspina się wyżej przez strefę przejściową i wkrótce Curiosity znajdzie ostatnią próbkę skały, którą pobierze w tej strefie.

Miejmy nadzieję, że zapewni to bardziej szczegółowe spojrzenie na zmieniający się skład mineralny skał planety.

Curiosity robi zdjęcia w stylu panoramy, ukazujące wciąż tajemniczy krajobraz planety.

Informacje zebrane z tych zdjęć szczegółowo opisują skomplikowaną wiedzę o wodzie na naszej planecie. Według strony internetowej NASA możliwe jest, że w pewnym momencie wody gruntowe zaczęły odpływać i odpływać.

Curiosity świętuje w sierpniu 10 lat na Marsie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by kontynuować misję.

Na początku tego miesiąca łazik musiał przejść w tryb awaryjny po wykryciu wyższych niż normalnie temperatur na planecie.

Spowoduje to wyłączenie wszystkich funkcji z wyjątkiem tych, które są najważniejsze, aby inżynierowie mogli nadal ocenić sytuację.

Ciekawość wróciła do normy kilka dni później, ale inżynierowie nadal chcieli przeanalizować dokładną przyczynę problemu, podejrzewając, że jest to spowodowane wykryciem przez łazik anomalii temperatury.

Poprzednie problemy z kołami łazika sprawiły, że zespół ciekawości nakazał robić nowe zdjęcia jego kół co 3281 stóp, czyli 1000 metrów.

Ostrzeżenie o odżywkach dla niemowląt po zbadaniu DZIESIĄTEJ śmierci niemowląt związanej z rośliną
Erika „powinna iść do WIĘZIENIA” za odmowę przekazania kolczyków o wartości 750 000 USD

„Gdybyśmy kiedykolwiek osiągnęli punkt, w którym jedno koło złamało większość ostróg, moglibyśmy zrobić kontrolowaną przerwę, aby pozbyć się pozostałych kawałków”, powiedziała Megan Lin, kierownik projektu Curiosity.

„Ze względu na najnowsze trendy wydaje się mało prawdopodobne, abyśmy musieli podjąć takie działania. Koła trzymają się dobrze, zapewniając przyczepność, której potrzebujemy, aby kontynuować wspinaczkę”.

Łazik robi panoramiczne zdjęcia przedstawiające wciąż tajemniczy krajobraz planety

4

Łazik będzie świętował 10 lat na planecie

4

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button