Rozrywka

NASCAR karze 2 zespoły po inspekcji Kansas

Samochód Getty Joey Logano dwukrotnie nie przeszedł inspekcji na torze Kansas Speedway.

Do wyścigu na torze Kansas Speedway wezmą udział dwie drużyny Cup Series bez kluczowego członka załogi. Zespoły nr 22 i 31 wielokrotnie nie przechodziły inspekcji przed treningami i kwalifikacjami.

NASCAR ogłosił kary 14 maja. Organ nakładający sankcje zauważył, że nr 22 Joeya Logano dwukrotnie nie przeszedł inspekcji, co spowodowało utratę wyboru boksów i wyrzucenie szefa samochodów Jerry’ego Kelleya. Numer 31 Justina Haleya również dwukrotnie zawiódł i przegrał wybór pit-stalga oraz szefa samochodów Jarona Antleya.

Oba zgłoszenia przeszły kontrolę przy trzeciej próbie, co oznacza, że ​​nie musiały odbyć kary karnej na początku AdventHealth 400 15 maja (15:00 ET, FS1). W szczególności dla Haleya, przejście w trzeciej próbie oznaczało, że był w stanie wykonać okrążenie kwalifikacyjne i zapewnić sobie miejsce w ósmym rzędzie zamiast spaść na tyły stawki.

WSZYSTKIE najnowsze wiadomości NASCAR prosto na Twoją skrzynkę! Zapisz się do newslettera Heavy on NASCAR tutaj!

Zapisz się do biuletynu Heavy on NASCAR!

Logano miał pewne problemy podczas treningu

Kierowca zespołu nr 22 Penske Ford przeżył trzytygodniowe szaleństwo. Zmagał się na Dover Motor Speedway przed ukończeniem 29., wygrał pole position i wyścig na Darlington Raceway, a następnie uporał się z poważnym problemem podczas treningów na Kansas Speedway.

Logano poślizgnął się podczas treningu, podążając za Cole Custerem po torze pośrednim. Mocno uderzył w ścianę z lewej strony i znacznie uszkodził przód i tył fabrycznego samochodu. Logano musiał wrócić do garażu zamiast kwalifikować się, więc automatycznie spadł na tyły stawki w wyścigu Cup Series.

Zespół Logano nie był w stanie dokonać napraw po tym, jak nr 22 uderzył w ścianę. Zamiast tego musieli wyciągnąć zapasowy samochód z wozidła i skupić się na przygotowaniu go do wyścigu Cup Series, aby Logano mógł spróbować wygrać swój czwarty wyścig w karierze na Kansas Speedway.

2 innych kierowców uniknęło kar, ale rozwiązało problemy

Temperatury na Kansas Speedway podczas treningów sięgały lat 80., przez co tor był bardzo śliski. Wielu kierowców zmagało się z utrzymaniem kontroli, a więcej niż kilku obróciło się po uszkodzeniu lewych tylnych opon.

Denny Hamlin i Ryan Blaney uniknęli uszkodzenia swoich samochodów seryjnych po problemach z oponami. Nie uderzyli w ścianę ani nie prześliznęli się po trawiastym polu. Po prostu zauważyli, że wystąpił problem, a następnie sprowadzili swoje samochody z powrotem do pit-stopu.

Z drugiej strony Ricky Stenhouse Jr. i Chris Buescher nie mieli tyle szczęścia. Obaj kierowcy zawrócili i uderzyli w ścianę po problemach z oponami. Numer 17 zakręcił jako pierwszy i zakłócił przejazd, w którym Buescher był piątym najszybszym kierowcą w grupie A.

Stenhouse obrócił się podczas treningu grupy B. Zdrapał tylny zderzak nr 47, zanim zsunął się na trawę bramkową. W czasie incydentu był 19. w klasyfikacji generalnej, co skróciło jego sesję treningową.

Buescher dołączył do Logano na liście kierowców, którzy musieli udać się do samochodu zapasowego dla AdventHealth 400. Spadł także na tyły stawki w wyścigu Cup Series. Stenhouse unikał przejazdu do zapasowego samochodu, ale nie był w stanie wykonać okrążenia kwalifikacyjnego. Na początku wyścigu dołączy do Logano i Bueschera z tyłu stawki.

CZYTAJ DALEJ: Team Penske rozszerza współpracę z wieloletnim partnerem

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button