Rozrywka

Następne przesłuchanie 6 stycznia: Harmonogram komisji przełożony na lipiec

Tysiące zwolenników Donalda Trumpa szturmuje budynek Kapitolu Stanów Zjednoczonych po wiecu „Stop the Steal”, który odbył się 6 stycznia 2021 r. w Waszyngtonie. Protestujący wdarli się do zabytkowego budynku, wybijając szyby i ścierając się z policją.

Następne przesłuchanie 6 stycznia odbędzie się w lipcu, kiedy komisja wyborcza Izby spotka się w dniu 6, aby omówić wpływ byłego prezydenta Donalda Trumpa na atak na Kapitol.

Doradca komisji powiedział CNN, że zostaną opublikowane dalsze szczegóły dotyczące harmonogramu pozostałych przesłuchań po dniu 5 przesłuchań w czwartek, 23 czerwca.

„Komisja Specjalna nadal otrzymuje dodatkowe dowody dotyczące naszego śledztwa w sprawie przemocy z 6 stycznia i jej przyczyn” – powiedział doradca. „Po jutrzejszym przesłuchaniu w najbliższych tygodniach będziemy przeprowadzać dodatkowe przesłuchania. Wkrótce ogłosimy daty i godziny tych przesłuchań”.

Oto, co musisz wiedzieć:

Trump opublikował na swojej nowej platformie mediów społecznościowych jako 5 dzień rozprawy

Wśród wynosów z intensywnego słyszenia:

-Próba Trumpa, aby zainstalować Jeffreya Clarka jako pełniącego obowiązki prokuratora generalnego, jest jedną z najbardziej rażących prób wykorzystania Departamentu Sprawiedliwości do celów politycznych od czasu Watergate.https://t.co/qWBpz08Kg5

— Michael S. Schmidt (@nytmike) 23 czerwca 2022 r.

Trump, któremu zakazano dostępu do Twittera, wykorzystał swoją nową platformę mediów społecznościowych, Truth Social, aby zbagatelizować zeznania przedstawione w dniu 5 przesłuchań 6 stycznia w czwartek, 23 czerwca.

„Czy zdarzył się kiedykolwiek w Kongresie czas, w którym członkowi wolno czytać długie i często nieprawdziwe oświadczenia, bez jakiegokolwiek przesłuchania, nie z notatek lub innych dokumentów, ALE Z TELEPROMPTERA?” Trump wysłał.

„To jest dwór kangura, jakiego nigdy nie widzieliśmy w tym kraju!” on dodał.

Powtórzył również fałszywe i obalone twierdzenia o oszustwach wyborczych, nawiązując do filmu „2000 mułów”.

„Takie kłamstwa przez Niewyselekcjonowanych!” on napisał.

„Położyłbym swoje ciało po drugiej stronie drogi, zanim pozwoliłbym wiceprezydentowi unieważnić wybory”, powiedział J. Michael Luttig w trzecim dniu przesłuchań

Greg Jacob, doradca wiceprezydenta, zeznaje przed panelem 6 stycznia w sprawie teorii, że Mike Pence może obalić wyniki wyborów podczas wspólnej sesji Kongresu.

„Nie ma żadnych uzasadnionych podstaw, by stwierdzić, że wiceprezydent ma tego rodzaju autorytet”. pic.twitter.com/orabzLGl7F

— Associated Press (@AP) 16 czerwca 2022 r.

Emerytowany sędzia federalny J. Michael Luttig miał mocne słowa do komisji selekcyjnej Izby Reprezentantów w dniu 3 przesłuchania 16 czerwca, mówiąc, że nigdy nie pozwoliłby Pence unieważnić wyborów.

„Położyłbym swoje ciało w poprzek drogi, zanim pozwoliłbym wiceprezydentowi unieważnić wybory” – zeznał Luttig.

Luttig zeznał, że były prezydent Donald Trump „rozpoczął” wojnę z demokracją, „aby mógł trzymać się władzy”.

„To zapierające dech w piersiach, że te argumenty zostały nawet wymyślone, nie mówiąc już o zabawianiu przez prezydenta Stanów Zjednoczonych w tym niebezpiecznym momencie historii” – napisał Luttig w swoim oświadczeniu. „Gdyby wiceprezydent Stanów Zjednoczonych był posłuszny prezydentowi Stanów Zjednoczonych, Ameryka natychmiast zostałaby pogrążona w czymś, co byłoby równoznaczne z rewolucją w paraliżującym kryzysie konstytucyjnym”.

Luttig był jednym z tych, którzy wyjaśnili zamieszanie wśród niektórych zwolenników Trumpa, mówiąc, że Pence nie miał uprawnień do zmiany wyników wyborów.

Jedynym obowiązkiem i uprawnieniem wiceprezydenta na mocy Konstytucji jest wierne liczenie głosów kolegium elektorów w miarę ich oddawania.

— @judgeluttig (@judgeluttig) 5 stycznia 2021 r.

„Jedynym obowiązkiem i mocą wiceprezydenta na mocy Konstytucji jest wierne liczenie głosów kolegium elektorów w miarę ich oddawania” – napisał Luttig w tweecie rano 5 stycznia 2021 r.

CZYTAJ DALEJ: Sędzia Jeffrey Cashe nakazał ofierze gwałtu zapłacić domniemany gwałciciel Alimenty na dziecko: 5 szybkich faktów, które musisz znać

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button