Rozrywka

Nasza miła królowa: życie i dziedzictwo dobroci i miłości

Monarcha, za którym będzie nam smutno brakowało

Dziedzictwo dobroci królowej Elżbiety II trwa nadal po jej smutnej śmierci w wieku 96 lat w Balmoral, otoczona miłością swojej rodziny.

U podstaw wszystkiego, co robiła, leżała życzliwość: czy to było coś, co powiedziała, mały gest, czy jej działalność charytatywna.

Mówiąc z głębi serca, wierzyła, że ​​ludzie są zdolni do „wielkich aktów dobroci” i przeżyła swoje życie, dając innym przykład.

Specjalna cyfrowa okładka HELLO: Our Kind Queen

Jej rodzina, światowi przywódcy i wszyscy, którzy ją spotkali, zwracali uwagę na jej dobre serce i hojną naturę. Kobieta dotrzymała słowa, Jej Wysokość dotrzymała obietnicy, którą złożyła wszystkim w swoje 21. urodziny w 1947 roku, aż do dnia swojej śmierci.

Powiedziała: „Oświadczam przed wami wszystkimi, że całe moje życie, bez względu na to, czy będzie długie, czy krótkie, poświęcone będzie waszej służbie i służbie naszej wielkiej cesarskiej rodzinie, do której wszyscy należymy”.

Ludzie, którzy znali i kochali królową, rzucają światło na jej najmilsze chwile…

Królowa i jej dożywotnia miłość, książę Edynburga w dniu koronacji

Księżniczka Kate

Księżniczka Walii powiedziała, że ​​dobroć królowej widać w najprostszych jej gestach.

W Sandringham po raz pierwszy na Boże Narodzenie martwiła się, co dać Jej Królewskiej Mości. „Pomyślałem: 'Boże, co mam jej dać?’ Wróciłam myślami do tego, co dałabym moim własnym dziadkom” – powiedziała księżna Kate.

Księżniczka Kate i królowa mają cudowny dzień na Chelsea Flower Show

„I pomyślałem: 'Zrobię jej coś’. Co mogło pójść strasznie źle. Ale postanowiłem zrobić chutney według przepisu mojej babci.

Kate i królowa na zaręczynach w King’s College London w 2019 roku

Następnego dnia na stole był chutney. Pozostaje to miłym wspomnieniem dla księżnej Kate. „Myślę, że taki prosty gest przeszedł dla mnie tak długą drogę”, powiedziała kamerom w filmie dokumentalnym ITV Our Queen at Ninety.

„Zauważyłem, odkąd robiła to przy wielu okazjach i myślę, że to po prostu pokazuje jej troskę, naprawdę, i jej troskę o opiekę nad wszystkimi”. Dodała: „Naprawdę jej to obchodzi”.

Prawnuk

Jako bardzo kochająca prababka, Jej Wysokość zawsze lubiła traktować swoje prawnuki.

Królowa cieszy się czasem ze swoimi prawnukami

Hojny monarcha za każdym razem dostawał mały upominek. Był to znak jej wielkiej miłości do rodziny.

„Zawsze zostawia mały prezent lub coś w ich pokoju, kiedy idziemy i zostajemy, a to tylko pokazuje jej miłość do swojej rodziny” – powiedziała księżna Kate o królowej.

książę William

Książę Walii podziwiał swoją babcię i chwalił ją za jej życzliwość, gdy zmarła jego mama księżna Diana.

„Miała bardzo silny kobiecy wpływ i straciła matkę w młodym wieku. Szczególnie ważne jest dla mnie, że mam kogoś takiego jak Królowa, na którego mogę patrzeć i kto tam był i kto zrozumiał niektóre z bardziej złożonych problemów kiedy tracisz ukochaną osobę” – powiedział książę William dla filmu dokumentalnego Sky News „Królowa w wieku 90 lat”.

„Była niesamowicie wspierająca i naprawdę doceniam jej wskazówki”.

Królowa z księciem Williamem i Harrym, gdy byli młodzi

Wiecznie zachwycony dobrocią swojej babci, książę William uwielbiał dzielić się tą prywatną stroną królowej z resztą świata.

„Mam zaszczyt być świadkiem prywatnej strony królowej jako babci i prababki” – napisał w przedmowie do Elizabeth II: The Steadfast, biografii królowej Lorda Hurda z 2015 roku.

Książę William w czułej chwili całuje swoją babcię

„Dobroć królowej, poczucie humoru, jej wrodzone poczucie spokoju i perspektywy oraz jej miłość do rodziny i domu to cechy, których doświadczam z pierwszej ręki”.

Po jej śmierci książę William powiedział, że wyróżniała go dobroć babci. Powiedział: „Dziękuję jej za życzliwość, jaką okazała mojej rodzinie i mnie”.

Książę Harry

„Mamy naprawdę wyjątkową relację” – powiedział książę Harry o swojej więzi z babcią.

Jej Wysokość była jedną z najważniejszych kobiet w jego życiu i była filarem wsparcia dla niego, gdy zmarła jego mama księżna Diana.

Książę Harry i królową łączyła niesamowicie bliska więź

Królowa okazała również wielką życzliwość w swoim niezachwianym wsparciu dla Harry’ego i Meghan, kiedy zdecydowali się rzucić swoje starsze role i przenieść się do USA.

Powiedziała światu: „Harry, Meghan i Archie zawsze będą bardzo kochanymi członkami mojej rodziny. Dostrzegam wyzwania, których doświadczyli w wyniku intensywnej kontroli w ciągu ostatnich dwóch lat i popieram ich pragnienie bardziej niezależnego życia”.

Księżna Meghan

Dołączenie do rodziny królewskiej jako żona księcia Harry’ego byłoby dla każdego zniechęcające, ale Meghan ujawniła, że ​​królowa zawsze okazywała jej wielką życzliwość i uspokajała ją.

Jej Wysokość była rozważna i nie przeoczyła drobnych szczegółów. Przed pierwszym wspólnym królewskim zaręczynami królowa Elżbieta II spędziła czas z księżną i podarowała jej „piękny” prezent.

Meghan i Królowa na czacie

To zostało z Meghan. „Królowa zawsze była dla mnie cudowna”, powiedziała Meghan Oprah. „Mieliśmy jedno z naszych pierwszych wspólnych zaręczyn. Poprosiła mnie, żebym do niej dołączył, a ja byłem w pociągu.

„A rano jedliśmy razem śniadanie, a ona dała mi piękny prezent, a ja po prostu uwielbiałem przebywać w jej towarzystwie. Dała mi piękne kolczyki z perłami i pasujący naszyjnik”.

Król Karol i królowa małżonka Camilla

Uwielbiamy to, że nasza dobroduszna Królowa w ostatnich miesiącach swojego życia ujawniła, że ​​jej życzeniem jest, aby Camilla była znana jako Królowa Małżonka.

Królowa Elżbieta II z synem Karolem jako chłopiec

Zrobiła miły gest w przeddzień swojego Platynowego Jubileuszu, świętującego 70 lat jej panowania.

„Kiedy w nadejściu czasu mój syn Karol zostanie królem, wiem, że zapewnisz jemu i jego żonie Camilli takie samo wsparcie, jakie udzieliłeś mnie; i szczerze życzę, aby kiedy nadejdzie ten czas, Camilla będzie znana jako Królowa Małżonka, ponieważ kontynuuje swoją lojalną służbę – powiedziała.

Karol i Camilla dołączają do królowej i w okolicy

Camilla powiedziała później, że była „bardzo zaszczycona i bardzo poruszona” słodkim gestem królowej.

Obamowie

Jej Wysokość poruszyła serce Michelle Obamy swoją niesamowitą dobrocią. To był taki słodki gest, kiedy monarcha z dumą nosił wysadzaną klejnotami broszkę, którą podarowała jej była pierwsza dama USA.

Mówiąc o królowej, Michelle powiedziała: „Pamiętam, nie wiem, czy była to pierwsza wizyta, czy druga wizyta, daliśmy jej tę małą szpilkę. Wiesz, „co dasz Jej Królewskiej Mości?”

Obamowie dołączyli do królowej przed kolacją w Winfield House w 2011 roku

„To tak, ok, daliśmy jej małą szpilkę i pamiętam wieczór na kolacji po tym, jak wymieniliśmy się prezentami, staliśmy w kolejce, a ona miała na sobie piękną – jestem pewna, że ​​była pokryta brylantami i koroną, a ty tak jakby patrzysz i mówisz „to wszystko jest prawdziwe”. Ale to wszystko jest prawdziwe. I w chwalebnym stroju, który miała na sobie, włożyła małą szpilkę, którą jej daliśmy.

Personel Pałacu Buckingham

Jesteśmy zachwyceni słysząc, jak królowa, za drzwiami Pałacu, miała na nią piękny sposób.

Były kamerdyner Royal Grant Harrold ujawnił: „Pamiętam, że myślałem, jaka była niska, nie zdajesz sobie sprawy, jaka jest niska – to była pierwsza rzecz. „niezbyt królewskie ani królewskie, ale mieliśmy naprawdę miłą rozmowę i czułem się przy niej naprawdę zrelaksowany”.

Okazała również wielką życzliwość Angeli Kelly, która niedawno przeprowadziła się do niej, aby zamieszkać bliżej niej w zamku Windsor.

Królowa Elżbieta II siedzi z Anną Wintour i jej krawcową Angelą Kelly

W uprzejmym posunięciu przed jej śmiercią monarcha udzielił swojemu osobistemu doradcy i kustoszowi upoważnienia do dalszego życia tam po jej śmierci.

Była dama dworu Lady Angela Oswald również miała niezwykłą historię o królowej. – Błyszczy z niej dobroć – powiedziała.

Ujawniła, jak Jej Wysokość była miła dla swojego męża Sir Michaela Oswalda, który był jej doradcą wyścigowym przez prawie 30 lat, kiedy zachorował na demencję.

„Pozwoliła Michaelowi myśleć, że prowadził jej konie, dopóki jego umysł w ogóle pracował, nie kazała mu przejść na emeryturę. To było niezwykle miłe” – ujawniła. „Po jego śmierci wyjaśniła, że ​​to dlatego, że ich przyjaźń odeszła od 50 lat”.

Upewnij się, że nigdy nie przegapisz KRÓLEWSKIEJ historii! Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać wszystkie wiadomości o gwiazdach i królach bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą.

Więcej na:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button