Rozrywka

„Nasze serca wychodzą do ciebie”: Joe Biden mówi, że Queen przypomniała mu mamę Catherine Finnegan przed złożeniem wzruszającego hołdu

LONDYN, ANGLIA: Joe Biden porównał królową do swojej matki, Catherine Eugenii Finnegan, zanim światowi przywódcy przybyli do Pałacu Buckingham na przyjęcie z królem Karolem. Biden powiedział, że „świat jest lepszy” dzięki królowej, jak przemawiał w Lancaster House, podpisując księgę kondolencyjną.

REKLAMA

„Mieliśmy okazję spotkać się z bardzo wieloma istotnymi ludźmi, mogę powiedzieć, że ci, którzy wyróżniają się w twoim umyśle, to ci, których relacje i interakcje z tobą są zgodne z ich reputacją” – powiedział Biden. Dodał: „Kiedy królowa zaprosiła nas do zamku na herbatę i mieliśmy podpłomyki, ciągle oferowała mi więcej, ciągle jadłem wszystko, co postawiła przede mną. Była taka sama jak jej wizerunek – przyzwoita, honorowa i wszystko o usługach.”

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

Oto biblijne wyjaśnienie, dlaczego ciało królowej opuściło Pałac Buckingham o godzinie 14.22

Złowieszcza podróż Kohinoor: po śmierci królowej kilka krajów chce zwrotu słynnego diamentu

REKLAMA

„Moje serca kieruję się do rodziny królewskiej, do króla Karola i całej rodziny, to strata, która pozostawia ogromną dziurę i czasami myślisz, że nigdy jej nie pokonasz, ale jak powiedziałem królowi, ona będzie z nim na każdym kroku, w każdej minucie, w każdej chwili, a to uspokajający pomysł” – dodał Biden. „Więc wszystkim mieszkańcom Anglii, wszystkim mieszkańcom Wielkiej Brytanii, nasze serca wychodzą do was i mieliście szczęście, że mieliście ją przez 70 lat, wszyscy byliśmy, świat jest dla niej lepszy”.

REKLAMAPrzed udaniem się do Pałacu Buckingham Biden powiedział w niedzielę 18 września, że ​​królowa Elżbieta II przypomina mu jego matkę. Biden powiedziała, że ​​była podobna w sposobie, w jaki „dotknęła się, kiedy pochyliła się… ona (królowa) miała takie spojrzenie, jak „czy wszystko w porządku? Co mogę dla ciebie zrobić? Czego potrzebujesz?’ A potem upewnij się, że robisz to, co powinieneś robić” – powiedział Biden. „Chodzi o traktowanie ludzi z godnością… dokładnie to przekazywała” – powiedział zgodnie z „Deadline”. Biden złożył podobne roszczenia w zeszłym roku. Powiedział dziennikarzom, że królowa przypomina mu jego matkę po wizycie w zamku Windsor z pierwszą damą Jill Biden na prywatnej herbacie w czerwcu.

REKLAMA

Matka Joe Bidena rzekomo nienawidziła Anglików

Porównanie Królowej do matki Bidena jest dziwaczne, ponieważ wcześniej rzekomo twierdził, że jego matka nienawidzi Anglików. Georgia Pritchett, która jest pisarką i współproducentką telewizyjnej komedii „Veep”, napisała w swojej autobiografii „Mój bałagan to kawałek życia” o swoim spotkaniu z Bidenem w Białym Domu, kiedy był on wiceprezesem Baracka Obamy . Obaj rozmawiali o wycieczce na Ukrainę, kiedy Biden zmienił temat.

REKLAMA

„Zmienił temat na to, jak bardzo jego matka nienawidziła Anglików. Jego rodzice byli Irlandczykami i napisała kilka wierszy o swojej nienawiści do Anglików. Poszedł ich znaleźć i wrócił z setkami wierszy opisujących, jak Bóg musi uderzyć Anglików i spuścić krew na nasze głowy” – napisała, według The Guardian.

REKLAMA

Pritchett przypomniał, że Biden powiedział, że jego matka miała problem podczas pobytu w hotelu w Wielkiej Brytanii, gdzie wcześniej przebywała królowa. „Była tak przerażona, że ​​całą noc spała na podłodze, zamiast ryzykować spanie na łóżku, na którym spała królowa” – napisał Pritchett. Matka Bidena zmarła w 2010 roku.

Kto weźmie udział w wydarzeniu?

Biden wcześniej uczynił znak krzyża i położył rękę na sercu, zajmując miejsce na balkonie w Westminster Hall na czas leżenia królowej. Towarzyszyła mu żona Jill. Para przyjechała do Pałacu Buckingham prezydenckim samochodem.

REKLAMA

W poniedziałek, 19 września, kraj zachowa minutę ciszy, aby upamiętnić królową o godzinie 20:00 w poniedziałek. Ludzie zaznaczą tę okazję prywatnie w domu, na wyciągnięcie ręki lub na ulicy. Zostali również zaproszeni do organizowania imprez społecznościowych i czuwań. Dzieje się tak po tym, jak Camilaa, królowa małżonka, złożyła telewizyjny hołd królowej. Wspominając jej „cudowne niebieskie oczy”, powiedziała, „zawsze zapamiętają jej uśmiech”.

REKLAMA

Do Bidena dołączą inni przywódcy G7, prezydent Francji Emmanuel Macron, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, prezydent Włoch Sergio Mattarella, premier Kanady Justin Trudeau i cesarz Japonii Naruhito. W wydarzeniu weźmie również udział kilku innych członków rodziny królewskiej, w tym królowie Belgii, Bhutanu, Jordanii, Lesotho, Holandii, Norwegii, Arabii Saudyjskiej, Hiszpanii, Szwecji i Tonga. Zobaczymy również królową Danii wraz z książętami Bahrajnu, Kuwejtu i Liechtensteinu oraz sułtanami Brunei i Omanu.

REKLAMA

Maoryski król Tuheitia Paki i premier Jacinda Ardern będą reprezentować Nową Zelandię. Inni przywódcy Wspólnoty Narodów to premier Australii Anthony Albanese, prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa, prezydent Indii Draupadi Murmu i premier Jamajki Andrew Holness. W spotkaniu wezmą udział również przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, a także pierwsza dama Ukrainy Olena Zelenska, prezydent Irlandii Michael D Higgins i Taoiseach Micheál Martin. Wiceprezydent Chin Wang Qishan, prezydent Brazylii Jair Bolsonaro i prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol również mają uczestniczyć w wydarzeniu, ale sześć krajów pozostało nie zaproszonych, w tym Rosja, Białoruś, Birma, Afganistan, Syria i Wenezuela. Aż dwa miliony żałobników zejdzie do Londynu.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button