Rozrywka

NBA Executive Blasts popularny pomysł na Knicks Trade

Getty Julius Randle z New York Knicks jedzie do kosza przeciwko Jamesowi Hardenowi z Philadelphia 76ers.

Po wybiciu się na loteriach Donovana Mitchella w tym poza sezonem, wielu uważa, że ​​New York Knicks mogliby teraz przesunąć swoje wysiłki i uwagę na realizację innego rodzaju transakcji, która teoretycznie pomogłaby przetasować ich rotację na lepszą pozycję w 2022- 21 kampanii, jak i na wiele lat.

Alternatywny pomysł: zwolnić Juliusa Randle’a i pozostałe cztery lata na kontrakcie.

Koncepcja została już zgłoszona jako poszukiwana przez personel front office w Nowym Jorku na początku tego lata, wielu fanów i ekspertów medialnych jest raczej otwartych na taki zwrot.

Jednak, choć popularny w teorii, anonimowy dyrektor generalny NBA w rozmowie z Seanem Deveneyem z Heavy.com zasugerował, że ten hipotetyczny ruch może okazać się nieco nierealny w praktyce, podając jako główny powód jego wysoką pensję.

„Cóż, gdzie on zamierza się udać”, powiedział dyrektor Deveney, gdy zapytano go, czy Knicks zechcą wymienić Randle’a.

„W ciągu najbliższych czterech lat są mu winni 107 milionów dolarów. Nikt nie chce się tym zająć. Jeśli dajesz tego rodzaju przedłużenie, a rok później chcesz wymienić faceta, nie dostaniesz nic wartościowego w zamian. Jedyną szansą, jaką mają, jest to, że ma rok odbicia, a potem będą mogli zająć się nim następnego lata.

Po zdobyciu pierwszych wygranych All-Star i All-NBA w swojej karierze w latach 2020-21, mocny napastnik uzyskał lukratywne przedłużenie kontraktu tego lata.

Niestety, produkcja i wydajność Randle’a spadły dość drastycznie podczas jego dalszej kampanii iw rezultacie jego reputacja w lidze mocno ucierpiała.

Randle wciąż jest talentem high-end

Pomimo jego nieefektywności, a lata 2021-22 są powszechnie uważane za „rok słabszy” dla 27-latka, z czysto indywidualnego punktu widzenia statystyk, Julius Randle nadal opublikował kilka imponujących liczb, aby zakończyć swój ósmy rok w stowarzyszeniu.

W ciągu 72 rozegranych meczów ten wielki człowiek nadal osiągał imponujące średnie na mecz, notując 20,1 punktu, 9,9 zbiórki i 5,1 asysty. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, jedynymi zawodnikami, którzy przekroczyli te liczby w każdej kategorii w zeszłym sezonie, byli Nikola Jokic i Giannis Antetokounmpo.

Jeśli uda mu się uzyskać podobne liczby do tych w pierwszym roku nowego kontraktu w latach 2022-23, jednocześnie poprawiając się w strzelaniu (przeliczono na 41,1% prób z ziemi i 30,8% z dystansu) i rotacji (kaszląc). w górę o 3,4 w nocy) kolejne skinienie głową w All-Star z pewnością może być w sferze możliwości dla Randle’a.

Knicks, Nets mogą być idealnymi partnerami handlowymi

Rozmawiając z Heavy.com, dyrektor generalny poruszył również temat alternatywnych, przebojowych pomysłów handlowych, które New York Knicks może realizować teraz, gdy Donovan Mitchell jest w Cleveland, i wspomniał, że umowa dla gwiazdy Brooklyn Nets, Kyrie Irving, może być zaskakująco realistycznym przedsięwzięciem.

„The Knicks mieliby szansę, aby ponownie go zwerbować – to jedna z największych obaw związanych z handlem dla Irvinga, że ​​nie zamierza pozostać w pobliżu po sezonie, jest zawodnikiem wypożyczonym” – powiedział dyrektor Deveney.

Dyrektor generalny stwierdził później, że chociaż Irving może być supergwiazdą w lidze, ze względu na problemy poza parkietem w połączeniu z wygasającą umową, Nowy Jork może mieć najlepsze żetony handlowe, jeśli Brooklyn będzie robił zakupy niezadowolony punktowy strażnik.

— Ale jeśli wyślesz Evana Fourniera i Derricka Rose’a z kilofem, Sieci będą musiały to wziąć pod uwagę. To niewiele, ale jeśli nie są pewni, że Irving wróci, mogą nie zrobić nic lepszego.

Siedmiokrotny All-Star, trzykrotny All-NBA i mistrz NBA, Irving wychodzi z niezwykle produktywnej kampanii 2021-22, w której notował znakomite średnie na mecz 27,4 punktu, 5,8 asyst, 4,4 zbiórek, a 1,4 przechwytu przy 46,9% strzelaniu z podłogi i najlepszym w karierze 41,8% strzelaniu z dystansu.

Więcej Heavy on Knicks News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button