Rozrywka

Netflix prosi „obudzonych” pracowników o WYŁĄCZENIE, jeśli są urażeni, popiera żarty Dave’a Chappelle’a dotyczące transu

Netflix wezwał pracowników, którzy próbują stłumić artystów takich jak Dave Chappelle. Gigant transmisji strumieniowej wydał nową „notatkę kulturową”, w której stwierdzono, że pracownicy zdenerwowani treściami przesyłanymi strumieniowo mogą odejść z firmy.

Chappelle jest jednym z wykonawców, który spotkał się z reakcją na jego występ w „The Closer”, który w październiku zeszłego roku przerodził się w zamieszanie w firmie. Został wyciągnięty, gdy niektórzy przebudzeni aktywiści powiedzieli, że zawiera tematy transfobiczne i homofobiczne. W swoim stand-upie stwierdził, że „płeć jest faktem” i zniszczył „cienką skórę” społeczności trans. Żarty były inspirowane uwagami JK Rowling, autorki Harry’ego Pottera, która w 2019 roku powiedziała, że ​​osoby trans nie są prawdziwymi kobietami i stanowią zagrożenie dla jej tożsamości. Jednak dyrektor generalny Netflix, Ted Sarandos, poparł Chappelle i kontynuował nadawanie programu, powodując masowy exodus przebudzonych pracowników. Młodzi aktywiści wzięli na cel komika Dave’a Chappelle’a za żartowanie na temat osób transpłciowych, aby go zwolnić. Wygląda na to, że Netflix w swoim najnowszym oświadczeniu „Kultura Netflix — szukanie doskonałości” wreszcie położył kres temu krzykowi. Notatka, która została wysłana do pracowników w czwartek, 12 maja.

CZYTAJ WIĘCEJ

’Wow. Wow. F **** n wow ”: Społeczność trans uderza Dave’a Chappelle’a za żartowanie, że jego napastnik był „człowiekiem trans”

5 najważniejszych kontrowersji dotyczących Dave’a Chappelle’a: „The Closer” pośród kontrowersji „anty-trans”

Po raz pierwszy przewodnik kulturalny został zaktualizowany od pięciu lat, wcześniej znany był po prostu jako „Kultura Netflix”. Zachowano jednak podstawowe koncepcje oryginalnego oświadczenia, w tym nacisk na umożliwienie pracownikom podejmowania decyzji i zachęcanie do otwartej krytyki. Wydaje się, że Netflix zajmuje twarde stanowisko wobec każdego, kto próbuje zdusić dzieła artystyczne.Netflix twierdzi, że udostępniony dokument pozwolił wszystkim jego pracownikom przeczytać i przesłać sugestie dotyczące nowej notatki kulturowej. Pojawia się, gdy firma przechodzi przez swoje kroki, ze znacznymi stratami gotówki i dużą ucieczką widzów do konkurentów. Nawet jeśli pracownicy uważają, że informacje są „szkodliwe”, szefowie podkreślają, że nie będą tłumić poszczególnych artystów ani perspektyw. Gdy ekonomia korporacji uległa pogorszeniu, gazeta zachęcała również pracowników do zaciskania pasa i ograniczania wydatków korporacji. W ciągu ostatniego roku serwis, który walczył, stracił miliony widzów, ponieważ rywale Amazon, Disney i Apple zyskują na popularności. Mimo niewielkiego ożywienia do 174 USD w obrocie przedrynkowym, akcje spadły w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, spadając z ponad 700 USD do zaledwie 166 USD wczoraj. Tymczasem firma była w konflikcie z samą sobą z powodu rozpowszechniania informacji, które niektórzy przebudzeni pracownicy uważają za niebezpieczne.

Nowe wytyczne

Do Ekspresji Artystycznej dodano nowy dział, który brzmi: „Rozrywka ze światem to niesamowita okazja, a także wyzwanie, ponieważ widzowie mają bardzo różne gusta i punkty widzenia”.
„Dlatego oferujemy szeroką gamę programów telewizyjnych i filmów, z których niektóre mogą być prowokacyjne”.
„Aby pomóc członkom w dokonywaniu świadomych wyborów dotyczących tego, co oglądać, oferujemy oceny, ostrzeżenia dotyczące treści i łatwą w użyciu kontrolę rodzicielską”.
„Nie wszystkim spodoba się — lub się z tym zgodzą — wszystko w naszej usłudze”.
„Chociaż każdy tytuł jest inny, podchodzimy do nich w oparciu o ten sam zestaw zasad: wspieramy ekspresję artystyczną twórców, z którymi współpracujemy; programujemy dla różnych odbiorców i gustów; i pozwalamy widzom decydować, co jest odpowiednie dla im, w przeciwieństwie do cenzurowania przez Netflix konkretnych artystów lub głosów”.

Ponadto dodaje: „Jako pracownicy popieramy zasadę, że Netflix oferuje różnorodność historii, nawet jeśli niektóre tytuły są sprzeczne z naszymi osobistymi wartościami. W zależności od pełnionej roli może być konieczne popracowanie nad tytułami, które uważasz za szkodliwe. . Jeśli trudno byłoby Ci obsłużyć szeroką gamę naszych treści, Netflix może nie być dla Ciebie najlepszym miejscem”. Oczekiwania etyczne, kwestie reprezentacji i „Pracownicy kierują naszą filantropią” to tylko niektóre z innych wprowadzonych obszarów.

Ponieważ Netflix stara się zlekceważyć niespodziewanie ponury pierwszy kwartał, przyspieszył plany wprowadzenia tańszej, subsydiowanej przez reklamy opcji dla subskrybentów, którzy rozważają rezygnację z usługi przesyłania strumieniowego. Netflix ujawnił w kwietniu, że stracił 200 000 klientów w pierwszych trzech miesiącach roku, co jest pierwszym spadkiem od dekady i drastycznym odwróceniem celu, jakim jest pozyskanie 2,5 miliona użytkowników. Przewidywali, że w drugim kwartale stracą o dwa miliony więcej, a cena akcji gwałtownie spadła, wymazując z wyceny rynkowej firmy około 70 miliardów dolarów.

Jeśli masz dla nas materiał rozrywkowy lub historię, skontaktuj się z nami pod numerem (323) 421-7515

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button