Rozrywka

„Nie kłaniaj się jej”: prawdziwa historia matki Joe Bidena „NIENAWIDZĄCA ANGIELSKIEGO”, która znieważyła królową

LONDYN, ANGLIA: Prezydent Joe Biden dołączył do Wielkiej Brytanii, opłakując śmierć królowej Elżbiety II, wspominając swoje ostatnie wspomnienie z monarchą i jak przypominała mu jego matkę, Catherine Finnegan, znaną jako Jean. Jednak porównanie między nimi zakończyło się niezręczną nutą, ponieważ matka Bidena podobno kiedyś odmówiła spania w łóżku, w którym spała królowa.

REKLAMA

Przed udaniem się do Pałacu Buckingham, Biden powiedział na stronie Białego Domu 18 września: „Sposób, w jaki się dotknęła, kiedy się pochyliła. potrzebujesz?” Dodał: „Upewnij się, że robisz to, co powinieneś zrobić”, powiedział, dodając, że przypominała mu jego matkę. „Prasa amerykańska od dawna słyszała, jak mówię, że myślę, że to, co jest – może to za dużo, wybacz to irlandzkie określenie, ale chodzi o traktowanie ludzi z godnością. Mówię o tym, jak moja matka i ojciec uważałem, że każdy, bez względu na to, kim jest, bez względu na jego pozycję, bez względu na to, skąd pochodzi, zasługuje na to, by traktować go z godnością”. Jednak w innej anegdocie mówi się, że Jean nienawidziła Anglii i pierwszą rzeczą, jaką powiedziała Bidenowi, który spotykał się z królową po raz pierwszy, było: „Nie kłaniaj się jej”.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

„Nasze serca wychodzą do ciebie”: Joe Biden mówi, że Queen przypomniała mu mamę Catherine Finnegan przed złożeniem wzruszającego hołdu

’WSPANIAŁY!’ Joe Biden żartuje, że chce „zostać w Hiszpanii”, internet mówi „zabierz ze sobą Kamalę Harris”

REKLAMA

Zgodnie z DailyMail, Biden wspomniał o komicznym incydencie w swoim pamiętniku „Promises to Keep”, w którym opowiedział, jak zareagowała jego matka, gdy powiedział jej, że idzie na spotkanie z królową. „Kiedy powiedziałem mojej matce, że będę miał audiencję u królowej Anglii, pierwszą rzeczą, jaką powiedziała, było: »Nie kłaniaj się jej«” – czytamy w fragmencie. Podobno pierwszy raz spotkał królową w 1982 roku, kiedy był senatorem.

REKLAMA

Następnie przypomniał sobie, jak jego matka, która jest irlandzkiego pochodzenia, pojechała do Wielkiej Brytanii i spędziła noc w hotelu, w którym podobno odwiedziła ją królowa. Na co: „Była tak przerażona, że ​​całą noc spała na podłodze, zamiast ryzykować spanie na łóżku, na którym spała królowa”.

Pisarka i scenarzystka brytyjskiej telewizji, Georgia Pritchett, która napisała „Mój bałagan to kawałek życia”, opowiedziała, jak poznała Bidena w Białym Domu, gdy był wiceprezydentem. Autor wspomniał również, jak wspomniał, że jego matka, która zmarła w 2010 roku w wieku 92 lat, „nienawidziła Anglików” i napisała na ten temat setki wierszy. Pritchett powiedział: „Poszedł, aby ich znaleźć i wrócił z setkami wierszy opisujących, jak Bóg musi uderzyć Anglików i spuścić krew na nasze głowy”. Pisze nawet o incydencie z łóżkiem. Pisze: „Była tak przerażona, że ​​całą noc spała na podłodze, zamiast ryzykować spanie na łóżku, na którym spała królowa. Podziwiam każdego, kogo zasady stoją między nimi a wygodnym łóżkiem”.

REKLAMA

Joe Biden często nazywał swoją matkę „potężną postacią”, która miała „głęboki” wpływ na jego życie. Pomogła mu przezwyciężyć jąkanie z dzieciństwa.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button