Rozrywka

Niemiecki szef oszałamia klub po tym, jak powiedział reżyserowi, że odchodzi podczas wywiadu telewizyjnego na żywo

Menedżer Augsburga, Markus Weinzierl, zaskoczył dyrektora klubu, rezygnując z transmisji na żywo po ostatnim meczu sezonu Bundesligi w sobotę.

47-latek ogłosił tę wiadomość wkrótce po tym, jak jego drużyna zakończyła kampanię wygraną 2:1 nad zdegradowanym Greutherem Furthem i zakończył sezon na 14. miejscu. Weinzierl, który ponownie dołączył do Fuggerstadter w kwietniu ubiegłego roku, aby po raz drugi u steru, rzucił bombę podczas wywiadu po meczu.

Były szef Schalke miał spotkać się z dyrektorem sportowym Augsburga Stefanem Reuterem, aby przeprowadzić rozmowy na temat jego przyszłości, a jego obecna umowa wygasa w czerwcu, jednak para nie zaszła tak daleko. Pośród nieustających frustracji z powodu ambicji klubu Weinzierl podjął się wyjaśnienia swojej przyszłości na żywo w telewizji.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Rozmawiając z Sky Germany po sobotnim sukcesie 2-1, Weinzierl potwierdził, że poradził sobie ze swoim „ostatnim meczem” w klubie, zanim dodał: „Nie będę już dyskutował z FCA. Dużo się wydarzyło, chcę wytyczyć granicę ja Brakuje podstawy.

Kiedy został zapytany, czy dyrektor klubu Reuter był świadomy swojej decyzji o odejściu, szef Augsburga dodał: „Nie, ale już to zauważy. Nie było to zaplanowane w ten sposób. Moje serce też boli”.

Wyglądało na to, że przyczyną nagłego odejścia był zerwany związek między Weinzierlem i Reuterem, a para nie widziała ambicji klubu. Przemawiając na swojej przedmeczowej konferencji prasowej w zeszłym tygodniu, Weinzierl ujawnił, że ma „jedno lub dwa pytania”, które chciałby zadać Reuterowi przed ich planowanym posiedzeniem.

Czy uważasz, że menedżer Augsburga, Markus Weinzierl, miał rację, opuszczając klub? Komentarz poniżej

Spór z dyrektorem sportowym Augsburga Stefanem Reuterem o ambicje klubu wydaje się być przyczyną odejścia Weinzierl

Rzucając dosadne uwagi na temat ambicji klubu, powiedział: „Mam już jedno lub dwa pytania, które są wtedy decydujące. Co związek chce osiągnąć? Jakie są cele? Jakie są wymagania?

„Zawsze celem jest ukończenie ponad budżetem i środkami. Zawsze chce się więcej. Mamy tutaj świetne podstawy i wierzę, że mamy wielki potencjał, ale nigdy nie jest lepiej za darmo”.

Weinzierl wcześniej spędził cztery lata u steru Augsburga od 2012 do 2016 roku, podczas których zapewnił sobie pierwszy i jedyny wyjazd Bundesligi do Europy z kwalifikacjami do Ligi Europy 2015-16, zanim odszedł do Schalke. Wychodząc po raz pierwszy, Weinzierl oświadczył: „Wspólnie osiągnęliśmy wszystko, co mogliśmy osiągnąć”.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button