Rozrywka

„Nierozwiązane morderstwo Beverly Lynn Smith” Amazona rzuca światło na kontrowersyjną taktykę policji

Nowe dokumenty kryminalne Prime Video The Unsolved Murder of Beverly Lynn Smith sprawią, że widzowie będą w równym stopniu zdruzgotani i przepełnieni wściekłością. Pewnej zimnej nocy w grudniu 1974 roku w małym kanadyjskim miasteczku 22-letnia Beverly Lynn Smith siedziała przy kuchennym stole, pisząc kartki świąteczne, podczas gdy jej 10-miesięczna córka spała w innym pokoju. Kilka godzin później będzie martwa, postrzelona w tył głowy bez żadnych dowodów, kto to zrobił.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Kiedy jej mąż Doug nie mógł skontaktować się z Beverly przez telefon, zadzwonił do ich sąsiadów, aby sprawdzić, czy mogą się zameldować. Alan Dale Smith i jego żona Linda Smith (nie ma spokrewnionych z Beverly i Dougiem) z radością się z tego zgodzili. To Linda zobaczyła ciało Beverly’ego przez okno w kuchni i to Alan skierował policję do domu Beverly’ego. Przez lata władze nie miały podejrzanych, aż pewnego dnia skupiły się na Alanie. Następnie użyli kontrowersyjnej taktyki zwanej żądłem Mr. Big, aby wywołać fałszywe przyznanie się do winy. Czy operacja jest nadal legalna w Kanadzie?

Źródło: Prime Video (klatka wideo)

Beverly Lynn Smith, Doug Smith i ich córka

Artykuł jest kontynuowany poniżej ogłoszenieCzy operacja Mr. Big Sting jest nadal legalna w Kanadzie?

Technika Mr. Big jest nie tylko legalna w Kanadzie, ale również tam została stworzona (chociaż, według CBC, Sąd Najwyższy Kanady nałożył surowsze przepisy jeszcze w 2014 roku). Zasadniczo technika Mr. Big polega na tajnym śledztwie, w którym tajna policja tworzy fikcyjną organizację przestępczą, do której następnie nakłania podejrzanego do przyłączenia się. Nawiązują relacje z tym podejrzanym i zdobywają ich zaufanie, aby skłonić ich do udziału w czynach przestępczych. Jeśli to wszystko brzmi dla ciebie szalenie, masz absolutną rację.

Podejrzany otrzymuje wynagrodzenie za te przestępstwa, a celem jest to, że w pewnym momencie zostanie mu przedstawiony Mr. Big (szef kryminalny). Ten Mr. Big powie podejrzanemu, że jeśli chciałby zostać stałym członkiem organizacji, będzie musiał podzielić się z Mr. Bigiem pełną historią kryminalną. Teoretycznie podejrzany przyzna się do przestępstwa, które według władz popełniło. Jeśli jesteś nieudanym aktorem, to jest praca dla ciebie?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąW jaki sposób użyto żądła Mr. Big na Alanie Dale Smith?

Ta historia jest chaotyczna, czysta i prosta. Jest to również bardzo niepokojące i traumatyczne, ale jakoś nadal legalne. Toronto Life poinformowało, że coś, co władze wykorzystały przeciwko Alanowi Dale’owi Smithowi, było jego własną chorobą psychiczną. Był dwubiegunowy i do czasu, gdy Mr. Big ukłuł w 2009 roku, Alan rozwiódł się z Lindą i czuł się bardzo samotny. Alan potrzebował dwóch rzeczy: przyjaciela i przyjaciela, z którym mógłby łowić ryby.

Źródło: Prime Video

Alan Dale Smith

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Detektyw sierżant Leon Lynch przejął sprawę Beverly’ego w 2003 roku i nadzorował żądło Mr. Big, które nazywał Projektem Nieustraszony. Dziennikarz Metroland, Jeff Mitchell (który opisał tę historię) powiedział Toronto Life, że w 2009 r. Alan wziął udział w fałszywej loterii, aby wygrać opłaconą w całości wyprawę na ryby podlodowe na jeziorze Simcoe. Policjant działający pod przykrywką zadzwonił do Alana, aby dać mu znać, że „wygrał”, aw lutym 2009 roku został zabrany furgonetką prowadzoną przez tajnego funkcjonariusza policji.

Furgonetka była wypełniona innymi tajnymi oficerami, w tym jednym o nazwisku Skinner. Alan i Skinner się dogadali, więc wymienili się numerami i planowali znowu łowić ryby. Wkrótce rozmawiali przez telefon lub spotykali się codziennie. „Zdobyli kawę i jeździli po ciężarówce Skinnera. Skinner pożyczył Alanowi pieniądze, kupił mu papierosy, przyniósł mu jedzenie. I łowili ryby” — według Toronto Life.

Kilka tygodni później Skinner wyznał Alanowi, że 30 lat temu, kiedy dziewczyna, którą lubił, rozbiła samochód podczas jazdy po pijanemu, zabijając pasażera, Skinner przeniósł ciało martwej osoby na siedzenie kierowcy.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Alan był współczujący, ale nie przedstawił żadnych własnych informacji. Skinner zaostrzył sytuację, angażując Alana w fałszywe transakcje narkotykowe, za które Alan zwykle otrzymywał kilkaset dolców. Kiedy nadszedł kwiecień 2009, Skinner wiedział, że nadszedł czas, aby przedstawić Alana ich Mr. Big podczas fałszywej transakcji narkotykowej. Następną rzeczą, o której wiedział Alan, on i Skinner kradli łódź (niezupełnie), aby popełnić oszustwo ubezpieczeniowe (także kłamstwo).

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

„Mr Big powiedział Alanowi, że to on prowadził program, że miał wielką operację uprawy marihuany i właśnie wydał 10 000 $ na kolacji w Toronto” – zauważył Toronto Life. Alan otworzył się wtedy, gdy został aresztowany pod zarzutem morderstwa (Beverly, ale został zwolniony w 2008 roku), ale powiedział Mr. Big, że tego nie zrobił.

Pewnego ranka, tuż po pierwszej w nocy, Skinner pukał do drzwi Alana. Alan zakładał, że chodzi o wyprawę wędkarską, ale najwyraźniej transakcja narkotykowa „poszła nie tak” i Alan został sprowadzony, aby pomóc pozbyć się ciała. To „ciało” było w rzeczywistości „obciążonym manekinem, dużą figurką akcji, a krew pochodziła z owcy”. Alan wierzył, że ciało jest prawdziwe i pomógł się go pozbyć, choć niechętnie, ale był tak zdenerwowany, że trząsł się i prawie zwymiotował.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Prime Video (klatka wideo)

Dom Beverly Lynn Smith

Trzej mężczyźni pojechali do chaty, w której Alan i Skinner zwykle łowili ryby. To wtedy Mr. Big i Skinner prywatnie zdecydowali, że „nikt nie wyjeżdża, dopóki Alan nie przyzna się do zamordowania Beverly’ego 35 lat wcześniej” (Toronto Life). Mr Big powiedział Alanowi szczegóły morderstwa i nalegał, aby Alan i Skinner ujawnili swoją kryminalną historię. Skinner opowiedział Mr. Bigowi historię fałszywego wypadku podczas jazdy pod wpływem alkoholu i pod wielkim przymusem (Mr Big trzymał nóż), Alan powiedział, że był zamieszany w morderstwo Beverly’ego.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

„Powiedział, że ukradł 40 funtów marihuany z jej domu, podczas gdy jego stary kumpel David Maunder zastrzelił ją w kuchni. „Byłem w tym” przyznał Alan” Mr. Big. Później wycofał się z handlu i powiedział, że jego przyjaciel David nie miał z tym nic wspólnego. Oczywiście to się nie zgadzało. Podczas gdy mąż Beverly sprzedawał marihuanę, nigdy nie miał w domu 40 funtów. Alan dostał ten numer z fałszywej umowy narkotykowej, którą zawarł ze Skinnerem.

Źródło: Prime Video (klatka wideo)

Artykuł w gazecie o oskarżeniu Alana Dale’a Smitha o morderstwo Beverly Lynn

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Alan zostałby aresztowany w grudniu 2009 roku i siedział w więzieniu, podczas gdy prokuratura budowała przeciwko niemu sprawę. Po dwóch latach oczekiwania „Sąd Najwyższy Nowej Fundlandii i Labradoru wydał wyrok, który miał potencjał, aby zmienić zasady, zgodnie z którymi Mr. Big dowodów miał być rozpatrywany w tym kraju: O wiele bardziej uciążliwe byłoby dla rządu poleganie na wyznania wywiedzione z takiego wymyślnego oszustwa”.

Złożono wniosek o uderzenie w zeznanie Alana.

27 czerwca 2014 r. wyrzucono jego przyznanie się do winy, a Alana uwolniono, ale jakim kosztem? Oprócz szkód wyrządzonych przez całą tę mękę, Alan stracił przyjaciela. Kochał Skinnera, kimkolwiek on był, i chociaż wyjście z więzienia było z pewnością darem, w jakie życie wchodził? Był zły i samotny, i wciąż szukał kumpla do wędkowania, podczas gdy prawdziwy zabójca Beverly Lynn był tam.

Nierozwiązane morderstwo Beverly Lynn Smith jest obecnie transmitowane w Prime Video.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button