Rozrywka

Nietypowy weterynarz Warriors zdobywa pochwałę za „największą grę w swojej karierze”

Getty Kevon Looney odbija się od Grizzlies z Memphis.

Przed decydującym meczem szóstym w piątek weterani Golden State Warriors, Steph Curry i Draymond Green, podjęli decyzję — wielki weteran Kevon Looney musiał wrócić do wyjściowego składu.

Pełniący obowiązki trenera Mike Brown poszedł z weteranami, umieszczając Looneya w początkowym składzie po raz pierwszy od sześciu meczów i pokonując debiutanta Jonathana Kumingę. To była decyzja, dzięki której Warriors wrócili na finały Konferencji Zachodniej.

Looney zaliczył dominujący występ w piątkowym meczu na wyprzedaże, zdobywając 22 zbiórki rekordowe w karierze, w tym 11 po stronie ofensywnej, gdy Brown wykorzystał weterana, by skontrować rozmiar Memphis Grizzlies. Looney dodał cztery punkty i pięć asyst w tym, co jest ogłaszane jako największy mecz w jego karierze.

Najnowsze wieści od Warriors prosto na Twoją skrzynkę odbiorczą! Dołącz do biuletynu Heavy on Warriors tutaj!

Dołącz do Grubego na wojownikach!

Wielka gra Looneya

Przed meczem 13 maja Brown powiedział, że chciałby wrócić do Looney, aby wyrównać rozmiarami i grą fizyczną ze środkowym Grizzlies Stevenem Adamsem, który przeniósł się z ławki do początkowego składu po tym, jak Ja Morant doznał kontuzji kolana.

Chociaż Looney rozpoczął 80 meczów w sezonie zasadniczym, w play-offach spadł coraz głębiej w rotację i od czwartego meczu rundy otwierającej był poza początkowym składem. Nowicjusz Kuminga rozpoczął poprzednie trzy mecze, ale Brown wybrał Looneya, który przed piątkiem miał średnio 5,6 punktu i 5,6 zbiórki w drugiej rundzie.

Kevon Looney został wybrany, aby zastąpić Jonathana Kumingę w składzie Warriors przeciwko Grizzlies w Game 6. https://t.co/VI7aisHMKJ

— Sporting Green (@SportingGreenSF) 14 maja 2022 r.

„Aby mieć duże ciało, które może pomagać od czasu do czasu, musimy znaleźć sposoby, aby utrzymać go na podłodze i pomóc nam” – powiedział Brown dziennikarzom przed meczem za pośrednictwem NBC Sports Bay Area.

Looney nagrodził wysiłki Browna, dominując w kieliszku przez całą noc i podkręcając go, gdy miało to największe znaczenie. Zbiórki Looneya — w tym trzy w ofensywie w ostatnich pięciu minutach — pomogły Warriors zamknąć mecz wynikiem 23-7, zmieniając przegrany 89-87 w 110-96 zwycięstwo.

Jak zauważył Anthony Slater z The Athletic, każde z tych zbiórek w ostatnich minutach prowadziło do kluczowej gry dla Warriors.

„Dziewiętnaste odbicie w nocy Kevona Looneya było ciosem” – napisał na Twitterze Slater. „Jego dwudzieste odbicie tego wieczoru zdobyło dodatkowe posiadanie piłki. Jego 21. odbicie tego wieczoru doprowadziło do tego, że Klay Thompson był 3. Największą grą w karierze Looneya.

Warriors Vet otwiera grę z potworami

Po meczu Looney powiedział, że chce odpowiedzieć na fizyczność, którą Memphis pokazał w wygranym meczu 5. W drubbingu 134-95 Grizzlies zdominowały deski, wyprzedzając Warriors 55-47, w tym przewagę 18-4. w ofensywnych zbiórkach.

„Czuję się świetnie, jestem wyczerpany pod koniec, ale chciałem po prostu wyjść i zagrać fizycznie” – powiedział Looney po meczu. „W ostatnim meczu byliśmy prześladowani na planszach, więc chciałem tam wyjść i wykonać swoją pracę i nadać ton od początku gry”.

Dzięki najlepszemu występowi Looneya w karierze, Warriors odwrócili scenariusz w grze 6. Golden State zdołał pokonać Grizzlies 70-44, co według ESPN uczyniło z nich pierwszą drużynę z 70 zbiórkami w meczu play-off od czasu, gdy San Antonio Spurs zdobyli 75 przeciwko Denver Nuggets 4 maja 1983 r.

Warriors będą mieli teraz kilka dni na odpoczynek, zanim przejdą do finałów Konferencji Zachodniej. Mecz 1 zaplanowany jest na środę przeciwko zwycięzcy serii Dallas/Phoenix. Jeśli Mavericks wygrają, mecz 1 odbędzie się w San Francisco, podczas gdy Warriors wyruszą w drogę, aby zagrać w Suns, jeśli zwyciężą.

CZYTAJ DALEJ: Steph Curry szczerze mówi o swojej długoterminowej przyszłości z Warriors

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button