Aktualności

Niezręczne spotkanie Prince Charming jest kluczem do potęgi dyplomatycznej Wielkiej Brytanii

Jeśli Boris Johnson przeciwstawia się krytykom i przez lata przebywa na Downing Street, piątkowe niezręczne spotkanie z księciem Karolem może być jednym z wielu. Ktokolwiek jest u władzy, oni i przyszły król stoją przed wyzwaniem utrzymania Wspólnoty razem, a wraz z nią części miękkiej siły dyplomatycznej Wielkiej Brytanii.

Książę i pan Johnson mieli już problematyczne relacje, zanim stało się publicznie wiadome, że Charles powiedział, że plan wysłania brytyjskich migrantów do Rwandy był „przerażający”. Po poprzednim spotkaniu dworzanie królewscy zasugerowali, że pan Johnson wykazał „brak szacunku” poprzez spóźnienie się.

Jeśli zgadzasz się z dobrze nagłośnionymi poglądami Charlesa na architekturę, planowanie, rolnictwo, genetycznie modyfikowaną żywność, poprawność polityczną, przepisy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa, Chiny i wiele innych, to możesz z zadowoleniem przyjąć jego interwencje w życie publiczne. Ale jeśli pochwaliłeś następcę tronu za jego poglądy na migrantów, nie narzekaj, gdy wraca, lobbując ministrów rządowych w sprawie homeopatii w NHS.

Przed piątkowym spotkaniem z księciem Johnson powiedział prasie, że poprosi Charlesa, aby zachował „otwarty umysł” na politykę imigracyjną. Następnie pomocnicy wiosłowali z powrotem, próbując rozładować napięcie.

Książę Karol upiera się, że zignoruje swoje poglądy polityczne, gdy zostanie królem. Jego matka jest popularna częściowo dlatego, że jest bardzo dyskretna. Nie ma kryzysu konstytucyjnego, ale ta wtrącanie się może jeszcze prześladować jego i monarchię.

Książę wykorzystał przemówienia, aby zwrócić uwagę na kwestie bagatelizowane przez polityków, w tym bezrobocie młodzieży, środowisko i islamofobię. Ale w swoim potajemnym lobbingu ministrów nie jest zwykłym obywatelem, którego poglądy mają taką samą wagę jak inne.

Mówi się, że w Kigali prezydent Rwandy Paul Kagame jest rozgniewany, że kontrowersje przyćmiły szczyt Wspólnoty Narodów. Miejmy nadzieję, że nie wyśle ​​jednego ze swoich oddziałów uderzeniowych za mężczyznami – rezerwując takie traktowanie dla swoich krajowych krytyków.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button