Aktualności

Nissan żegna się z Maximą, ale znaki wskazują na ponowne uruchomienie wkrótce

Nissan potwierdził Newsweek w tym tygodniu zakończy produkcję dużego samochodu Maxima w połowie 2023 roku, po roku modelowym 2023.

Chociaż obecna wersja modelu z silnikiem spalinowym opuszcza salony, nazwa może powrócić do nowego pojazdu elektrycznego producenta, który ma pojawić się w nadchodzących latach.

Maxima ósmej generacji spotkała się z wielkimi fanfarami w 2016 roku. Jej estetyka zyskała natychmiastowe uznanie, a luksusowe wnętrze wciąż się poprawiało w miarę starzenia się modelu dzięki licznym ulepszeniom.

W ciągu prawie dekady obecności na rynku ósmej generacji, sprzedaż dużych samochodów spadła, w dużej mierze ze względu na rosnącą popularność SUV-ów.

Duży rynek motoryzacyjny osiągnął swój szczyt w swojej dekadzie w 2013 roku, kiedy nieco ponad 590 000 modeli zostało sprzedanych klientom w USA. Zorientowane na przyszłość badania marketingowe w branży motoryzacyjnej i firma zajmująca się doradztwem produktowym AutoPacific przewidują, że sprzedaż w tym segmencie w 2023 r. wyniesie tylko 113 000, w porównaniu ze 115 000, które prognozują na 2022 r.

40th Anniversary Edition Nissana Maxima
Nissan świętował w tym roku 40. rocznicę swojego sedana Maxima specjalną edycją z okazji 40. rocznicy.
Nissan Ameryka Północna

„Duże samochody na rynku masowym od lat są domeną starszych i bardziej konserwatywnych konsumentów” – powiedział Ed Kim, prezes i główny analityk AutoPacific. Newsweek. „Ponieważ większość klientów przeszła na emeryturę i ma stałe dochody (lub w ogóle nie jeżdżą), rynek tych dużych samochodów skurczył się do zwykłego echa ich dawnych wielkości sprzedaży. Ponadto wielu starszych kierowców od tego czasu odkryło, że Modele crossoverów są łatwiejsze do wsiadania i wysiadania oraz zapewniają lepszą widoczność kierowcy, co jeszcze bardziej przyspiesza upadek segmentu dużych samochodów”.

W przyszłości nazwa Maxima może się odrodzić. Nissan planuje wprowadzić na rynek samochód elektryczny, którego produkcja ma trafić do fabryki w Canton w stanie Mississippi. Producent samochodów dokuczał modelowi na początku tego roku, dając wgląd w styl nadwozia przyszłego samochodu.

Nissan zainwestuje 500 milionów dolarów w przekształcenie montowni w Canton na potrzeby przedsięwzięcia, w którym nowy Nissan będzie produkowany obok nowego, elektrycznego Infiniti. Oczekuje się, że samochody zaczną zjeżdżać z linii w 2025 roku.

2016 Produkcja fabryki Nissana Maxima
Nissan Maxima ósmej generacji jest produkowany na linii montażowej w 2016 roku.
Nissan Ameryka Północna

W ramach inwestycji producent przeszkoli i podniesie kwalifikacje prawie 2000 pracowników.

Nissan Motor Corporation, spółka macierzysta marek Nissan i Infiniti, planuje sprzedaż 40% w pełni elektrycznych pojazdów na rynek amerykański do 2030 roku. Harmonogram jest częścią większego planu Nissan Ambition 2030, który zakłada wprowadzenie 23 zelektryfikowanych modeli obu tych pojazdów. marki, które mają być sprzedawane na całym świecie, w tym 15 modeli całkowicie elektrycznych, do 2030 r.

„Historia Maximy, która odchodzi jako samochód z silnikiem spalinowym, ale potencjalnie widzi powrót nazwy na EV, jest wyraźnym odzwierciedleniem zmiany, której chce dokonać przemysł motoryzacyjny”, Stephanie Brinley, główny analityk w S&P Global.

„Maxima była kiedyś bardzo ważnym i szanowanym sedanem; chociaż się zestarzała, a rynek sedanów ogólnie spadł do tego stopnia, że ​​Nissan zdecydował się zrezygnować z tej wersji. Jeśli dobrze wykonany, Nissan może wykorzystać historię nazwy Maxima i przerobić ją na nowo. w nowoczesnym kontekście. Niezależnie od nazwy, nadchodzący sedan EV Nissana musi wypracować sobie drogę do sukcesu i trafności, będąc konkurencyjnym pojazdem elektrycznym o atrakcyjnym designie”.

Oczekuje się, że w najbliższej przyszłości Nissan ujawni w nadchodzących miesiącach odświeżone sedany Versa i Sentra, tuż po liftingu swojego sedana Altima na rok modelowy 2023.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button