Rozrywka

Notoryczny mafijny don w końcu złapany po dwóch latach w biegu – na rutynowym zatrzymaniu ruchu

Brutalny szef mafii wraca za kratki po rutynowym zatrzymaniu ruchu policyjnego, który zakończył jego czas ucieczki.

Notoryczny gangster Vittorio Raso został przez pomyłkę zwolniony z aresztu dwa lata temu po tym, jak został aresztowany w Hiszpanii na podstawie nakazu włoskiej policji, która ścigała go za przestępczość zorganizowaną, wymuszenia i handel narkotykami.

Wysoki rangą członek bezwzględnego syndykatu przestępczego 'Ndrangheta z południowych Włoch zaginął wkrótce po aresztowaniu w 2020 r., kiedy hiszpański sąd krajowy zwolnił go z powodu pomylenia nakazu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szef mafii ucieka przez 20 lat, oszukany przez gliniarzy, którzy zauważyli go w Google Street View

Jednak wolność 43-letniego Raso trwała tylko do wtorku 21 czerwca, kiedy jego samochód został zatrzymany w Castelldefels podczas rutynowej kontroli dokumentów przez hiszpańską policję.

Sfałszowane dokumenty Raso zostały wkrótce ujawnione jako podróbki, a on został aresztowany i pobrano odciski palców, aby potwierdzić jego prawdziwą tożsamość.

Raso został aresztowany w Hiszpanii w obu przypadkach (zdjęcie: Newsflash) Czytaj więcej pokrewnych artykułów Czytaj więcej pokrewnych artykułów

Zdjęcia z aresztowania pokazują, jak Raso uśmiecha się szeroko do swoich policyjnych porywaczy.

Został przekazany Mossos d’Esquadra – policji w hiszpańskim regionie Katalonii – i pozostaje w areszcie na posterunku policji w pobliskim Gavie.

Raso – nazywany „Wyczerpany” – ma stawić się dziś w sądzie (czwartek).

Oczekuje się, że Raso pojawi się w sądzie w czwartek (Zdjęcie: Newsflash) Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Zaangażowana w haraczy, handel narkotykami, lichwę pożyczek, handel bronią, pranie brudnych pieniędzy, oszustwa, wymuszenia, morderstwa, rabunki i porwania, 'Ndrangheta jest uważana za jedną z najpotężniejszych zorganizowanych grup przestępczych na świecie.

Składająca się z rozległej sieci „ndrina, czyli klanów”, z siedzibą w Kalabrii, „Ndrangheta” zarabia prawie 50 milionów funtów rocznie.

Aby uzyskać więcej niesamowitych historii z Daily Star, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj

Członkowie mafii „Ndrangheta” są przedmiotem śledztwa prowadzonej przez australijską policję federalną, która wykorzystała tajną aplikację AN0M do przeprowadzenia jednej z największych i najbardziej znaczących rozpraw z przestępczością zorganizowaną w historii.

Zeszłoroczna operacja Ironside dostarczyła AFP obszernych akt dotyczących ponad 5000 członków mafii mieszkających w Australii w celu prowadzenia zorganizowanej przestępczości.

CZYTAJ DALEJ:

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button