Rozrywka

Nowa fala Omicron uderza w Wielką Brytanię, gdy liczba przypadków podwaja się w ciągu dwóch tygodni napędzanych przez „szybsze rozprzestrzenianie się” nowych szczepów

Liczba przypadków COVID prawie podwoiła się w ciągu dwóch tygodni, a w zeszłym tygodniu zarażono 1,7 miliona Brytyjczyków.

Nowa fala wirusów rozpoczęła się we wszystkich czterech krajach Wielkiej Brytanii.

1

Uważa się, że szybciej rozprzestrzeniające się szczepy odmiany Omicron są siłą napędową odbicia.

Dane Urzędu Statystyk Krajowych pokazują, że infekcje w Anglii wzrosły do ​​1,3 mln z 1,1 mln tydzień wcześniej – i są teraz o 70 procent wyższe niż na początku czerwca.

Liczba przypadków wynosi do 68 500 w Walii, 250 700 w Szkocji i 59 900 w Irlandii Północnej, wszystkie wzrosły w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Dr Rhiannon Yapp z ONS powiedział: „Nastąpił wzrost odsetka osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, prawdopodobnie spowodowany infekcjami zgodnymi z wariantami Omicron BA.4 i BA.5”.

Miliony są gotowe na kolejne szczepienie przypominające Covid tej jesieni – czy kwalifikujesz się?
Dwa nowe podwarianty firmy Omicron „napędzają wzrost liczby infekcji”, gdy liczba przypadków gwałtownie wzrasta

Były zastępca dyrektora medycznego, profesor Jonathan Van-Tam, powiedział, że nowe szczepy mogą mieć wskaźnik R aż do sześciu, co oznacza, że ​​każda osoba zaraża sześć innych.

Szybko rośnie również liczba przyjęć do szpitali, a liczba dzienna podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch tygodni z 577 w dniu 7 czerwca do 1155 we wtorek.

Jednak prof. Jonathan Van-Tam, który przyznał, że nie nosi już maski na twarz, powiedział, że jak dotąd w danych nie ma „niczego alarmującego”.

Powiedział BBC Radio 4: „To wzrost, ale jest naprawdę bardzo mały w stosunku do szczytów, które widzieliśmy w styczniu i kwietniu.

„A co najważniejsze, sygnał hospitalizacji jest bardzo mały.

„Tego właśnie będą się przyglądać moi koledzy doradzający rządowi.

„Jeśli pozostanie stosunkowo łagodny w sektorze szpitalnym, myślę, że będą musieli powiedzieć, że jest to część tego, jak zaczynamy przyzwyczajać się do życia z tym wirusem w dłuższej perspektywie”.

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowotnego ponownie zwróciła się do osób podatnych na zagrożenia o podanie szczepionki przypominającej.

Milion kwalifikujących się osób nie miało jeszcze wiosennego doładowania.

Główny doradca medyczny UKHSA, prof. Susan Hopkins, powiedziała: „Jest jasne, że rosnąca częstość występowania Omicron BA.4 i BA.5 znacznie zwiększa liczbę przypadków, które obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach.

„Jest ważniejsze niż kiedykolwiek, abyśmy wszyscy zachowali czujność, podjęli środki ostrożności i upewnili się, że jesteśmy na bieżąco ze szczepieniami przeciwko Covid-19, które pozostają naszą najlepszą formą obrony.

„Nie jest za późno, żeby nadrobić zaległości”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button