Rozrywka

Nowy kontrakt na „Priorytet” Gary’ego Paytona II dla Warriors: Insider

Strażnik Getty Golden State Warriors, Gary Payton II, z trofeum Larry’ego O’Briena.

Golden State Warriors stoją przed wieloma trudnymi decyzjami w wolnej agencji w nadchodzącym sezonie, ale gracz, który zdobył 15. i ostatnie miejsce w składzie w zeszłym roku, może stać się jednym z głównych priorytetów.

Warriors mają siedmiu graczy zmierzających do nieograniczonej wolnej agencji, w tym trzech, którzy odegrali kluczowe role w playoffach i rotacji finałów NBA — Otto Porter Jr., Kevon Looney i Gary Payton II. Mają też obiecującą młodą gwiazdę w Jordan Poole, która oczekuje dużego rozszerzenia i po raz pierwszy All-Star w postaci Andrew Wigginsa, który może uzyskać własną maksymalną ofertę w tym czasie w przyszłym roku.

Najnowsze wieści od Warriors prosto na Twoją skrzynkę! Dołącz do biuletynu Heavy on Warriors tutaj!

Dołącz do Grubego na wojownikach!

Specjalista obrony może wrócić

Po sześciu sezonach skakania po NBA i długich występów w lidze G, Payton znalazł dom w rotacji Steve’a Kerra w zeszłym sezonie. Był jednym z najlepszych defensorów w drużynie i zdobył gola z ławki, osiągając najlepszy w karierze 7,1 punktu na mecz w 17,6 minuty.

Payton zmierza teraz do nieograniczonej wolnej agencji, ale jeden z dyrektorów Konferencji Zachodniej uważa, że ​​po wypracowaniu nowej umowy, aby zablokować strażnika ucieczki Jordana Poole’a, Payton będzie kolejnym zadaniem dla Warriors.

„Po rozbudowie Poole Payton wydaje się być tam priorytetem”, powiedział dyrektor Heavy.com Seanowi Deveneyowi. „Chcą go zdobyć w rozsądnej liczbie, oczywiście, jeśli dostanie ofertę powyżej średniego poziomu, nie mogą za tym nadążyć”.

Dyrektor dodał, że Warriors mogą mieć przewagę w tym, że styl Paytona, który stawia na obronę, jest dla nich idealny, ale nie dla innych potencjalnych konkurentów.

„Jest wiele zespołów, które postrzegają go jako faceta, który pasuje do ich systemu, ale nie pasuje do wszystkich innych, w tym jest specjalistą” – powiedział dyrektor. „Nie jest strzelcem, nie lubi nawet strzelać 3s. Tak więc dla wielu zespołów, w tym zespołów takich jak Lakers i Celtics, zespołów, o których był wspominany, potrzebują dwukierunkowych facetów. Więc rynek może być na niego ograniczony, a Wojownicy mają nadzieję, że utrzyma to cenę na niskim poziomie.

Kluczowi gracze chcą wrócić

Podczas gdy Poole i Payton mogą być priorytetami, inni Warriors wyrazili chęć powrotu i pomocy zespołowi w obronie czwartego tytułu w ciągu ostatnich ośmiu sezonów. Looney, który zaliczył parę rekordów w karierze playoff z 22 zbiórkami przeciwko Memphis Grizzlies i 21 punktami przeciwko Dallas Mavericks, powiedział, że chce być częścią obrony tytułu.

„Zawsze chcę tu wrócić” – powiedział Looney. „Chcę wrócić i spróbować obronić to, co właśnie wygraliśmy, i znów być częścią czegoś wyjątkowego”.

Wiggins, który wchodzi w ostatni rok swojego kontraktu, również powiedział, że chce pozostać z Warriors na dłuższą metę.

„Chciałbym tu zostać” — powiedział Wiggins. „Bycie tutaj jest na najwyższym poziomie. Sposób, w jaki traktują graczy… wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną. Czuję, że wiele miejsc może tak powiedzieć, ale pokazują to poprzez swoje działania”.

Connor Letourneau z San Francisco Chronicle poinformował, że Warriors dyskutują o maksymalnym przedłużeniu kontraktu dla Wiggins, choć prawdopodobnie nie zrobią żadnych zbliżających się ruchów.

CZYTAJ DALEJ: Draymond Green mówi, że nowicjusz wojowników może zostać „wieczną gwiazdą”

Więcej ciężkich wiadomości o wojownikach

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button