Rozrywka

Nowy lekarz, który został ogłoszony! Poznaj aktora Ncutiego Gatwa

Kultowy program BBC Doctor Who rozpoczął się w telewizji w 1963 roku i opowiada o ekscentrycznej istocie znanej jako „Doktor”. Ten „lekarz” to Władca Czasu, który podróżuje przez przestrzeń i czas w niebieskiej budce telefonicznej znanej jako TARDIS (Czas i Względne Wymiary w Przestrzeni). Władca Czasu musi rozwiązywać problemy międzygalaktyczne i walczyć z niesprawiedliwością, pozostawiając po drodze miejsce na mnóstwo wybryków.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Jako istota pozaziemska, tożsamość Doktora zmienia się co kilka lat. Ostatniego Doktora zagrała aktorka Jodie Whittaker, która ogłosiła odejście z roli w 2021 roku. Teraz wreszcie ogłoszono nowego Doktora Who! Oto, co wiemy o nowym aktorze.

Artykuł jest kontynuowany pod ogłoszeniemNowy Doctor Who został wreszcie ogłoszony! Poznaj aktora Ncutiego Gatwę.

8 maja 2022 roku BBC ogłosiło, że aktor z edukacji seksualnej Ncuti Gatwa zagra nadchodzącego 14. Doktora. Ncuti ma 29 lat i jest pierwszym nie-białym aktorem, który wcielił się w rolę Doktora. Opowiedział o Doktorze Who na czerwonym dywanie BAFTA 2022, mówiąc, że rola Doktora „wiele znaczy dla tak wielu ludzi, w tym dla mnie”.

Dodał: „Czuję się bardzo wdzięczny za przekazanie pałki i postaram się dać z siebie wszystko”.

Obecny showrunner Doctor Who, Russell T. Davies, bardzo pozytywnie wypowiadał się o przesłuchaniu Ncutiego. Zgodnie z ostatecznym terminem powiedział: „Przyszłość jest tutaj i to jest Ncuti! Czasami talent przechodzi przez drzwi i jest tak jasny, odważny i genialny, że po prostu cofam się z podziwem i dziękuję moim szczęśliwym gwiazdom. Ncuti nas olśnił, chwycił za Doktorze i zdobyłem te klucze TARDIS w ciągu kilku sekund. To zaszczyt pracować z nim i super, nie mogę się doczekać, aż zacznę.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty Images

Ncuti zdobywał nagrody za występy w edukacji seksualnej, w tym szkocką Baftę i nagrodę Rose d’Or. Był także nominowany do nagrody Best Male Performance trzy lata z rzędu podczas rozdania nagród BAFTA 2022 za swój występ. Jego casting jest miłą niespodzianką dla fanów Doctora Who, którzy od roku próbują przewidzieć zastępstwo Jodie.

Ncuti rozmawiał również z Deadline o tym, jak to jest wejść do świata Doctor Who.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Powiedział: „Nie ma odpowiednich słów, aby opisać, jak się czuję. Mieszanka głęboko zaszczytów, poza podekscytowaniem i oczywiście trochę przestraszonym. Ta rola i przedstawienie tak wiele znaczy dla tak wielu na całym świecie, w tym ja i każdy z moich niezwykle utalentowanych poprzedników podchodziłem do tej wyjątkowej odpowiedzialności i przywileju z najwyższą starannością. Dołożę wszelkich starań, aby zrobić to samo.

Przyszłość jest tutaj! Ncuti Gatwa jest Doktorem. ❤️❤️➕🟦 #DoctorWhoPrzeczytaj więcej tutaj ➡️ https://t.co/KoxPmoNAdL pic.twitter.com/peKsH6gCjI

— Doctor Who (@bbcdoctorwho) 8 maja 2022 r. Źródło: Twitter

Chociaż fani będą musieli poczekać do 2023 roku, aby zobaczyć Ncuti na ekranie, zapewniamy, że są bardzo podekscytowani! W międzyczasie Jodie kończy swoją kadencję jako 13. Doktor, która rozpoczęła się w 2017 roku.

Możesz streamować odcinki Doktora Who na HBO Max.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button