Rozrywka

Nowy sezon wzywania położnej nadchodzi w grudniu, ale kto zginął w 11. sezonie?

W 11. sezonie Call The Midwife, który został wydany na Netflix 5 września, ostatnie dwa odcinki to cliffhanger, po którym następuje tragedia. Kiedy konduktor pociągu zemdlał na siedzeniu kierowcy, pociąg, którym jadą siostra Julienne i doktor Turner, zderza się z innym jadącym w innym kierunku. Ognisty wrak i chaos rozbitych pociągów są przerażające, ale w samym sercu odcinka kryje się głębsza tragedia. Więc kto ginie w finale sezonu Call the Midwife 11?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Przed wyemitowaniem sezonu mówiono o postaciach opuszczających serial, więc widzowie najwyraźniej martwili się, gdy dwóch głównych bohaterów serialu brało udział w katastrofie kolejowej. Tymczasem inne położne wciąż są poza domem, wypełniając swoje obowiązki. Dowiadują się, że konduktorem, który zemdlał, był Lionel Corbett, który zmarł, zanim pociąg się rozbił z powodu guza mózgu. Pech chciał, że jego żona Edina tego dnia rodziła.

Źródło: Getty ImagesArtykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Podczas gdy poród Ediny się przedłuża, dowiadujemy się, że siostra Julienne i doktor Turner mają się dobrze. Jednak słodka stara babcia, która podawała herbatę w pociągu, Dorothy Carnie doznała poparzeń i skaleczenia na nodze, której nie można było założyć opaski uciskowej. W tym momencie tragedii i chaosu po kolizji pociągu Call the Midwife pokazuje położnym, które stają się ratownikami medycznymi. I to ma sens, położne są ciągle wokół krwi i śmierci. Mają pewność siebie, by dokonywać trudnych wyborów.

Siostra Julienne próbuje pomóc Dorothy, ale umiera, gdy zakonnica modli się o nią. Dorothy nie udało się uratować, ale siostra Julienne była przy niej, by ją pocieszyć i uczynić jej śmierć spokojniejszą. Ale kiedy Dorothy i Lionel umarli, Edina rodzi chłopca. Nie jest jednak w stanie długo doświadczyć radości porodu, bo dowiedziała się, że jej mąż odszedł. Ukazuje człowieczeństwo położnych, które troszczą się zarówno o ludzi przywożonych w świat, jak i tych, którzy wyjeżdżają.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty Images

Podczas gdy umierają tylko dwie wymienione postacie w serialu, ofiarą wypadku kolejowego jest pięć osób. Call the Midwife zajmowała się śmiercią, martwymi porodami i tym podobnymi, ale zawsze ściśle stosowała lekarstwa podczas porodu. Może nie są lekarzami, ale mają wiedzę, która przekłada się na tyle, by ratować poszkodowanych.

Zakończenie sezonu 11 jest pełne tragedii, ale Położne z współczuciem pomagają ludziom na samym początku i na samym końcu ich życia.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button