Rozrywka

„Obi-Wan Kenobi”: Hayden Christensen wyjaśnia intensywne sesje makijażu, które robił dla Dartha Vadera

Hayden Christensen ponownie wciela się w rolę Anakina Skywalkera / Dartha Vadera in Obi-Wan Kenobi. Jednakże, Gwiezdne Wojny fani widzą teraz, jak Anakin wygląda pod maską, co oznacza, że ​​aktor musi nałożyć dużo makijażu i protetyki. Hayden Christensen wyjaśnia, jak wyglądały sesje makijażu, aby przygotować go do nowej serii.

Hayden Christensen powraca jako Darth Vader w „Obi-Wan Kenobi”

Hayden Christensen | Gareth Cattermole/Getty Images dla Disneya

Obi-Wan Kenobi odbywa się pomiędzy wydarzeniami z Gwiezdne wojny: Część III — Zemsta Sithów oraz Odcinek IV — Nowa nadzieja. Ewan McGregor powraca jako Obi-Wan, a Christensen jako Anakin. Spektakl śledzi Obi-Wana, który zostaje wyciągnięty z ukrycia na Tatooine i zmuszony do konfrontacji z demonami ze swojej przeszłości, w tym z jego byłym padawanem.

Powrót Christensena jest dla wielu ekscytujący, a serial dostarcza wielu wspaniałych chwil z aktorem. Pojedynki między Obi-Wanem i Darthem Vaderem są doskonałe, ale jest też kilka retrospekcji, które przywracają Haydena Christensena w całej jego padawanowej chwale. Dostrzegamy nawet, jak wygląda aktor z pokrytą bliznami i przerażającą twarzą Dartha Vadera.

Christensen szczegółowo opisuje proces makijażu „Obi-Wan Kenobi”

W całej serii widzowie dowiadują się, jak wygląda Anakin poza garniturem. Ilekroć to jest pokazane, jest to aktor pod wieloma makijażami i protezami. W rozmowie z Colliderem dla Obi-Wan KenobiHayden Christensen mówi, że nałożenie całego makijażu dla Dartha Vadera zajęłoby „dobre cztery do pięciu godzin”.

„To znaczy, założenie wszystkich protez zajmuje dobre cztery do pięciu godzin, a ja pracowałem ze świetnym zespołem wizażystów, prowadzonym przez faceta o imieniu Shaun Smith, który wykonał niesamowitą pracę” – powiedział Christensen. . „Dużo czasu minęło siedzenie, przebywanie bardzo nieruchomo, podczas gdy oni przyklejają warstwy protez na całym ciele. Ale naprawdę lubię po prostu kreację wizualną, która miała miejsce za każdym razem. To tak bardzo wpływa na to, jak się czujesz i zachowujesz, kiedy widzisz siebie w ten sposób. Więc mi się podobało”.

Gwiezdne Wojny fani znają oszpeconą łuskę, którą jest Darth Vader pod kombinezonem. Jednak ma to większy wpływ, gdy oczy i głos Christensena są ukryte w środku, pokazując, że wciąż istnieje dobroduszny Jedi, który jest otoczony przez Ciemną Stronę.

Czy Christensen robi głos Dartha Vadera?

Jednym z pytań, które wielu zadało w związku z powrotem Christensena, jest to, czy użyłby głosu Vadera, czy też kultowego głosu Jamesa Earla Jonesa. Głos należy do Jonesa, ale Christensen zdaje sobie sprawę, że to była najlepsza decyzja.

„Tak, ale zawsze wiedzieliśmy, że głos musi być głosem Jamesa Earla Jonesa” – powiedział. „To bardzo ważna część tej postaci. Więc wiedziałem, że tak będzie.

Jednak finał zawierał niesamowitą mieszankę głosu Jonesa z głosem Christensena, która doskonale łączy te dwa elementy. Obi-Wan Kenobi jest teraz transmitowany na Disney+.

POWIĄZANE: „Obi-Wan Kenobi”: 3 sposoby, w jakie finał ustawia „Nową nadzieję”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button