Rozrywka

Obrońca Austrii Hinteregger przechodzi na emeryturę w wieku 29 lat po luzie w związku z neonazistowskimi powiązaniami i przeprasza za „nierozważne słowa”

Obrońca EINTRACHT FRANKFURT Martin Hinteregger zakończył karierę piłkarską w wieku zaledwie 29 lat.

Austriak spędził czas w swojej karierze, mimo że pozostaje regularnym graczem w klubie i kraju.

1

Hinteregger niedawno stanął w obliczu ostrego sprzeciwu po ujawnieniu skrajnie prawicowych powiązań jego byłego partnera biznesowego Heinricha Sickla.

Środkowy obrońca wraz z Sicklem zorganizował turniej młodzieżowy w austriackim mieście Sirnitz.

Kontrowersyjny były współpracownik Sickl ma powiązania ze skrajną prawicą, będąc członkiem austriackiej organizacji neonazistowskiej w latach dziewięćdziesiątych.

Twierdzi się również, że wynajął nieruchomość skrajnie prawicowemu Ruchowi Identytarnemu Austria.

51-letni szef Man City, Pep Guardiola, wygląda na opalonego i stonowanego na plaży na Barbadosie
Dramatyczny moment, w którym fotografka zwisa z otwartego autobusu podczas parady trofeów

Przemawiając po wydarzeniu, Hinteregger powiedział: „Nie mam żadnej wiedzy o przeszłych ani przyszłych działaniach rodziny Sickl – chcę tylko, aby odbył się turniej piłki nożnej i nic więcej.

„Wszelkie stosunki biznesowe z rodziną Sickl zostaną zakończone ze skutkiem natychmiastowym ze względu na obecny stan wiedzy, a wydarzenie „Hinti Cup” zostanie zbadane alternatywnie w celu wyjaśnienia dalszego kierunku działania”.

Hinteregger zabrał się do strony internetowej Eintrachtu Frankfurt, aby wyjaśnić swoją niespodziewaną decyzję o przejściu na emeryturę.

Powiedział: „Zeszłej jesieni już zacząłem myśleć o przejściu na emeryturę pod koniec sezonu. Byłem w trudnym okresie na boisku: moje występy były chwiejne.

Najczęściej czytane w Premier League

Zwycięstwa nie były już tak dobre, a każda porażka boli dwukrotnie bardziej. Moja poprawa na wiosnę i wspólne sukcesy w Lidze Europy sprawiły, że jeszcze bardziej zmotywowało mnie to do wielkiego sukcesu sportowego.

Dlatego tak bardzo cieszyłem się zwycięstwem w Lidze Europy, ponieważ wiedziałem, że będzie to moje ostatnie wielkie świętowanie zwycięstwa z fantastycznymi fanami w tym mieście, które stało się moim drugim domem.

„Wspomnę o swoim czasie spędzonym z Eintrachtem z wielką wdzięcznością i radością, nadal czuję się blisko związany z klubem i jego fanami oraz wspieram zespół jako kibic w ich dalszej podróży po Europie.

„Dziękuję moim kolegom z drużyny, sztabowi trenerskiemu, personelowi zaplecza, wszystkim pracownikom i kierownictwu sportowemu za wiarę, wsparcie i wspaniały czas, jaki tutaj przeżyłem.

„Przede wszystkim dziękuję fanom, którzy zawsze byli za mną, w tym, a zwłaszcza w trudnych czasach”.

Odnosząc się do ostatnich kontrowersji, dodał: „W ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiło się wiele problemów związanych z moim „Hinti Cup”, który biegałem z pasją i najlepszymi intencjami, których konsekwencje stały się dla mnie jasne dopiero z perspektywy czasu .

Aby to jeszcze raz wyjaśnić: potępiam prawicowe, nietolerancyjne i nieludzkie idee w najostrzejszych słowach

Martin Hinteregger

„Niektóre emocjonalne i być może nierozważne słowa ode mnie wywołały irytację i chciałbym za to przeprosić. Bardzo tego żałuję.

„Aby to jeszcze raz wyjaśnić: potępiam prawicowe, nietolerancyjne i nieludzkie idee w najostrzejszych słowach. Ci, którzy mnie znają, wiedzą o tym.

„Na razie muszę nabrać dystansu i dostosować swoje życie. Jestem wdzięczny, że Eintracht dał mi teraz możliwość zrobienia tego kroku”.

Hinteregger zaliczył 188 występów w Bundeslidze podczas występów w Augsburgu, Borussii Monchengladbach i Eintracht Frankfurt.

Reprezentował także Red Bull Salzburg w austriackiej Bundeslidze i wygrał 67 występów dla swojego kraju.

W swojej karierze Hinteregger zdobył cztery tytuły austriackiej Bundesligi, cztery Puchary Austrii i Ligę Europy, podczas gdy reprezentował swój kraj na Euro 2016 i Euro 2020.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button