Rozrywka

Odchylenie wagi „kawaler” i „kawaler”: gdzie są wszystkie singli plus size?

ABC Skład kawalerskich piękności

W ostatnich latach seria „Bachelor” stara się zróżnicować swoją obsadę pod względem rasy i pochodzenia etnicznego. Podjęli nawet kroki w celu zróżnicowania pod względem wieku, wraz z nadchodzącym spinoffem „Senior Bachelor”, według Bustle. Jednak jednym z obszarów, w którym pokaz pozostaje sztywny przy wyborze obsady, jest typ nadwozia. Poza kilkoma drobnymi wyjątkami (na przykład nieco otyły kawaler Bob Guiney w sezonie 4 prawie dwie dekady temu) gwiazdy i zalotnicy „Kawaler” i „Bachelorette” byli szczupli i wysportowani. Wielu fanów i krytyków uważa to za obraźliwe, destrukcyjne i po prostu nudne.

Blogerka ds. żywienia Abby Langer lamentuje: „Mamy ciała – które określiłabym jako rozstępy, puszysty brzuch, nie sterczące piersi – nie są tym, co kultura głównego nurtu prowadzi do przekonania, że ​​są „pożądane”. To jest sedno problemu, z licencjatem i społeczeństwem w ogóle.”

Standard piękna w społeczeństwie zdecydowanie skłania się ku typom ludzi rzucanych na „Kawaler” i jego spin-offy. Pytanie brzmi, czy społeczeństwo dyktuje to, co widzimy w telewizji, czy to, co widzimy w telewizji, dyktuje poglądy społeczeństwa?

Problemy z nierealistycznymi standardami atrakcyjności nie są przypisywane wyłącznie „Kawalerowi”. Jednak Langer uważa, że ​​franczyza jest jednym z największych przestępców, szczególnie wobec kobiet, ponieważ praktycznie każda kobieta z obsady jest „doskonała modelka, z długimi włosami, dużymi białymi zębami i młodymi”. Langer kontynuuje: „Niebezpieczeństwo pokazywania tylko jednego typu kobiet w serialu polega na tym, że sugeruje to, że tylko mniejsze, kobiece kobiety zasługują na miłość. Że jako kobiety, naszą wartością jest nasz wygląd”.

Niektórzy fani twierdzą, że serial ma być fantazją, a nie przyziemnym przedstawieniem codziennego życia, zapewnia Langer. Jednak nawet jeśli z równania wykluczy się czynniki psychologiczne i społeczne, faktem pozostaje, że widzowie chcą widzieć osoby, z którymi są powiązane.

Oceny „kawalerskie” i „kawalerskie” spadają. Częściowo może to być spowodowane tym, że fani są zmęczeni oglądaniem ludzi, z którymi nie mają nic wspólnego skakać od jednego atrakcyjnego zalotnika do drugiego, a wielu z nich wydaje się praktycznie zamiennych. Chcą zobaczyć, jak wygląda poszukiwanie miłości dla swoich sąsiadów, przyjaciół i współpracowników.

Moce, które są, nie zgadzają się

Były gospodarz Chris Harrison i dyrektor ABC Robert Mills nie widzą tego w ten sposób. Magazyn Glamour donosi, że kiedy zapytano Chrisa Harrisona, czy kiedykolwiek będzie panna w dużych rozmiarach, odpowiedział: „To nie jest atrakcyjne, a telewizja jest bardzo wizualnym medium”. W tym samym artykule stwierdza się, że Mills obiecał różnorodność wagową, a następnie wycofał się, mówiąc: „Wiele z tego kręci się wokół tego, kto jest liderem i z kim chce się spotykać. To, czego nie chcesz, to powiedzenie: „Zamierzamy założyć kogoś bardziej krągłego”, a potem zniknie pierwszej nocy”. Dokładnie to zdarzyło się raz, gdy obsadzono modelkę plus size, w sezonie Chrisa Soulesa w 2015 roku. Bo Stanley wrócił do domu pierwszego wieczoru, donosi Glamour. Od tego czasu nie było członka obsady w rozmiarze plus.

Czy ludzie męczą się identycznością, nawet jeśli chodzi o typ sylwetki?

Wymore/Fox„More to Love” wyemitowany w telewizji Fox w 2009 r.

Jednym z powodów może być to, że Fox wyemitował program randkowy zatytułowany „More to Love” w 2009 roku, w którym ważący 300 funtów kawaler spotykał się z pulą kobiet plus size, od tych z lekką nadwagą do bardzo dużych. Program nie odniósł sukcesu, ale prawdopodobnie nie z powodu, dla którego myślą dyrektorzy telewizyjni. Program nie tylko został oskarżony o wykorzystywanie smutnych, zdesperowanych kobiet, a nie przedstawianie silnych pewnych siebie, ale główny bohater wybrał najmniejsze kobiety. Jak donosi New York Daily News: „Zawodnik po uczestniku wyznaje, na wstępie, że nie lubi być duży. Nie tylko nie lubią być dużymi, ale też nienawidzą tego, że próbowali być szczupli i zawiedli”.

Nie jest to typ założenia, na który mają nadzieję fani „Bachelor” i „Bachelorette” domagający się większej różnorodności rozmiarów ciała. Jeden z użytkowników Reddita napisał: „Nie miałbym nic przeciwko zobaczeniu pewnej różnorodności ciała w programie. Rozumiem, że społeczeństwo nauczyło nas chcieć oglądać szczupłych ludzi w telewizji, ale przy tak wielu ruchach pozytywnych w ciele, myślę, że nadszedł czas, by seria The Bachelor nadrobiła zaległości. Jedna z odpowiedzi brzmiała: „Całkowicie się z tym zgadzam. Fakt, że umysły ludzi natychmiast popadają w skrajność, gdy mówią o różnorodności ciała (albo bardzo chudego, albo bardzo grubego), jest częścią problemu. Różnorodność ciała nie oznacza tylko jednego lub drugiego, to wszyscy. I najwyraźniej obecnie reprezentowany jest tylko jeden typ ciała”.

Najwyraźniej fani nie szukają wyzysku „kawalerskiego” lub „panieńskiego”, w którym każdy ma określony typ sylwetki. Chcą po prostu, aby franczyza rozpoznała, że ​​różnorodność ma różne kształty i rozmiary.

Bardziej ciężki na kawalerze

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button