Rozrywka

„Ognista wyspa” Hulu to najbardziej gejowski film oparty na dotychczasowej powieści Jane Austen

Kiedy postać z filmu z 2022 r. mówi „bardzo szorstko, Tai” w swobodnej rozmowie, po prostu wiesz, że jest przeznaczony do bycia kultowym klasykiem. Film, o którym mowa, z wspomnianą linią Clueless, to Hulu’s Fire Island, czyli queerowa letnia komedia romantyczna z naszych marzeń. Reżyser Andrew Ahn (Spa Night) — pasjonujący się tworzeniem autentycznych, queerowych filmów azjatyckich — Fire Island śledzi grupę gejów, którzy każdego lata podróżują do nowojorskich Fire Island Pines po spotkaniu w „przeklętym miejscu na brunch”, w którym pracowali. dekadę wcześniej.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Chłopcy spotykają się ze swoją lesbijską Good Judy o imieniu Erin – graną oczywiście przez legendarną Margaret Cho – która uzupełnia ich małą wybraną rodzinę. Chociaż ponownie spotykają się w nowojorskim modnym miejscu, by bawić się i przeżywać to jako swoje najprawdziwsze, queerowe ja, nie są to tylko tęcze i jednorożce. „Nie mogę uwierzyć, że znowu mnie do tego namówiłeś. Przychodzę tutaj [and] Po prostu czuję się śmiertelnie samotny” – mówi beznadziejny romantyczny Howie w zwiastunie.

A ponieważ kłopoty finansowe Erin mogą zmusić ją do porzucenia swojego domu na plaży, może to być ostatnie spotkanie gangu z Fire Island. Chociaż ta Fire Island może wydawać się jak każda inna cudownie inkluzywna współczesna komedia, w rzeczywistości jest cudownie inkluzywną współczesną komedią opartą na powieści Jane Austen. Zgadza się, trwa to po filmach z końca lat 90. i początku XXI wieku, takich jak Clueless i Bridget Jones’s Diary. Więc na której z jej książek jest on oparty?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą.Źródło: „Wyspa ognia” HuluHulu w dziwny sposób prezentuje „Duma i uprzedzenie” Jane Austen.

„To powszechnie uznana prawda, że ​​samotnemu mężczyźnie, który ma szczęście, musi brakować żony” – oznajmia na początku filmu główny bohater Noah (Joel Kim Booster), od razu wyśmiewając dziwaczny sentyment. , jak szczegółowo opisano w przeglądzie Siddhanta Adlakha z IGN. Z sarkazmem widocznym w jego otwarciu (który jest słynnym początkiem powieści Jane Austen), jasne jest, że Fire Island zabrała twórczą swobodę dzięki Dumie i uprzedzeniu, czyniąc ją świeżą, postępową i wręcz zabawną.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Recenzja IGN dalej opisywała bohatera Noah jako „bardziej zgryźliwą i wojowniczą Elizabeth Bennet”, a jego ukochanego Willa (Conrad Ricamora) jako „równie gryzącego Fitzwilliama Darcy”.

Zabawnie, prymitywne zdanie Darcy’ego o Elizabeth – „Ona nie jest wystarczająco przystojna, by mnie kusić” – rodzi paskudną wersję Willa o Noah: „Nie jest wystarczająco gorący, by być tak irytującym”. Chociaż Duma i uprzedzenie nie zawiera żadnych Speedo ani neonowych trykotów (może powinniśmy wrócić i upewnić się), Fire Island wydaje się pozostawać wierna tematom książki dotyczącym klasy, rodziny i, cóż, dumy i uprzedzeń. I nie, niekoniecznie chodziło nam o gejowską dumę, ale jeśli but pasuje!

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą Komicy tacy jak Bowen Yang, Margaret Cho i Joel Kim Booster tworzą przezabawną obsadę.

Nie tylko fabuła i scenariusz – napisany przez gwiazdę Joel Kim Booster (Singled Out) – wciągają nas, ale obsada jest niesamowita, różnorodna i po prostu sympatyczna. Komik i aktorka Margaret Cho — która sama jest panseksualna — nie wymaga przedstawiania, ponieważ jej wkład w filmy, telewizję i komedie stand-up od dziesięcioleci budził radość.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Bowen Yang został zatrudniony jako scenarzysta w 44. sezonie SNL, występując nawet jako Kim Jong-un w trakcie sezonu. Został stałym członkiem obsady w 2021 roku. Nie tylko to, ale fani Awkwafina Is Nora From Queens rozpoznają go jako Edmunda. Joel Kim Booster jest najbardziej znany ze swojej stand-upowej komedii (w 2017 roku został uznany za jednego z „20 Comedians You Should and Will Know” Vulture) i pracy za kulisami jako producent. Wystąpił w programach Comedy Central The Half Hour i History of Swear Words na Netflix.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Bowen Yang (@fayedunaway)

Większość członków obsady Fire Island (jeśli nie wszyscy) to członkowie społeczności LGBTQ+. W obsadzie znaleźli się także Zane Phillips (Legacies), Matt Rogers (Q-Force), James Scully (Straight Up) i Nick Adams (Anglik w Nowym Jorku).

Premiera Fire Island w piątek 3 czerwca 2022 roku na Hulu.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button