Rozrywka

„Okropny błąd” Putina zdał sobie sprawę z tego, że przestraszeni i głodni żołnierze opuszczają linię frontu

Przechwycone rozmowy telefoniczne ujawniają gwałtowny spadek morale wśród rosyjskich żołnierzy na Ukrainie, a jeden z nich przyznaje, że cały jego oddział był stale pijany, aby poradzić sobie ze strachem przed śmiercią.

W rozmowie telefonicznej przechwyconej przez ukraińskie tajne służby, która była nadawana przez ukraiński serwis informacyjny Hromadske Radio, jeden z rosyjskich bojowników mówi swojej żonie, że ogromna liczba mężczyzn prosiła o pozwolenie na powrót do Rosji „z powodów rodzinnych”, tylko po to, by napisać pod zwolnienie na stałe po powrocie do domu.

Mówi, że ze wszystkich ludzi, z którymi wysłał „zostało tylko sześciu. Nikt nie wraca, wszyscy są zwalniani, wszyscy się zwijają.”

CZYTAJ WIĘCEJ: Wielka Brytania „przestanie istnieć” po tym, jak Rosja rozbije wyspę na kawałki podczas III wojny światowej, ostrzega sojusznik Putina

Niektórzy prorosyjscy separatyści zostali wysłani na „misje samobójcze” przy minimalnym szkoleniu (Zdj .: REUTERS)

Cała jednostka mocno pije, żeby poradzić sobie ze stresem walki: „Ja walim [drunk] żołnierz powiedział do żony: „bo się boję. Wszystko tu wali.”

Premier Boris Johnson mówi, że siły inwazyjne Putina wkrótce wyczerpią się: „Nasza służba wywiadu obronnego uważa, że ​​w ciągu najbliższych kilku miesięcy Rosja może dojść do punktu, w którym nie ma już żadnego impetu naprzód, ponieważ wyczerpała swoje zasoby. ”

Admirał Sir Antony David Radakin, najwyższy rangą brytyjski oficer wojskowy, dodał, że inwazja Władimira Putina na Ukrainę była „straszliwym błędem” i chociaż walki jeszcze się nie skończyły, Rosja już „strategicznie przegrała” wojnę.

Rosyjski sprzęt był nękany awariami i brakami części zamiennych (zdjęcie: REUTERS) Czytaj więcej Powiązane artykuły Czytaj więcej Powiązane artykuły

Siłom inwazyjnym rozpaczliwie brakuje zapasów. Nawet na początku wojny pojawiły się doniesienia, że ​​rosyjscy żołnierze błagają miejscowych o jedzenie, a nawet jedzą bezpańskie psy, gdy mają już dość racji.

Rosja również ma mało siły roboczej i walczy o pozyskanie wystarczającej liczby zastępców, aby pokryć swoje straty.

„Porwani” ukraińscy poborowi są podobno zmuszani do obsadzenia rosyjskich frontów jako „mięsa armatniego” przeciwko własnemu krajowi.

Członkowie służby wojsk prorosyjskich kontrolują wyrzutnię przeciwpancerną AT4 ukraińskich sił zbrojnych (Zdj .: REUTERS)

Prorosyjscy separatyści w Donbasie są także sprowadzani do ataku na Ukrainę, nawet jeśli nie mają przeszkolenia wojskowego.

Jeden ukraiński żołnierz, w rozmowie z Telegraph, powiedział, że bojownicy wysyłani na „misje samobójcze” wydawali się być „na haju” w walce.

Na początku wojny większość ekspertów spodziewała się, że Rosja przetoczy się przez Ukrainę w ciągu kilku dni, ale według jednego z ekspertów wojna obecnie przekształciła się w „stan wyczerpania”.

Ekspert ds. Rosji Anders Aslund powiedział Słońcu: „W ciągu 100 dni wojna znajduje się w sytuacji patowej. Ukraina ma wszystkich żołnierzy, których może potrzebować, może zmobilizować do miliona ludzi.

CZYTAJ DALEJ:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button