Rozrywka

– On nie jest Latynosem! John Leguizamo, Ana Navarro i Jeff Torres krytykują Jamesa Franco za grę Fidela Castro

Obsadzenie Jamesa Franco jako Fidela Castro w „Alinie z Kuby” wywołało oburzenie w mediach społecznościowych. Aktor zagra kubańskiego rewolucjonistę w nadchodzącym filmie niezależnym o swojej córce Alinie Fernandez, ogłoszonym w czwartek, 6 sierpnia. Franco ma żydowskie, portugalskie i szwedzkie pochodzenie i urodził się w Palo Alto w Kalifornii.

REKLAMA

Aktor John Leguizamo, zagorzały zwolennik większej reprezentacji Latynosów w Hollywood, zabrał się na Instagram, by powalić Franco i Holywooda w ogóle. „Jak to się jeszcze dzieje? Jak Hollywood nas wyklucza, ale kradnie też nasze narracje? Koniec z zawłaszczaniem Hollywood i serpentyn! Bojkot! Dodając, że byłoby „poważnie trudne” reprezentowanie Castro „bez wyolbrzymiania”, gwiazda „Encanto” powiedziała: „Nie mam problemu z Franco, ale on nie jest Latynosem!”

REKLAMA

POWIĄZANE ARTYKUŁY

„Nie martw się kochanie”: Harry Styles spędził TRZY godziny na makijażu, aby pokryć ponad 60 tatuaży do scen seksu w filmie

REKLAMA

„Prey”: Czym Predator w filmie Hulu różni się od wcześniejszych wersji?

Główny producent John Martinez O’Felan stwierdził w ogłoszeniu castingu, że Franco miał „najbliższe podobieństwo twarzy” do „całych szeregów aktorów z latynoskimi korzeniami w Hollywood”. „Aby dotrzeć do tak trudnego wyglądu do obsadzenia, użyliśmy starożytnej galicyjskiej heraldyki Fidela Castro jako naszego głównego kompasu, a następnie przeczesaliśmy całe szeregi aktorów z latynoskimi korzeniami w Hollywood, aby znaleźć kogoś, kto ma podobną strukturę twarzy” powiedział Termin.

REKLAMA

„Prowadząc dokładne poszukiwania naszych nadziei przez oko hiszpańskiej i portugalskiej genealogii, którą posiadali Galicyjczycy, odkryliśmy, że James miał zdecydowanie najbardziej zbliżony wygląd twarzy do czołowych aktorów naszej branży, co oznacza, jego akcent postaci, a my mielibyśmy oszałamiające dopasowanie na ekranie, aby zaintrygować publiczność i ożywić historię z prawdziwą wizualną integralnością” – powiedział dalej.

REKLAMA

Współprowadząca „Widok” Ana Navarro-Cárdenas wyraziła krytykę Leguizamo. „Chciałabym myśleć, że żaden latynoski aktor wart swojej soli nie zapisałby się, by zagrać i wyolbrzymiać morderczego dyktatora, który terroryzował Kubańczyków przez sześć dekad” – skomentowała jego post. „Z obu powodów, które wymieniłeś, przyłączam się do bojkotu”.

W serii tweetów Jeff Torres, latynoski aktor, który ostatnio wystąpił w „Night Sky” i „SWAT”, zatrzasnął casting. „Idę na przesłuchanie do innego typowego, latynoamerykańskiego dilera narkotyków, a James Franco jest martwy, grając Fidela Castro. Latynosi robią się brudne tu i wszędzie. Cholera lol”, napisał na Twitterze. „Wyobraź sobie kubański akcent Jaime Francó (wcześniej James Franco). Wyobraź sobie, że mówi coś po hiszpańsku – kontynuował. „To najlepszy artykuł na @TheOnion w historii. Tylko że to jest prawdziwe.

REKLAMA
REKLAMA


W innym tweecie Cat Cardenas, latynoska pisarka i fotografka, odniosła się do powrotu Franco z czteroletniej przerwy aktorskiej po wielu zarzutach o niewłaściwe zachowanie seksualne w 2018 i 2019 roku. „LMAO James Franco powraca, grając kubańskiego dyktatora? Podczas gdy rzeczywiste filmy/programy telewizyjne prowadzone przez Latinx są słabo promowane i anulowane? Prawie musisz się śmiać!” Ona napisała.

REKLAMAReżyser Lucia Suarez Sang również uderzyła Franco, napisał: „To jest jak uderzenie w twarz dla całej ciężkiej pracy tak wielu latynoskich aktorów. I wiem, że to nic nowego i będzie się powtarzać, ale to jest po prostu takie frustrujące”. . „Ale też… Są niesamowici aktorzy latynoscy, którzy byliby DUŻO lepiej dopasowani niż James Franco… wybierz jednego z nich!”, dodał.

REKLAMAW innym tweecie dziennikarz Geraldo Rivera napisał: „James Franco jest wspaniałym aktorem, ale John ma rację. Jest wielu latynoskich mężczyzn idealnych do tej roli (chociaż Patty LuPone i Madonna były wiarygodnymi Evitą). go, Castro jest jednym z najważniejszych graczy w historii Ameryki Łacińskiej”.

REKLAMAREKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button