Rozrywka

„On tak nie stoi”: królewski portret Kate Middleton i Williama rozczarowuje fanów

Kate Middleton i książę William złożyli niespodziewaną wizytę w muzeum w Cambridge, aby odsłonić nowo oddany królewski portret. Oszałamiający obraz jest pierwszym z nich namalowanym razem. Na obrazie Kate ma na sobie szmaragdowozieloną suknię Vampire’s Wife, którą nosiła podczas wizyty w Irlandii w 2020 roku, podczas gdy William ma na sobie czarny garnitur z białą koszulą i niebieskim krawatem. Obraz, namalowany przez wielokrotnie nagradzanego artystę Jamiego Coretha, został zamówiony w zeszłym roku jako prezent dla mieszkańców Cambridgeshire i będzie eksponowany w uniwersyteckim Muzeum Fitzwilliam przez następne trzy lata. Coreth stwierdził, że na obrazie dążył do zachowania równowagi między życiem publicznym i prywatnym Kate i Williama. Starał się wtopić ceglane budynki z tła Cambridge w kolory i tonacje portretu.

Na grafice przedstawiono sześciokątny element architektoniczny, który jest obecny w wielu budynkach w mieście uniwersyteckim. Tymczasem Kate i William pochwalili pracę artysty, gdy spotkali się z nim podczas odsłonięcia. William żartował, że arcydzieło jest dość duże i powiedział, że jest niesamowite.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

10. rocznica Prince William i Kate Middleton: spojrzenie na ich kultowe i prawdziwie KRÓLEWSKIE momenty

Bezinteresowny prezent księcia Harry’ego dla Kate Middleton i księcia Williama był pewną pamiątką od matki Diany

Różnorodne opinie

Nowy portret królewski otrzymał mieszane recenzje w mediach społecznościowych, a wielu użytkowników nazywało go „rozczarowującym” i „stratą farby i czasu”. Jedna osoba napisała: „Tak przygnębiające. I na co oni patrzą?!” „Wygląda na znudzoną, a on wygląda na wściekłego” – dodał inny. „Ten portret przypomina mi tę starą bajkę o malarzu, który nie ścina głowy jak inni, malując tylko profil jednookiego króla. W przeciwieństwie do Harry’ego, William nie jest taki chudy, jego garnitury nie są tak nowoczesne, łysy – zauważyła jeszcze inna osoba. Wielu w mediach społecznościowych kpiło również z innej pary królewskiej, Harry’ego i Meghan, gdy jedna osoba napisała: „Harry i Meghan nigdy nie mogliby być tak dobrzy”. „Walka o bycie Harrym i Meghan trwa nadal”. jeszcze inna osoba zauważyła.

Książę William, książę Cambridge i Katarzyna, księżna Cambridge odwiedzają Fitzwilliam Museum Cambridge, gdzie para królewska oglądała swój portret namalowany przez artystę Jamiego Coretha podczas oficjalnej wizyty w Cambridgeshire 23 czerwca 2022 w Cambridge w Anglii. (Zdjęcie: Paul Edwards – WPA Pool/Getty Images)

Jednak niektórym podobał się portret. Jedna osoba napisała: „Są razem urocze”. „Właściwie to bardzo dobry portret, co jest trudną sztuką. Może to dzielić, ale to uchwyciło ducha pary, oddanie służbie jako obowiązek i bliskość ich związku jako pomocników. Jest jednym z najlepszych” – dodał inny. „Co za portret! Gratulacje dla artysty, bardzo utalentowanego!” jeszcze inna osoba zauważyła.

Książę William, książę Cambridge i Katarzyna, księżna Cambridge odwiedzają Fitzwilliam Museum Cambridge, gdzie para królewska oglądała swój portret namalowany przez artystę Jamiego Coretha podczas oficjalnej wizyty w Cambridgeshire 23 czerwca 2022 w Cambridge w Anglii. (Zdjęcie: Paul Edwards – WPA Pool/Getty Images)

Coreth określił tę komisję jako „najbardziej niezwykły przywilej w moim życiu”. „Chciałem pokazać Ich Królewskie Wysokości w sposób, w którym wydawali się zarówno zrelaksowani i przystępni, jak i eleganccy i dostojni. Ponieważ jest to pierwszy portret przedstawiający ich razem, a szczególnie w czasach, gdy byli Księciem i Księżną Cambridge, Chciałem, aby obraz wywoływał poczucie równowagi między ich życiem publicznym i prywatnym” – powiedział.

Chociaż jest to pierwszy oficjalny wspólny portret pary, wcześniej pojawiły się w kilku dziełach sztuki. Pierwszy oficjalny portret Kate powstał w 2012 roku, namalowany przez artystę Paula Emsleya dla National Portrait Gallery. William i Harry zostali wcześniej zobrazowani razem na grafice z 2009 roku autorstwa Nicky’ego Phillipsa. Oprócz wypożyczenia do Narodowej Galerii Portretów w 2023 r., aby upamiętnić jej ponowne otwarcie, ten nowy przedmiot będzie wystawiany w 200-letnim Muzeum Fitzwilliams przez trzy lata.

Kate i William po raz pierwszy spotkali się w Cambridge na Uniwersytecie St Andrews, gdzie studiowali historię. Jednak później William przeszedł na geografię, przyznając, że zmienił kursy, ponieważ znudziły mu się wykłady. Wyznał: „Studiowałem trochę historii sztuki na uniwersytecie, musiałem z tego zrezygnować. Zasypiałem na wykładach. Straszny. Zrobiliśmy dużo renesansu, co było niesamowite, ale kiedy weszliśmy do sztuki nowoczesnej, zacząłem trochę drzemać”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button