Rozrywka

Operacja utrudniająca wysiłki Knicksa, by zająć się Skrzydłem Weteranów: Raport

Strażnik Getty Dallas Mavericks, Jalen Brunson, chce jeździć wokół Aleca Burksa z New York Knicks.

Począwszy od czwartkowego draftu NBA, New York Knicks jest jednym z bardziej aktywnych zespołów w stowarzyszeniu, jeśli chodzi o podejmowanie głównych ruchów w składzie.

Nie jest tajemnicą, że klub pożąda strzelca Mavsa i przyszłego wolnego agenta Jalena Brunsona. Jednak scenariusze podpisywania i handlu z Dallas mogą być niewykonalne, więc Nowy Jork dąży do wypłacenia znacznej kwoty pensji – być może nawet 25 milionów dolarów – ze swoich ksiąg, aby wprost podpisać z nim kontrakt.

W tym celu Alec Burks uważa się za kluczowego gracza w procesie Knicks. W końcu skrzydło weteranów jest na uczciwej umowie, płacąc mu 10 milionów dolarów w przyszłym sezonie, która służy również jako wygasająca umowa (jest tam opcja drużynowa na 2023-24).

Według Freda Katza z The Athletic, zespół Knicks aktywnie próbuje pozbyć się Burksa. Wydaje się jednak, że w jego rozładowaniu jest co najmniej jedna przeszkoda do pokonania.

Burks miał operację poza sezonem PlayAlec Burks 2021-2022 Najważniejsze informacje | New York KnicksAlec Burk najlepsze wydarzenia z sezonu 2021-22.2022-05-06T20:37:36Z

Jak poinformował Katz po raz pierwszy, Burks przeszedł operację stopy wcześniej w tym sezonie poza sezonem i oczekuje się, że będzie gotowy na obóz treningowy. Ze swojej strony, Stefan Bondy z The New York Daily News przekazał, że procedura miała miejsce wkrótce po zakończeniu kampanii Knicks 2021-22.

Mimo korzystnego harmonogramu — nie mówiąc już o pożądanym kontrakcie Burksa — Katz mówi, że operacja „na pewno wpływa na jego wartość” na rynku handlowym. A biorąc pod uwagę jego historię, nietrudno zrozumieć, dlaczego.

Podczas jego raczkujących dni w Jazz, niegdyś obiecująca kariera Burksa została przerwana, po części z powodu pary kontuzji kostki i stopy w 2015 i 16 roku.

Grając w wyróżnionej roli w Utah, były numer 12 w klasyfikacji generalnej zdobywał średnio ponad 13 punktów na mecz przez trzy lata, począwszy od 2013-16, przed wspomnianymi wcześniej niepowodzeniami. Później powrót do poprzedniego poziomu zajęłoby mu cztery lata i wiele zmian w zespole.

Otrzymuj wszystkie najnowsze wiadomości, analizy i treści wirusowe Knicks! Śledź stronę Heavy on Knicks na Facebooku!

Śledź Grubego na Knicks!

Burks został błędnie wyemitowany jako PG w zeszłym sezonie

Dla niektórych Burks jest symbolem postrzeganej przez Toma Thibodeau niechęci do przyjęcia przyszłości i faktycznego rozwijania młodych perspektyw Knicksów.

Kiedy eksperyment Kemba Walker nie powiódł się i miał okazję przekazać klucze Immanuelowi Quickleyowi lub Deuce McBride jako nowy punkt wyjścia, Thibodeau zamiast tego wybrał Burksa, skrzydło o długości 6 stóp i 6 stóp. Chociaż weterynarz zrobił kilka dobrych rzeczy w tej roli, ruch stał się bardziej drapieżnikiem w miarę upływu czasu.

W ciągu 44 meczów jako starter 30-latek zanotował linię 13-6-4 i strzelił 39,1% z głębokości. Jednak był również ogólnie strzelcem poniżej 40% i bardzo wyraźnie nie był naturalnym rozgrywającym. Co więcej, Quickley był prawdopodobnie najbardziej produktywnym graczem w Nowym Jorku w całej rozciągłości.

Jak można się było spodziewać, Burks był najbardziej skuteczny jako gracz ofensywny, kiedy służył w swoim naturalnym miejscu jako skrzydło drugorzędne w zeszłym sezonie. W tej roli prawdopodobnie ma pewien urok poza aspektem finansowym dla rywalizujących drużyn, które chcą wzmocnić swoje ławki.

CZYTAJ DALEJ:

Więcej Heavy on Knicks News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button