Rozrywka

Oprawca umiera w celi po tym, jak strażnicy więzienni czekali 14 minut na wezwanie karetki

Odurzony narkotykami bandyta, który torturował studenta podczas pięciogodzinnego napadu, zmarł w więzieniu po tym, jak strażnicy nie wezwali od razu karetki pogotowia.

Lee Thomas, lat 37, został skazany na 14 i pół roku więzienia po zażyciu narkotyków i piciu nielegalnego domowego alkoholu przed wyrządzeniem „poważnej krzywdy psychicznej” swojej ofierze w lipcu 2017 r., donosi ECHO.

Brutal zmarł zaledwie kilka miesięcy po odbyciu wyroku w HMP Garth w Leyland w Lancashire, ale nowy raport ujawnił szereg błędów podczas jego śmierci 2 lutego 2019 r.

CZYTAJ WIĘCEJ: Bogaci Brytyjczycy zamknięci w afrykańskim więzieniu „piekielnej dziury” z 200 niebezpiecznymi więźniami

Rzecznik Praw Obywatelskich ds. Więziennictwa i Probacji (PPO) zaatakował „niedopuszczalne” opóźnienie między pierwszym sygnałem, że coś jest nie tak z Thomasem a więzieniem dzwoniącym pod numer 999.

Thomas nie był od razu objęty pomocą, gdy źle się czuł w celi więziennej (Zdjęcie: MSM) Przeczytaj więcej pokrewnych artykułów Czytaj więcej powiązanych artykułów

W dniu swojej śmierci Thomas został zamknięty w swojej celi o zwykłej godzinie 17:00, ale o 19:53 funkcjonariusz patrolu zauważył, że leżał zgarbiony na krześle i nie odpowiadał, gdy próbowała z nim porozmawiać.

Funkcjonariusz więzienny wezwał kolegę o pomoc, ale żaden z nich nie otworzył celi i zamiast tego poprosił o pomoc przez radio.

Raport PPO odnotował, że upłynęło siedem minut, zanim zespół interwencyjny otworzył drzwi celi, gdzie stwierdzili, że miał wymioty w ustach, nie oddychał i miał słabe tętno.

Zespół skontaktował się przez radio z więziennym pokojem kontrolnym, prosząc o karetkę, ale operator źle usłyszał ich prośbę i wezwał ją dopiero o 20.07, kiedy pielęgniarka z personelu poprosiła ponownie.

Giovanni Mercuri, lat 32, został również zamknięty za włamanie i oszustwo (Zdjęcie: Liverpool Echo) Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Raporty toksykologiczne wykazały, że Thomas miał w organizmie niebezpieczny koktajl leków na receptę, „substancji psychoaktywnych” i alkoholu, chociaż medyczna przyczyna jego śmierci nie została ustalona.

Sąd dowiedział się, jak Thomas i inny nieznany mężczyzna, nazwany w sądzie jako Michael Andrews, wpadli na 26-letnią ofiarę w Kensington we wczesnych godzinach 15 lipca 2017 r.

Student był na wieczorze, ale opuścił swój dom w Elm Vale Road w Fairfield, zamierzając iść do McDonald’s po jedzenie, kiedy Thomas namówił go, by przyłączył się do spotkania w jego mieszkaniu w Holt Road w Kensington.

Jednak Louise McCloskey, oskarżyciel, powiedziała w sądzie: „W środku nie było picia, nie było rozmowy, drzwi były zamknięte, a Lee Thomas założył kaptur, wyciągnął metalowy pręt i powiedział (ofiarze)” „Umrzesz teraz, kolego”.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Przerażona ofiara powiedziała, że ​​ma w portfelu tylko 30 funtów i zaoferowała je swoim oprawcom, ale Thomas powiedział, że chcą 1000 funtów albo go zabiją. Thomas i Andrews następnie rozebrali go do naga, zawiązali mu oczy koszulką, związali mu ręce i uderzyli go nieznanymi przedmiotami.

Jego portfel, klucze i karty zostały skradzione z jego ubrania i grożono mu, dopóki nie poda swojego adresu. Musiał też zadzwonić do kuzyna z prośbą o wpłacenie pieniędzy na jego konto bankowe.

Uczeń, który jest czarny, został przeniesiony do innego pokoju i rzucony na łóżko, gdzie został poddany nikczemnej przemocy na tle rasowym i powiedziano mu, że nóż będzie „wsadził mu w dupę”.

Niedługo po jego przybyciu do mieszkania Thomasa przybył trzeci mężczyzna, wówczas 32-letni Giovanni Mercuri.

Aby uzyskać więcej szokujących historii z Daily Star, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj

Mimo że później twierdził, że „przeprasza” za ofiarę, Mercuri zgodził się pójść z Thomasem i działać jako obserwator, podczas gdy Thomas włamał się do domu ofiary, kradnąc iPada i laptop zawierający ważne prace związane z jego studiami.

Następnie para wróciła na Holt Road, a Thomas kontynuował kampanię terroru, która osiągnęła nowe, złowrogie poziomy.

Pani McCloskey powiedziała w sądzie: „[The victim] przypomniał sobie, że coś takiego jak olej wylano na jego plecy i dźwięk zapalniczki ze słowami „po prostu go spalmy i zostawmy tutaj”.

Thomas został skazany na przedłużony wyrok 14 i pół roku więzienia, z dodatkowymi 3,5 roku na licencji, w Liverpool Crown Court w lutym 2018 roku po przyznaniu się do rozboju i włamania.

CZYTAJ DALEJ

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button