Rozrywka

„Ostatnia runda oklasków”: legenda Broadwayu i zmysłowa piosenkarka R&B Marva Hicks nie żyje w wieku 47 lat

NEW YORK CITY, NEW YORK: Ikona Broadwayu i piosenkarka R&B Marva Hicks, trzykrotna laureatka nagrody Helen Hayes, zmarła w piątek, 16 września 2022 r., w Nowym Jorku. Miała 47 lat. Tragiczna wiadomość została ogłoszona przez jej rodzinę.

REKLAMA

Jej mąż Akwasi Taha powiedział w oświadczeniu: „Miłość, którą miała do męża, rodziny, przyjaciół i społeczności rozrywkowej nie znała granic. Byliśmy głęboko poruszeni niesamowitym wylewem miłości. Dziękuję za współczucie i modlitwy”. Według magazynu Ebony, Hicks, urodzona w Wirginii, była kochana za „potężny, wyraźny i zmysłowy” głos. Pod koniec lat 80. podpisała kontrakt z Polydor i była legendą społeczność teatralna. Hicksowi przypisuje się występy na broadwayu „Motown”, „Król lew”, „Caroline or Change” i „Lena Horne: The Lady at Her Music”.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zginęła Nichelle Nichols? 89-letnia aktorka „Star Trek” była jedną z pierwszych czarnoskórych kobiet w telewizji

Jak zginął Luke Bell? 32-letni piosenkarz i autor tekstów country, znaleziony martwy tydzień po zgłoszeniu zaginięcia

REKLAMA

Chociaż przyczyna jej śmierci nie została ujawniona, raporty mówią, że nie miała żadnych poważnych chorób, więc jej nagła śmierć była dość szokująca.

Po wydaniu debiutanckiego albumu studyjnego „Marva Hicks” w 1991 roku, jej singiel „Never Been in Love Before” stał się hitem, trafiając do pierwszej dziesiątki tego roku. Hicks podróżował także po świecie i śpiewał w duetach z Michaelem Jacksonem i Stevie Wonderem. Wystąpiła także w różnych filmach i programach telewizyjnych, w tym w „Star Trek”, „LA Law” i „Mad About You”.

REKLAMAJej przyjaciele i koledzy zabrali go na Twittera, aby złożyć kondolencje. Aktorka teatralna Felicia Bosewell napisała na Twitterze „Marva Hicks. Prawdziwa legenda”. Aktorka Lorraine King napisała na Twitterze: „RIP Marva Hicks Taka utalentowana dama, za którą będzie nam smutno brakować”. Jedna z jej drogich przyjaciółek Holly Robinson Peete napisała na Twitterze: „Pamiętając moją przyjaciółkę piosenkarkę, kompozytorkę, aktorkę i gwiazdę #Broadway Marva Hicks. Wysyłanie modlitw do jej kochającego męża Akwasi Taha- (mojego kumpla ze studiów) i do wszystkich, którzy kochali Marvę… My będzie za tobą tak bardzo tęsknić. Spoczywaj w niebiańskim pokoju, siostro. ”. Aktor Stevie Rosen napisał na Twitterze: „Runda braw dla jedynej i jedynej Cudownej Marvy Hicks. To był zaszczyt wygrzewać się w jej blasku i świadczyć o jej wspaniałym talencie Przesyłając miłość i pocieszenie rodzinie i przyjaciołom, których tak bardzo ceniła”.

REKLAMA
REKLAMA


Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button