Rozrywka

Ostrzeżenie dla użytkowników iPhone’a i Androida w związku z wiadomością oszusta, która twierdzi, że pochodzi z Apple Pay

NIEKTÓRZY użytkownicy iPhone’a i Androida otrzymywali ostatnio alerty z czegoś, co wydaje się być Apple Pay, chociaż eksperci ostrzegają, że jest to oszustwo, aby zdobyć pieniądze.

Według Yahoo! Finanse.

1

Następnie kieruje ich do kliknięcia podanego linku jako jedynego rozwiązania, aby anulować zawieszenie usługi Apple Pay.

Eksperci zauważają, że takiemu przekazowi z pewnością nie należy ufać, a konsumenci nie powinni podawać żadnych danych osobowych ani klikać linku.

W rzeczywistości istnieje kilka kluczowych wskaźników, które pokazują, że tekst zawieszenia Apple Pay jest oszustwem, zgodnie z oficjalną odpowiedzią wsparcia Apple na takie teksty.

1. Numer telefonu nie należy do Apple

Komunikat o zawieszeniu Apple Pay, który obecnie krąży na różnych iPhone’ach i urządzeniach z Androidem, wydaje się pochodzić z losowej liczby.

Firma Apple zmusiła do „opóźnienia” poważnej aktualizacji jednego ze swoich gadżetów, twierdzi znawca
Apple ujawnia „łatwy plan” rozwiązywania problemów i to tylko trzy kroki

Zgodnie ze Wsparciem Apple zwykle pojawia się wszelkie wsparcie Apple lub oficjalny kontakt z firmy z danymi kontaktowymi firmy.

Jest to natychmiastowa czerwona flaga, na którą użytkownicy powinni zwracać uwagę w każdej wiadomości, która mówi, że są Apple.

2. Jeśli klikniesz link, nie przeniesie Cię on do witryny Apple

Jeśli użytkownicy iPhone’a i Androida mimo wszystko klikną łącze, zaleca się sprawdzenie, czy adres przeniósł Cię do witryny Apple, czy nie, według Yahoo! Finanse.

Jest to kolejny natychmiastowy znak ostrzegawczy, który użytkownicy powinni natychmiast rozpoznać, jeśli zdarzy im się kliknąć łącze w tekście zawieszenia Apple Pay.

3. Proszą o Twoje dane osobowe lub finansowe

Ponownie, jeśli już kliknąłeś link i sprawdzasz wiadomość pomimo innych początkowych sygnałów ostrzegawczych, powinien być taki, który Cię zatrzyma.

Jeśli link prosi o podanie informacji finansowych lub osobistych, należy to potraktować jako natychmiastowy znak ostrzegawczy, aby się wydostać.

Oto cel oszustw, phishingu i smishingu — wyłudzenie od Ciebie pieniędzy i danych osobowych.

„Wyłudzanie informacji” ma miejsce, gdy oszuści próbują uzyskać dane osobowe z mediów społecznościowych i kont e-mail użytkowników.

Wiadomość o zawieszeniu Apple Pay wali — gdy oszuści próbują uzyskać dane osobowe za pomocą SMS-ów i SMS-ów, donosi Yahoo! Finanse.

4. Jeśli nie masz pewności, zawsze skontaktuj się z działem obsługi klienta Apple

Apple zaleca, aby w takiej sytuacji skontaktowanie się z obsługą klienta lub nawet zgłoszenie możliwej fałszywej wiadomości to najlepsza droga.

Fani Kardashian mówią to samo o rozstaniu Kima i powitaniu dziecka przez Khloe
Jestem ekspertem od ekonomii - szczegóły etykiety, których należy szukać, aby pokonać skurczenie

Będą mogli od razu poinformować użytkowników, jeśli wyślą im wiadomość o swoim Apple Pay lub ogólnie potwierdzą, co się dzieje z ich kontem.

Tak czy inaczej, ogólna rada giganta technologicznego polega na tym, aby zwracać uwagę na sposób, w jaki prezentowane są komunikaty, takie jak ostrzeżenie o zawieszeniu Apple Pay.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button