Rozrywka

Ostrzeżenie, że miganie tyłka budowniczego w palącym letnim słońcu może zabić

Brytyjscy pracownicy budowlani zostali ostrzeżeni, że błyskanie tyłka budowniczego w słońcu może zabić

Ponieważ prognozy przewidują rekordowe temperatury w Wielkiej Brytanii tego lata – a bukmacherzy twierdzą, że mogą przekroczyć 40 stopni – zaleca się, aby pracownicy na zewnątrz zakrywali się, aby chronić się przed śmiertelnymi skutkami promieniowania UV.

CZYTAJ WIĘCEJ: Brytyjczycy nastawiają się na „cieplejsze niż przeciętne” lato jako gorące zaklęcie, które powrócą w przyszłym tygodniu

Dwa miliony budowniczych tego narodu należą do najbardziej zagrożonych, ponieważ pozostanie w cieniu jest dla nich prawie niemożliwe.

I bez względu na to, jak bardzo starają się zakryć jedną część ciała, ma tradycyjny zwyczaj zerkania na zewnątrz – i trudno do niego dotrzeć z filtrem przeciwsłonecznym.

Włóczędzy budowniczych są gorącym punktem dla urzędników BHP i szefów firm budowlanych, którzy udzielają porad, jak unikać nadmiernej ekspozycji.

Promienie UV mogą być potencjalnie śmiertelne w letnim upale (Zdj .: Getty Images/iStockphoto) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Według BHP promieniowanie UV należy traktować jako zagrożenie zawodowe dla osób pracujących na zewnątrz”.

Ostrzega robotników budowlanych, aby nie nosili topu i nosili kapelusz z szerokim rondem, który zakrywa uszy i kark.

W miarę możliwości powinni pozostawać w cieniu „w czasie przerw i lunchu, pić dużo wody, aby uniknąć odwodnienia, i nakładać co najmniej 15-krotny filtr przeciwsłoneczny na odsłoniętą skórę”.

Według Instytutu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy 1700 osób rocznie jest diagnozowanych z rakiem skóry jako bezpośrednim skutkiem przebywania na słońcu w pracy.

Spośród tych przypadków 60 kończy się śmiercią, a 44% zgonów ma miejsce w branży budowlanej.

Trzymaj to zakryte i powinieneś być w porządku (Zdjęcie: Getty Images / iStockphoto) Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Jednak ankieta przeprowadzona przed pandemią przez producenta produktów do pielęgnacji skóry SC Johnson Professional wykazała, że ​​tylko jeden na czterech pracowników pracujących na zewnątrz używał kremu przeciwsłonecznego w pracy – choć większość nakładała go na wakacjach.

Według magazynu Safety & Health Practitioner: W przypadku pracowników budowlanych ryzyko jest nawet wyższe niż przeciętnego pracownika na zewnątrz, gdy promieniowanie UV odbija się od betonu, trawy i gleby. Świeży śnieg może nawet podwoić ekspozycję człowieka na promieniowanie UV”.

Jason Poulter, krajowy urzędnik ds. budownictwa w związku zawodowym Unite, powiedział, że budowlańcy pracują przez długie godziny „i absolutnie konieczne jest, aby podczas upałów pracodawcy podjęli dodatkowe środki w celu zapewnienia im dobrego samopoczucia”.

Takie środki powinny obejmować dodatkowe przerwy, zapewnienie darmowej wody i pracę pod zadaszeniem, gdzie tylko jest to możliwe” – powiedział.

Powinieneś również mieć zakryte ramiona (Zdjęcie: Getty Images) Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Źli pracodawcy, którzy nie podejmują dodatkowych działań, celowo ryzykują krótko- i długoterminowe zdrowie pracowników budowlanych”.

TUC powiedziało, że szefowie mają prawny obowiązek chronić pracowników i powinni zaryzykować ocenę ich ekspozycji na słońce tak dokładnie, jak gdyby mieli do czynienia z niebezpiecznymi chemikaliami.

Urzędnicy związkowi zalecają zmianę praktyk, aby pracownicy trzymali się z dala od słońca od 11:00 do 15:00 – zwykle w najgorętszej porze dnia.

Wraz z lekką, wygodną odzieżą ochronną z długimi rękawami, czapkami z rondem i dozownikami kremów przeciwsłonecznych szefowie powinni również zapewnić zadaszenie na placach budowy i zacienione miejsca na przerwy.

Firma Bluestone Construction już wcześniej ostrzegała 1500 pracowników przed oparzeniami słonecznymi budowniczych.

Widziałeś kiedyś budowniczego na budowie w swetrze? Cóż, teraz masz (Zdjęcie: Getty Images) Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Firma Somerset zorganizowała ogólnokrajową akcję objazdową, aby poinformować pracowników o niebezpieczeństwach nadmiernej ekspozycji.

John Rawlinson, ówczesny dyrektor zarządzający firmy na południowy zachód, powiedział, że w tamtym czasie nie zakrywanie się na słońcu było tak samo niebezpieczne, jak nie noszenie kasku na miejscu.

„Chcemy, aby wszyscy nasi pracownicy mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, jeśli chodzi o ochronę skóry, jak w przypadku noszenia twardych kapeluszy i obuwia ochronnego” – powiedział.

„Pracownicy budowlani, którzy rozbierają się na słońcu i nie używają kremów z filtrem, narażają się na szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe”.

W tym czasie niektórzy budowniczowie nie byli pod wrażeniem, z jednym jękiem: „To bzdura. Czy mamy pracować w trzyczęściowym garniturze?

„Widzę tylko, jak tragarzy z parasolem na ramionach ocierają się o Ambre Solaire”.

W 2015 roku francuski pracownik budowlany Adrien Herve-Pellissier, wówczas 24-letni, twierdził, że po wynalezieniu nowych bokserek zamierza wyeliminować problem z pośladkami budowniczego.

„Bielizna ma na sobie dużą gumkę, widzisz, więc kiedy przykucniesz, nie musimy widzieć twojej dupy” – powiedział wtedy.

Aby otrzymywać więcej artykułów z Daily Star prosto do Twojej skrzynki odbiorczej, zapisz się do jednego z naszych bezpłatnych biuletynów tutaj.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button