Rozrywka

Oto, co Colleen Stan AKA „Dziewczyna w pudełku” jest do teraz

Colleen Stan padła ofiarą jednej z najbardziej makabrycznych historii kryminalnych naszych czasów, opowiedzianej teraz w Girl in the Box. 17 maja 1977 roku dwudziestoletnia wówczas Colleen została porwana przez 23-letnią Cameron i 19-letnią Janice Hooker oraz ich dziecko, gdy próbowała autostopem z północnej Kalifornii do Eugene w stanie Oregon.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Colleen, która ma dziś 65 lat, próbowała dostać się na imprezę u przyjaciela, ale niestety nigdy jej się to nie udało – zamiast tego spędziła następne siedem lat żyjąc pod fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i seksualnym wykorzystywaniem Camerona. Znosiła straszliwe maltretowanie przez co najmniej godzinę dziennie, a pozostałych spędzała zamknięta w pudle.

Kontynuacja artykułu poniżej reklama 'Girl in the Box’ oparta jest na prawdziwej historii.

Historia Colleen zostanie przedstawiona w dwuczęściowym wydaniu specjalnym dla Paramount+ w poniedziałek, 19 września, zatytułowanym Girl in The Box i Girl in The Box: The True Story – i wielu zastanawia się, co się dzieje z ocalałym.

Obecnie jest dumną matką i babcią, a po ucieczce 10 sierpnia 1984 r. uzyskała stopień księgowości. Każdego roku wraz z rodziną świętuje rocznicę jej ucieczki przed Hookersami na plaży. Ponadto udziela porad innym kobietom, które przeżyły różne formy wykorzystywania.

Historia Colleen była przez lata szeroko opisywana w mediach i filmach dokumentalnych, a także napisała książkę o swoich doświadczeniach zatytułowaną Proste dary życia. „Całkowicie cieszę się moją wolnością. Zawsze, zawsze, zawsze. Dzisiejsze życie jest dobre. Musisz nauczyć się żyć teraźniejszością i nie pozwolić, by przeszłość ciągnęła cię z powrotem”.

Kontynuacja artykułu pod reklamą Jednak nadal istnieją efekty szczątkowe.

Cameron miał intensywną psychologiczną kontrolę nad Colleen. Kiedy dano jej więcej czasu poza swoim pudełkiem i publicznie, przekonał ją, że istnieje organizacja o nazwie „The Company”, która monitoruje każdy jej ruch, aby nie próbowała uciec. Odbyli nawet wycieczkę do domu jej rodziców, gdzie Cameron podawał się za chłopaka Colleen, a jej rodzice złożyli życzenia „parze”.

Pojechała nawet odwiedzić ich sama w 1981 roku, a potem wróciła do niego do domu.

Colleen Stan została porwana, jej głowa została umieszczona w pudełku i była przetrzymywana w niewoli przez 7 lat.𝐒𝐩𝐨𝐭𝐢𝐟𝐲 𝐏𝐨𝐝𝐜𝐚𝐬𝐭𝐬: https://t.co/w8X9JqsrWD𝐀𝐩𝐩𝐥𝐞 𝐏𝐨𝐝𝐜𝐚𝐬𝐭𝐬: https://t.co/9ifevSPt1u𝐂𝐥𝐢𝐜𝐤 𝐓𝐡𝐞 𝐋𝐢𝐧𝐤 𝐀𝐛𝐨𝐯𝐞 𝐓𝐨 𝐇𝐞𝐚𝐫 𝐓𝐡𝐞 pic.twitter.com/O3I1tKrK8k

— Tales By Cole Podcast (@talesbycole) 28 lipca 2020 r. Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Dziś oprócz PTSD doznaje kontuzji pleców i ramion i otworzyła się podczas rozprawy sądowej w 2015 r. W sprawie trudności z utrzymaniem pracy lub małżeństwa.

Ostatecznie uciekła Cameron z pomocą Janice.

Janice rozmawiała ze swoim ministrem o tym, co Cameron robił Colleen i ostatecznie postanowiła przyznać Colleen, że „Spółka” nie istnieje. Następnie Janice pomogła Colleen uciec na dworzec autobusowy, a rodzice Colleen pomogli sprowadzić ją do domu.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

„Nie wiem czy [he] zamierzał nas zabić i poprosić kogoś innego, aby nas zastąpił – tak mówiły klipy informacyjne – ale oczywiście powiedział lub zrobił jej coś, co sprawiło, że obawiała się o swoje życie i sprawiła, że ​​zdecydowała, że ​​musimy się wydostać ”- wspominał wcześniej Stan. do ludzi. „Tak zrobiliśmy. [She] zabrała mnie do domu swoich rodziców, kiedy Cameron była w pracy, i zadzwoniłem do ojca.

Janice wróciła i ostatecznie zdecydowała się przejść do polityki dotyczącej działań Camerona w zamian za immunitet. Został skazany na 104 lata więzienia.

Girl in the Box rozpocznie streamowanie w Paramount+ 19 września.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button