Rozrywka

Oto dlaczego książę William złamał protokół przez przytulających graczy z Anglii po wygranej w Euro 2022

Książę William jest zagorzałym fanem piłki nożnej. A będąc prezesem Związku Piłki Nożnej, zauważenie go cieszącego się w zeszłym tygodniu finałem Euro nie było niespodzianką dla królewskich fanów. Ale prawdziwą niespodzianką było to, co zrobił po meczu.

REKLAMA

W miniony weekend Anglia ostatecznie przerwała 56-letnie oczekiwanie na trofeum, kiedy kobieca drużyna piłkarska wygrała Puchar Europy 2022, pokonując Niemcy 2:1. Wielkie zwycięstwo Lwic wywołało u księcia Cambridge emocje i skłoniło go do wyjścia na boisko, aby pogratulować graczom i wręczyć ich medale.

REKLAMA

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ

„On naprawdę kocha Harry’ego”: Książę William „W ŻAŁCE” nad napiętymi relacjami z bratem

„Wszystkiego najlepszego dla księżnej Sussex!”: Książę Williams i Kate życzą Meghan wspaniałego zdjęcia

REKLAMA

Książę Cambridge wcześniej pokazał swoją miłość do sportu, ale tym razem wielu twierdzi, że złamał królewski protokół, dając graczom uściski, gdy przeszli przez boisko. Protokół królewski nakazuje członkom rodziny królewskiej ograniczyć się do formalnych uścisków dłoni podczas oficjalnych zobowiązań. Dlatego królewski członek obejmujący członków społeczeństwa jest rzadkim widokiem, ale królewski ekspert mówi, że było to celowe działanie księcia.

REKLAMA

Rozmawiając z OK, królewski ekspert i były kamerdyner księcia Charlesa Granta Harrolda powiedział: „Historycznie istniała zasada z członkami rodziny królewskiej, że można patrzeć, ale nie można dotykać. Jeśli spotkałeś królewskiego, mogłeś na niego spojrzeć, a jeśli zaoferowali ci uścisk dłoni, miałeś to zaakceptować. Miało to wiele wspólnego z tajemniczością otaczającą rodzinę, ale także ze względów bezpieczeństwa”.

REKLAMA

Ale ponieważ stare tradycje są nadal zastępowane bardziej zaktualizowanymi praktykami, Harrold powiedział, że podejście księcia Williama reprezentuje współczesność. „Myślę, że William i inni młodsi członkowie rodziny królewskiej zdali sobie sprawę, że nie mogą uciec z dystansu” – dodał Harrold.

Dodał: „Królowa może ujść na sucho, ponieważ jest królową i pochodzi z innej epoki, ale młodsi członkowie rodziny królewskiej byli wychowywani zupełnie inaczej. Diana była przytulająca i myślę, że ten fizyczny kontakt i przytulanie ludzi ma dużo w związku z tym, jak został wychowany William. Nie będzie to dla niego nienaturalne – jeśli już, byłoby bardziej niekomfortowo, gdyby był to tylko ścisły uścisk dłoni. Poza tym widok królewskich uścisków sprawia, że ​​są odpowiednie i nowoczesne.

REKLAMA

Książę William aktywnie odgrywa znaczącą rolę w zmianie równania między społeczeństwem a rodziną królewską. A według królewskiego eksperta gest księcia jest sposobem na pokazanie bardziej humanitarnej strony rodziny królewskiej.

Kontynuował: „Ponieważ robi więcej pracy i radzi sobie ze swoją rolą, chce, aby ludzie widzieli jego prawdziwego, dlatego ostatnio widzieliśmy o wiele więcej uczuć.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button