Rozrywka

Oto dlaczego recenzje krytyków przyznają „Niedźwiedziemu” Hulu trzy gwiazdki Michelin

Nawet jeśli w kuchni było zbyt wielu kucharzy, z pewnością powitalibyśmy w naszej kuchni marzycielskiego Jeremy’ego Allena White’a (Bez wstydu). Od producentów wykonawczych Joanny Calo, Hiro Murai, Nate’a Mattesona i Christophera Storera — ten ostatni jest również twórcą serialu — FX on Hulu’s The Bear to szczery dramat „o jedzeniu, rodzinie, szaleństwie harówki, pięknie poczucia pilności i stromych, śliskich wad”, jak szczegółowo opisano w oficjalnym streszczeniu.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Historia opowiada o Carmen „Carmy” Berzatto (Jeremy Allen White), szefowej kuchni wywodzącej się ze świata ekskluzywnych restauracji. Kiedy wraca do domu, do Chicago, aby prowadzić mały sklepik z kanapkami o nazwie The Original Beef of Chicagoland – czyli jego rodzinna restauracja – staje w obliczu czegoś więcej niż tylko zmagań związanych z prowadzeniem małej firmy. Widzisz, Carmy i jego rodzina wciąż przetwarzają tragiczne samobójstwo swojego brata, podczas gdy Carmy próbuje „zmienić chemię” restauracji na lepsze.

„Gdy Carmy walczy o przemianę zarówno The Original Beef of Chicagoland, jak i siebie samego, pracuje razem z ekipą kuchenną, która ostatecznie ujawnia się jako jego wybrana rodzina” – kontynuuje streszczenie. Chociaż The Bear został wydany dopiero 23 czerwca 2022 roku, obecnie ma doskonały wynik w Rotten Tomatoes wynoszący 100 procent i 17 recenzji.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Krytycy Hulu nie mogą się doczekać pojawienia się FX w „Niedźwiedziu” Hulu. *Pocałunek szefa kuchni*

Wydaje się, że konsensus jest taki, że Niedźwiedź jest *przyprawiony* głębokimi, ciężkimi, możliwymi do odniesienia i nieudawanymi momentami. Czy powinniśmy już teraz skończyć z kulinarnymi żartami?

„Od występów, przez reżyserię, po stałe tempo odcinków, w Niedźwiedziu jest troskliwość, która nie pozwala mu zatonąć w otchłań użalania się nad sobą, która kusi każdego, kto przechodzi przez kuchenne drzwi” – ​​napisała Caroline Framke z Różnorodność. Nie tylko to, ale szczególnie pochwaliła występ Jeremy’ego Allena White’a.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

„A z White praktycznie wibrującym w jego centrum, nasycającym Carmy’ego tak bolesnym niepokojem, że często trudno jest na niego spojrzeć prosto, to, co może łatwo przemienić się w banał, zamiast tego staje się studium postaci ludzi na krawędzi triumfu lub ruiny – w zależności od tego jest na pierwszym miejscu.”

Nie jest to zaskakujące, ponieważ dziesięcioletni występ Jeremy’ego jako buntowniczego geniusza Phillipa „Lipa” Gallaghera w ukochanym serialu dramatycznym Showtime Bez wstydu był oszałamiająco zniuansowany i czasami niepokojąco prawdziwy.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Matthew Gilbert z The Boston Globe również wystawił The Bear pozytywną recenzję, ale zwrócił uwagę na jego „wady tonalne”, szczególnie związane z „kiedy scenariusz popycha nas zbyt mocno, by postrzegać misję Carmy jako heroiczną”.

Dotknął również, jak życzy siostrze Carmy, Sugar (Abby Elliott), dłuższego czasu na ekranie, choć to nie zepsuło mu ogólnego gustu w serialu.

„Pierwszy sezon nie jest w stanie w pełni zintegrować Elliotta z fabułą, co jest wstydem; jej sceny z White są naładowane, ponieważ radzą sobie z następstwami samobójstwa. Ale serial jest tak wypełniony dobrą pracą, że nie ma większego znaczenia w długim biegać.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Jeremy’ego Allena White’a (@jeremyallenwhitefinally)

Podsumowując, krytycy nie mogą powiedzieć wystarczająco dużo dobrych rzeczy o The Bear.

Jak pięknie ujęła Jen Chaney z Vulture: „Te osiem odcinków może sprawić, że zabraknie ci tchu i trochę zawrotów głowy. Ale kiedy to się skończy, przygotuj się, by powiedzieć:„ Dziękuję, szefie kuchni ”.

Wszystkie osiem odcinków Niedźwiedzia jest obecnie transmitowanych na Hulu.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button