Rozrywka

Oto dlaczego w Fairfax w Wirginii odbywa się proces Depp vs. Heard o zniesławienie

Minął cały tydzień, odkąd ostatni raz widzieliśmy Johnny’ego Deppa i Amber Heard, którzy składali szczere zeznania i walczyli w sądzie, i nie wiemy, co zrobić z naszym życiem.

Trwający proces byłej pary o zniesławienie zdominował nagłówki i przez wiele tygodni był szeroko komentowany w mediach; jednak odkąd głośna sprawa sądowa miała tygodniową przerwę, wydawało się, że wszyscy ruszyli dalej… oprócz nas.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Od ustalenia, czy obie strony mówią prawdę, po wirusowy moment Amber „mój pies nadepnął na pszczołę”, mamy cię w czasie tej tak zwanej suszy. Niemniej jednak jest jedna pilna sprawa, którą musimy jeszcze omówić: miejsce rozprawy. Wiemy, że Amber zażądała, aby proces odbył się w Kalifornii, czyli tam, gdzie mieszkają gwiazdy, ale sędzia odrzucił jej apelację.

Dlaczego więc sprawa Johnny’ego i Amber toczy się w Fairfax w stanie Wirginia? Co jest w nim takiego specjalnego? Oto wszystko, co wiemy.

Źródło: Getty ImagesArtykuł jest kontynuowany pod reklamą.Dlaczego sprawa Johnny’ego Deppa i Amber Heard toczy się w Fairfax?

Po tym, jak Amber opublikował artykuł w The Washington Post w grudniu 2018 roku, Johnny pozwał swoją byłą żonę o 50 milionów dolarów i twierdził, że go zniesławiła. W swoim garniturze z lutego 2019 r. Piraci z Karaibów również powtórzyli swoje zarzuty, że Amber była sprawcą przemocy w związku, zauważając, że jej własne oskarżenia były nieuczciwe.

W sierpniu 2020 r. Amber wystąpiła z pozwem. Według The Hollywood Reporter 36-latek rzekomo Johnny koordynował „kampanię nękania za pośrednictwem Twittera i organizowania petycji internetowych, aby wyrzucić ją z Aquaman i L’Oreal”.

Prawie trzy lata od pozwu Johnny’ego proces odbywa się w Fairfax County Courthouse w Fairfax w stanie Wirginia.

Artykuł jest kontynuowany pod ogłoszeniem @gafamilylawyers

Odpowiedz @justlaughing52 Dlaczego proces w Fairfax? #johnnydepp #amberheard #courttok #deppvheard #deppvsheard #lawyertiktok #atlantalawyer #atlantalawfirm #lawfirmlife

♬ oryginalny dźwięk – Jenni Brown

Powód rozprawy sądowej w Fairfax jest prosty: według Associated Press cyfrowe wydanie The Washington Post jest wydawane przez serwery komputerowe znajdujące się w hrabstwie. Dlatego Johnny „ma prawo do wniesienia sprawy w Wirginii”.

Ponadto prawnicy aktora z „Koszmaru z ulicy Wiązów” ujawnili, że wnieśli sprawę do Fairfax, ponieważ przepisy (w szczególności przepisy anty-SLAPP) są „bardziej korzystne dla ich sprawy”.

Artykuł jest kontynuowany poniżej, reklama Brak przepisów anty-SLAPP w Virginie przynosi korzyści Johnny’emu i jego zespołowi.

W kwietniu 2022 r. prawniczka wyższego szczebla Jennifer Nelson rozmawiała z WRIC News i argumentowała, że ​​prawo anty-SLAPP (strategiczne procesy sądowe przeciwko udziałowi publicznemu) jest „słabsze” w Wirginii niż w innych stanach. Według gazety Jennifer stwierdziła, że ​​te prawa „są przeznaczone do odstraszania wpływowych ludzi i korporacji od stosowania kosztownych procesów sądowych i długich procesów w celu stłumienia opozycji”.

@zniesławienieprawnik

Odpowiedz na @missy21212121 Co to jest Anti-SLAPP? #johnnydepp #amberheard #antyslaplaw #prawnik

♬ oryginalny dźwięk – Aaron Minc Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Ponadto senator Scott Surovell powiedział WRIC News, że w stanach z silniejszą ochroną anty-SLAPP „bezpodstawne sprawy są oddalane na wczesnym etapie, a powód może być zmuszony do pokrycia honorariów adwokata pozwanego”. Ponieważ tak nie jest w Wirginii, Johnny i jego zespół strategicznie uniknęli możliwości opłacenia kosztów prawnych Amber.

Jasne, z wartością netto 150 milionów dolarów, opłaty ledwo wbiłyby się w kieszeń Johnny’ego; niezależnie od tego, byłaby to niesprawiedliwa prośba, gdyby Amber faktycznie sfabrykowała swoje zeznania przed ławą przysięgłych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button