Rozrywka

Oto kto był u boku królowej Elżbiety podczas jej ostatnich dni

Najdłużej panująca królowa Wielkiej Brytanii, królowa Elżbieta II, zmarła 8 września 2022 roku. Jej dwoje najstarszych dzieci, król Karol III i księżniczka Anna, pospieszyło do jej łóżka i towarzyszyło jej w chwili jej śmierci.

Ale z kim jeszcze królowa spędziła ostatnie dni swojego życia?

Królowa Elżbieta II uśmiecha się, otwierając odnowione wschodnie skrzydło Somerset House | Eddie Mulholland – WPA Pool/Getty Images

Ludzie, z którymi królowa Elżbieta spędziła swoje ostatnie dni

Królowa Elżbieta zmarła w zamku Balmoral w Szkocji i była tam z niektórymi z jej najbardziej zaufanych doradców w dniach poprzedzających jej śmierć.

Według królewskiej korespondentki Telegraph, Victorii Ward, pomocnicy pomagali jej „w układaniu puzzli, dostarczali jej ukochaną pocztę wyścigową i po prostu dotrzymywali jej towarzystwa podczas oglądania telewizji”. Ward dodał, że „stały się nieodzowne, podtrzymując ją na duchu i bystry umysł”.

Dwóch pracowników z nią tuż przed śmiercią to jej sierżant sztabowy, Barry Mitford i Paul Whybrew, znany jako „Tall Paul”.

Królowa Elżbieta II i jej adiutant Paul Whybrew zaglądają przez drzwi, aby zobaczyć, czy podjechał samochód
Królowa Elżbieta II i jej adiutant Paul Whybrew zaglądają przez drzwi, czy podjechał samochód | Biblioteka obrazów Tima Grahama/Getty Images

Kim jest Paul Whybrew?

Whybrew dostał swój przydomek, ponieważ ma 6 stóp, 4 cale wzrostu i górował nad swoim szefem o długości 5 stóp i 3 cali.

Pracował dla matriarchy rodziny królewskiej przez ponad 40 lat i był jednym z jej ulubionych dworzan. W rzeczywistości były kamerdyner Grant Harrold powiedział wcześniej Insiderowi, że Whybrew i Angela Kelly, garderoba królowej, byli „najpotężniejszymi” ludźmi w personelu.

— Można by pomyśleć, że prywatny sekretarz to jej prawa ręka, ale nie… to zawodowa relacja. Prywatni pracownicy poznają ją naprawdę dobrze na bardziej osobistym poziomie, spędzając czas w jej mieszkaniu” – ujawnił Harrold.

Whybrew to człowiek, który asystował królowej po tym, jak intruz Michael Fagan włamał się do jej sypialni w Pałacu Buckingham w 1982 roku. Możesz go rozpoznać jako doradcę idącego z monarchą i aktora Daniela Craiga podczas skeczu o Jamesie Bondzie 007 na Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku.

„src=”https://www.youtube.com/embed/1AS-dCdYZbo?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Po jej śmierci Whybrew była również jednym z 10 pracowników gospodarstwa domowego, którzy wzięli udział w uroczystej procesji do Westminster Hall, gdzie zabrano trumnę królowej, aby leżała w stanie.

Był zaangażowany w jej pogrzeb

19 września 2022 Whybrew był jednym z tych, którzy szli przed Królewskim Karawanem, który niósł trumnę, gdy dotarła do zamku Windsor.

Był jednym z kilku pracowników zaangażowanych w tę służbę.

Paul Whybrew na państwowym pogrzebie królowej Elżbiety II w Opactwie Westminsterskim
Paul Whybrew na państwowym pogrzebie królowej Elżbiety II w Opactwie Westminsterskim | Chris Jackson/Getty Images

Była sekretarz prasowy i autorka królewskiej gazety ABC News, Ailsa Anderson, opowiedziała o stosunkach królowej Elżbiety z jej długoletnimi pracownikami. „Byli wobec niej bardzo lojalni. Miała po swojej stronie ludzi, którzy bardzo mocno czuli, że ją chronią i naprawdę przyjęli te role z wielkim poczuciem odpowiedzialności” – powiedziała. Dzień dobry Ameryko.

Anderson dodał: „Widziałeś tam dudziarza grającego na zakończenie nabożeństwa pogrzebowego. Zagrał również ponownie w Kaplicy św. Jerzego, a kolejni ludzie pełnili tę rolę i opowiadali o tym, jak naprawdę poznali królową i jak dowiedziała się o ich życiu osobistym i często bardzo współczuła każdej sytuacji, w jakiej mogli się znaleźć. Słyszymy, że bardzo interesowała się życiem ludzi, którzy dla niej pracowali i wielu z nich zaprzyjaźniła się.”

POWIĄZANE: Jest 1 pracownik, który obiecano, że królowa Elżbieta II może nadal mieszkać w Windsor po jej śmierci

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button