Rozrywka

Pałac Buckingham wzywa księcia Harry’ego do „blefu”, że był ostatnim, który dowiedział się o śmierci królowej

LONDYN, WIELKA BRYTANIA: Pałac Buckingham wywołał „blef” księcia Harry’ego, że był ostatnim, który dowiedział się o śmierci królowej Elżbiety II. Według doniesień, inni członkowie rodziny zostali poinformowani jako pierwsi, a książę Sussex dowiedział się o tym dopiero później.

REKLAMA

Według The Sun, rzecznik króla Karola powiedział: „Społeczeństwo zostało poinformowane dopiero po tym, jak każdy członek rodziny został poinformowany”. Zgodnie z informacjami, członkowie rodziny zostali podobno pierwsi, a Harry w tym czasie leciał do Szkocji, dlatego nie mogli się z nim skontaktować.

REKLAMA

POWIĄZANE HISTORIE

„Strasznie za tobą tęsknię”: księżniczki Beatrice i Eugenie dzielą serdeczny hołd swojej „ukochanej babci” królowej Elżbiecie II

CZAS NA NAS: Kobieta dostrzega chmury przypominające królową Elżbietę II kilka godzin po jej śmierci

REKLAMA

Źródła podają, że Harry był traktowany jak inni członkowie rodziny królewskiej. Źródło powiedziało The Telegraph: „Wszyscy próbowali dostać się tam, gdzie powinni być. Na tym się skupiono”, dodając, „A król był nieugięty, że oficjalne oświadczenie nie może zostać wydane, dopóki wszyscy członkowie rodziny nie zostaną poinformowani. To był ojciec mówiący, bo mu na tym zależy.

REKLAMA

Według The Telegraph, książę Sussex był w powietrzu, kiedy Charles go zadzwonił, a świat został poinformowany, gdy wylądował w Aberdeen. Po czym Harry wystartował z lotniska Luton godzinę po tym, jak premier Liz Truss została podobno poinformowana o śmierci królowej.

Jak mówi Słońce, doradcy Harry’ego podobno mieli trudności z uzyskaniem lotu, aby zobaczyć swoją babcię po tym, jak został wezwany jakiś czas po księciu Williamie. W międzyczasie jego brat towarzyszył swoim wujkom, książętom Andrzejowi i Edwardowi, podczas lotu z RAF Northolt do Aberdeen.

Gazeta poinformowała również, że Harry był załamany, że inicjały ER królowej zostały usunięte z ramienia jego munduru wojskowego na czuwanie przy jej trumnie. Harry rozważał założenie porannego garnituru, aby uniknąć zakłopotania, gdy stał na straży z siedmiorgiem innych wnuków królowej.

REKLAMA

Książę William, książę Walii, książę Harry, książę Sussex, księżniczka Eugenia z Yorku, księżniczka Beatrice z Yorku, Peter Phillips, Zara Tindall, Lady Louise Windsor, James, wicehrabia Severn przybywają na czuwanie ku czci królowej Elżbiety II o godz. Westminster Hall 17 września 2022 w Londynie, Anglia.  Wnuki królowej Elżbiety II czuwają nad jej trumną leżącą w stanie w Westminster Hall.  Królowa Elżbieta II zmarła w zamku Balmoral w Szkocji 8 września 2022 roku, a jej następcą został jej najstarszy syn, król Karol III.
Książę William, książę Walii, książę Harry, książę Sussex, księżniczka Eugenia z Yorku, księżniczka Beatrice z Yorku, Peter Phillips, Zara Tindall, Lady Louise Windsor, James, wicehrabia Severn przybywają na czuwanie ku czci królowej Elżbiety II o godz. Westminster Hall 17 września 2022 w Londynie, Anglia (Zdjęcie: Aaron Chown-WPA Pool/Getty Images)

Co więcej, Harry i Meghan Markle również nie zostali zaproszeni na państwowe przyjęcie światowych przywódców ku pamięci królowej, o czym dowiedzieli się z doniesień prasowych. Źródła ujawniły, że do udziału poproszono tylko pracujących członków rodziny królewskiej.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button