Rozrywka

Panowanie królowej Elżbiety II kończy się, gdy korona państwowa, kula i berło są usuwane z trumny podczas służby

Wprowadzanie nowej ery. Panowanie królowej Elżbiety II zakończyło się symbolicznie w poniedziałek, 19 września, podczas nabożeństwa w kaplicy św. Jerzego.

Przeczytaj artykuł

Pod koniec ceremonii z jej trumny usunięto państwową koronę Jej Królewskiej Mości, kulę i berło, które zostały jej nadane podczas koronacji w czerwcu 1953 roku. Ten wzruszający moment miał miejsce na chwilę przed opuszczeniem jej trumny do skarbca.

„Rzeczywistość widzenia odebranej korony i narzędzi państwa wiedzących, że są teraz w jego procesji” [was moving]”, reporter Max Foster powiedział podczas transmisji na żywo w CNN. „To pożegnanie narodu. Pożegnanie świata.”

Przeczytaj artykuł

Cesarska Korona Państwowa, kula i berło zostały podniesione z trumny królowej przez jubilera koronnego, oficjalnie oddzielając królową od jej korony po raz ostatni.

Ta chwila, której świadkami było 800 osób, jest rzadkim wydarzeniem historycznym, którego wielu nigdy wcześniej nie widziało. Po wyjęciu przedmiotów – pochodzących z XVII wieku – umieszczano je na Ołtarzu Głównym na pozostałą część nabożeństwa.

Kolejne wzruszające działanie podczas ceremonii miało miejsce, gdy Lord Chamerlain królowej, baron Parker, złamał swoją różdżkę urzędu i umieścił ją na jej trumnie. Oznaczało to, że jego czas jako jej lojalnego sługi dobiegł końca. Król Karol IIIze swojej strony, subtelnie uhonorował swoją zmarłą matkę, podchodząc do trumny i kłaniając się po raz ostatni, zanim wrócił na swoje miejsce.

Korona państwowa, która jest jednym z klejnotów koronnych symbolizujących suwerenność monarchy, kula, która oznacza, że ​​władza władcy pochodzi od Boga, oraz berło, które reprezentuje władzę i rządy monarchy, będzie utrzymywane na Tower of London do koronacji Karola. (Ta data nie została jeszcze ustalona.)

Ceremonia popełnienia zakończyła się grą „God Save the King” i 73-letniego byłego księcia Walii, który odjechał z żoną, Królowa Małżonka Camillaprywatnie.

„Odosobniony samochód odjeżdżający samotnie, a nie pompa i widowisko, które widzieliśmy towarzyszące matce króla, królowej Elżbiecie, gdy została przywieziona do jej miejsca ostatniego spoczynku” – reporter Anderson Cooper wyjaśnione podczas transmisji. „Oni jadą razem w przyszłość”.

Przeczytaj artykuł

Dziedzictwo najdłużej panującego monarchy zostało uhonorowane w poniedziałek państwowym nabożeństwem pogrzebowym w Opactwie Westminsterskim. Następnie odbyła się procesja do zamku Windsor i nabożeństwo pogrzebowe.

Elżbieta, która zmarła 8 września w wieku 96 lat, zostanie zapamiętana podczas ostatniego czuwania w poniedziałkowy wieczór, zanim jej zmarły mąż, książę Filip, na stałe zostanie umieszczony obok niej w kaplicy św. Jerzego.

Przewiń w dół, aby zobaczyć ostatnie chwile nabożeństwa królowej:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button